Jaki pies ...

Rasy psów, zawody, szkolenia

Moderator: Cyzio

Jaki pies ...

Postprzez Deer Hunter » 27 czerwca 2008, 17:23

Jakiego psa polecilibyscie na ptactwo i na tropienie postrzalka?
Z gory dzieki za porady
Deer Hunter
 
Posty: 26
Dołączył(a): 15 czerwca 2008, 19:16

Postprzez norbi » 27 czerwca 2008, 20:33

8) Kolego jeśli dobrze pamiętam masz wyżła :wink: ,ale zawsze możesz sprubować z labladorem :idea: ,jak miałem posokowca -kolega miał laba i wcale pola Dinowi nie odpuszczał w tropieniu postrzałka no i bażanta czy kaczke świetnie aportował :) Pozdrawiam DB
Avatar użytkownika
norbi
 
Posty: 325
Dołączył(a): 6 listopada 2006, 20:13
Lokalizacja: Sanok Bieszczady

Postprzez borowik » 28 czerwca 2008, 10:42

Wyżła. Najlepiej szorstkiego.
borowik
 
Posty: 729
Dołączył(a): 5 kwietnia 2005, 13:01

Postprzez MARS » 28 czerwca 2008, 11:29

Deer Hunter, zależy co masz na myśli pisząc ptactwo. Jeśli pies ma Ci wystawić koguta czy kurę to oczywiście któryś z wyżłów, ale jeśli ma to być przede wszystkim aport, głównie z wody to według mnie labrador to ideał. Mam czasem okazję zapolować z najlepszym chyba użytkowo labem w Polsce - Interchampionem Pracy DODĄ Rąbieńska Knieja, i powiem Ci - pies złoto.
MARS
 
Posty: 544
Dołączył(a): 4 maja 2004, 09:12
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Deer Hunter » 28 czerwca 2008, 17:51

[quote="norbi"]8) Kolego jeśli dobrze pamiętam masz wyżła :wink: ,ale zawsze możesz sprubować z labladorem :idea: ,jak miałem posokowca -kolega miał laba i wcale pola Dinowi nie odpuszczał w tropieniu postrzałka no i bażanta czy kaczke świetnie aportował :) Pozdrawiam DB[/quote]

norbi...nie bardzo rozumiem co masz na mysli? Nie mam wyzla i chyba mnie myslisz z kims innym...dopiero zamierzam kupic psa.
Deer Hunter
 
Posty: 26
Dołączył(a): 15 czerwca 2008, 19:16

Postprzez Deer Hunter » 28 czerwca 2008, 17:55

Ktory z tych dwoch - wyzel czy labrador jest latwiejszy w utrzymaniu? Nie ukrywam ze mieszkam w bloku i musze miec na wzgledzie sasiadow. Wime ze labradory sa trzymane jako typowo domowe psy podobnie jak goldeny ale z wyzlem to chyba juz inaczej?
Pozdrawiam
Deer Hunter
 
Posty: 26
Dołączył(a): 15 czerwca 2008, 19:16

Postprzez norbi » 28 czerwca 2008, 20:32

8) Przepraszam Kolego ale inny kolega ma taki sam loging [na innym portalu] co do pytania -Labladorcz czy Wyżeł ja radził bym labka :) ,a czy ,,rozrabiają ,, :idea: jak weźniesz psa z dobrej Hodowli i bedziesz umiał go ułożyć tzn apel i będziesz [rodzina też] konsekwentny to bedzie dobrze ,pamietaj jednak że to duży pies i potrzebuje ,,troche,, ruchu :) jak do bloku to czyszczeniem byś miał łatwiej [sierść] jak bys wzioł np;WNS bo WNK lub Labek sierć ma ostrą i ,,krutką,, ale nie jest to jakiś wielki problem koledzy trzymają psiaki w domu i jest spokój :) no ale tak jak mówiłem ,,apel,, no i bież po psach użytkowych najlepiej jak byś miał możliwosć wcześniej sprawdzić [zobaczyć] rodziców przy pracy :wink: Pozdrawiam DB
Avatar użytkownika
norbi
 
Posty: 325
Dołączył(a): 6 listopada 2006, 20:13
Lokalizacja: Sanok Bieszczady

Postprzez Deer Hunter » 1 lipca 2008, 16:15

a co z czeskim fouskiem?...nadaje sie? :)
Deer Hunter
 
Posty: 26
Dołączył(a): 15 czerwca 2008, 19:16

Postprzez MARS » 1 lipca 2008, 17:48

Nadaje :)
MARS
 
Posty: 544
Dołączył(a): 4 maja 2004, 09:12
Lokalizacja: Łódź

Labrador

Postprzez sztr » 3 lipca 2008, 10:49

czy labrador może być trzymany w budzie ?

Liczenie na stróżowanie z jego strony to pewnie nadmierny optymizm , hm :) ?
sztr
 
Posty: 39
Dołączył(a): 27 marca 2007, 21:33

Postprzez MARS » 3 lipca 2008, 10:58

Spokojnie może być. Będzie miał podszerstek jak wydra :). Koło mego domu jest baza Policji z psami i mają w kojcach gdzieś z 10-15 labradorów. Ważne by buda była odpowiedniej wielkości tak by pies miał wygodnie ale mógł ją ogrzać włąsnym ciałem. Moje psy mają budy dwukomorowe, tak żeby wiatr im za mocno nie hulał, a ściany podwójne ze styropianem trójką w śrdoku. Dwa lata temu bez problemu sobie suka wytrzymywała kiedy przez 3 dni nocą spadało do -30
MARS
 
Posty: 544
Dołączył(a): 4 maja 2004, 09:12
Lokalizacja: Łódź

labrador a stróżowanie( obrona )

Postprzez sztr » 3 lipca 2008, 14:24

A wiesz moze jak to jest ze stróżowaniem i ewentualnym powstrzymaniem ( zaatakowaniem) intruza ?
sztr
 
Posty: 39
Dołączył(a): 27 marca 2007, 21:33

Postprzez norbi » 4 lipca 2008, 18:30

8) Kolego kup sobie dobermana do powstrzymywania :x psy myśliwskei mają pracować w lesie a w domu czy na wystawie mają być sopokojne :idea: tak więc :?: pamiętaj że ostrość u psa można podkręcać ale ograniczyć ją jest prawie nie możliwe , psy z reguły pilnują bezwarunkowo swojego ,,terytorjum ,, ale różnie to okazują -niektóre przewracają -szczekaja i gryzą ale trzeba sobie wybrać priorytety i psa tak układać aby w domu mieć spokój , z sąsiadami żyć w zgodzie i o dzieci się nie martwić :wink: Pozdrawiam DB
Avatar użytkownika
norbi
 
Posty: 325
Dołączył(a): 6 listopada 2006, 20:13
Lokalizacja: Sanok Bieszczady

Postprzez Piotr Kukier » 7 lipca 2008, 01:28

Norbi, a co powiesz o wyżłach niemieckich szorstkowłosych i weimarskich, które bardzo często były psami leśników i nie raz musiały bronić pana przed kłusolami czy złodziejami drewna? Gdzieś czytałem, że weimary miały nawet przeprowadzane próby ciętości na człowieku... Gończe polskie też podobno świetnie sobie radzą ze stróżowaniem...
Piotr Kukier
 
Posty: 106
Dołączył(a): 28 czerwca 2004, 11:31
Lokalizacja: Lubartów/Kościerzyna

Postprzez norbi » 7 lipca 2008, 22:28

8) Kolego Piotrze wyżły powiadasz szorstkie miałem dzika trzymały nie źle i ,,intruzowi ,, zapewne też rade by dały :) co do wajmarów pare widziałem , i też czytałem o nich ponoć nawet były używane do polowania na wilki :idea: a i tak zawsze mówie takiego psa mamy jakiego wychowamy :wink: tylko co później jak sami sobie rady z nim nie dajemy ? no i pies to pies w różnych sytuacjach różnie może się zachować ,jesli miał bym obstawiać który z tej 4 zareaguje pierwszy to byłby GP - Wajmar- WNS i Lab ale to zależy też od psychiki ,no i na pióro też lepszy piesek spokojniejszy zrównoważony niż ostry nadpobudliwy :wink: Pozdrawiam DB
Avatar użytkownika
norbi
 
Posty: 325
Dołączył(a): 6 listopada 2006, 20:13
Lokalizacja: Sanok Bieszczady

Następna strona

Powrót do Psy Myśliwskie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 43 gości