Jaki pies ...

Rasy psów, zawody, szkolenia

Moderator: Cyzio

Postprzez Deer Hunter » 19 lipca 2008, 12:35

MARS, naprawde serdeczne dzieki! :D
Deer Hunter
 
Posty: 26
Dołączył(a): 15 czerwca 2008, 19:16

Postprzez otka » 23 lipca 2008, 19:41

[quote="Piotr Kukier"]Ja słyszałem, że dotyczyło to spanieli jednobarwnych, do których złote się zaliczają, i to tylko niektórych lini... nieważne zresztą... fakt taki miał miejsce i na szczęście zostało to wyeliminowane...

W latach 70tych mój ojciec zaczynał przegodę z psami od cocker spanieli, do dziś wspomina je z wielkim sentymentem, mimo, że potem miał i inne psy... troche chyba przez to zdecydowałem się na spaniela... wybrałem jednak springera...

pozdrawiam, DB!![/quote]

Bardzo dobry wybór. Uwielbiam spaniele za ich wszechstronność. Slogan z kanapy w pole jak najbardziej oddający charakter rasy. W domu przytulaki w polu niestrudzona praca.
otka
 
Posty: 17
Dołączył(a): 18 września 2005, 15:49
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Piotr Kukier » 23 lipca 2008, 21:14

otka,
że to dobry wybór, to wiem, suuuper psiak, z jednej strony pasja, z drugiej chęć współpracy, cudownie zrównoważony charakter... no i uroda... Takiego debiutu wystawowego życzę każdemu: dwie wystawy, dwa razy "pudło" w BIS Junior i raz w grupie...

Co do wszechstronności użytkowej to napewno wachtel jest lepszy, może być również dzikarzem, no ale jego pasja sprawia, że jest ciut trudniejszy w prowadzeniu... no i jest sporo brzydszy od springera:D wiem bo mam pod opieką wachtla kolegi...

pozdrawiam, DB!!
Piotr Kukier
 
Posty: 106
Dołączył(a): 28 czerwca 2004, 11:31
Lokalizacja: Lubartów/Kościerzyna

Postprzez Piotr Kukier » 23 lipca 2008, 21:17

...użytkowo pies oficjalnie nie sprawdzany (ma niecałe 10 miesięcy) ale raz na próbach byliśmy poza konkurencją (właśnie ze względu na wiek poniżej 9 m-cy) i sędziowie byli zachwyceni... z wachtla zresztą też :D

pozdrawiam, DB!!
Piotr Kukier
 
Posty: 106
Dołączył(a): 28 czerwca 2004, 11:31
Lokalizacja: Lubartów/Kościerzyna

Postprzez MARS » 24 lipca 2008, 08:20

Znam jednego springera, od Justyny Kamińskiej, co też ostro na dzikach wymiata :wink:
MARS
 
Posty: 544
Dołączył(a): 4 maja 2004, 09:12
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Piotr Kukier » 24 lipca 2008, 21:14

Wiem, wiem, że potrafią na dzikach popracować... słyszałem z kilku źródeł, ale nie chcę jak pointer57 czy pc na siłę robić dzikarze z każdej rasy, mam tylko nadzieję, że potwierdzi się to w praktyce... A pisząc, że wachtel może być dzikarzem miałem na myśli regulamin konkursów dzikarzy... wachtel jedyny z VIII grupy może startować, trochę to dziwne skoro wszystkie wyżły nogą... :/

pozdrawiam, DB!!
Piotr Kukier
 
Posty: 106
Dołączył(a): 28 czerwca 2004, 11:31
Lokalizacja: Lubartów/Kościerzyna

Postprzez MARS » 25 lipca 2008, 09:46

Masz rację :). Jak to mówią jedna jaskółka wiosny nie czyni.
MARS
 
Posty: 544
Dołączył(a): 4 maja 2004, 09:12
Lokalizacja: Łódź

Postprzez pointer57 » 25 lipca 2008, 22:11

Nie sądziłem , że można na siłę z psa zrobić dzikarza .
Pointery z mojej hodowli mają po prostu to co powinien mieć każdy wyżeł - wszechstronną pasję łowiecką . Dlatego, nie muszę z nimi nic robić na siłę .
Obecnie przygotowuję trzy szczenięta do wszechstronnej pracy w polu. Ich zdjęcia niedługo zobaczycie Koledzy na mojej stronie i jak ,,bozia da", to również z dzikami .
Na dzisiaj tj. w 4 miesiącu : pełne posłuszeństwo , swobodne i samodzielne pływanie / aport z wody/ i bez nauki, powtarzam bez nauki szczekiwanie na dzika . Szczenięta wychowywane są bez sterszych psów.
pointer57
 
Posty: 66
Dołączył(a): 6 marca 2008, 22:02
Lokalizacja: bydgoszcz

Postprzez pointer57 » 25 lipca 2008, 22:19

Przepraszam za błędy .
pointer57
 
Posty: 66
Dołączył(a): 6 marca 2008, 22:02
Lokalizacja: bydgoszcz

Postprzez Piotr Kukier » 27 lipca 2008, 22:50

Kolego pointer57,

"na siłę robić z psa dzikarza" tzn. lanoswać na dzikarza rasę, która moim zdaniem nie ma predyspozycji do pracy na dziku...

...a każy wyżeł, to ma mieć STÓJKĘ , a nie wszechstrnną pasję, tą mają mieć wyżły wszechstronne i nawet im do dzikarzy jeszcze trochę brakuje...

Pointer był z założenia wyżłem jednostronnym, owszem może pracować również jako wielostronny a nawet wszechstronny...

Chętnie zmienię zdanie na ten temat, nie na podstawie zdjęć ale wyników z konkursu dzikarzy a przynajmniej filmiku z zagrody... aha, szczekanie to jeszcze nie praca dzikarza, ale to ocenią sędziowie albo tu koledzy na forum, w przypadku filmu...

pozdrawiam i jeszcze raz zaznaczam, że BARDZO lubię pointery, DB!!
Piotr Kukier
 
Posty: 106
Dołączył(a): 28 czerwca 2004, 11:31
Lokalizacja: Lubartów/Kościerzyna

Postprzez pointer57 » 31 lipca 2008, 21:16

Wierzę , w szczerość tej wypowiedzi , bo jeśli się tego nie zobaczy to pewnie się nie uwierzy.
Moim zdanim, to lepiej lansować na dzikarza zwinnego , szybkiego i pracującego na dużych odległościach od przewodnika pointera niż małozwinne , wolniejsze i pracujące z natury blisko przewodnika płochacze / wachtla , springera /.
Jeśli chodzi o stójkę, to nie wiem co ma ,,piernik do witraka" , moje pointery wystawiają, a nawet sekundują oraz aportują . Ponadto potrafią wyprowadzić dziki z miotu , a nawet głosić martwego dzika .
Na zakończenie chciałbym przyznać Koledze rację : pointer był, podkreślam był z założenia wyżłem jednostronnym ale obecnie tak nie jest .
Pointer jest wyżłem i jak każdy wyżeł jest psem pracującym wszechstronnie / co kolwiek byście Koledzy nie napisali /
pointer57
 
Posty: 66
Dołączył(a): 6 marca 2008, 22:02
Lokalizacja: bydgoszcz

Postprzez norbi » 31 lipca 2008, 22:02

8) Ja się poddaje :) może kiedyś zobacze kolego Twoje psy przy pracy i zmienie zdanie , ciekaw jestem czy widziałeś kiedyś dobrego ,,wachtla,, przy pracy :?: może byś tak nie pisał :idea: no ale ? Pozdrawiam DB
Avatar użytkownika
norbi
 
Posty: 325
Dołączył(a): 6 listopada 2006, 20:13
Lokalizacja: Sanok Bieszczady

Postprzez Piotr Kukier » 2 sierpnia 2008, 10:32

Wypowiedź jest jak najbardziej szczera...
Springera na dzikarza nie lansuje, mam tylko cichą nadzieję, że mój będzie miał ochotę na dzikach popracować...
Co do wachtla to sprawa wygląda zupełie inaczej, niemcy Z ZAŁOŻENIA mieli psy uniwersalne, anglicy WYSPECJALIZOWANE, więc naiejako z założenia predyspozycji więcej do pracy leśnej ma wachtel lub chociażby wyżeł niemiecki szorstkowłosy. No i wielkość wachtla sprawia, że ma większe szanse nie dać się ciąć, a jego temperament (właśnie biorący się z założonej wszechstronności) pozwoli mu pracować dalej od myśliwego...

Nie zgodzę się natomiast, że każdy wżeł jest wszechstronny, znam przypadki szorstkich niemców które wygrywają konkursy wszechstronne a inne nie mają ochoty aportować lisa. Mały muterlander czy breton też mógłby mieć problemy z aportem lisa, ze względu na swą wielkość...

pozdrawiam i czekam na informacje o konkursie lub filmik... DB!!
Piotr Kukier
 
Posty: 106
Dołączył(a): 28 czerwca 2004, 11:31
Lokalizacja: Lubartów/Kościerzyna

Postprzez pointer57 » 19 sierpnia 2008, 19:54

Szanowni koledzy są pierwsze zdjęcia z i po polowaniu na kaczki młodych pointerków . Zgodnie jak obiecałem dziki będą ,,jak bozia da" później .
Plucio , Gon , Hera w akcji . Kategoria zdjęć knieji : mój przyjaciel i wspomnienia z polowania .
pointer57
 
Posty: 66
Dołączył(a): 6 marca 2008, 22:02
Lokalizacja: bydgoszcz

Postprzez pointer57 » 10 września 2008, 21:04

Kolejny pointer z tegorocznego miotu dołączył do psów polujących .
W galerii zdjęć : ,,Najleprzy Przyjciel" są pierwszwe zdjęcia brata : Hery, Pluta, Gona . 5-cio miesięczny Czak , bo tak został nazwany wykonał właśnie pierwsze polowanie na kaczki .
pointer57
 
Posty: 66
Dołączył(a): 6 marca 2008, 22:02
Lokalizacja: bydgoszcz

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Psy Myśliwskie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 146 gości