cocker spaniel angielski

Rasy psów, zawody, szkolenia

Moderator: Cyzio

cocker spaniel angielski

Postprzez timon100 » 26 listopada 2008, 23:09

witan,
przejrzałem dokladnie forum i ta rasa sie jeszcze nie przewinęła moze ktoś wie jak on sie spraswdza w myslistwie?? o ile w ogole sie sprawdza....
pozdrawiam
timon100
 
Posty: 11
Dołączył(a): 25 listopada 2008, 20:53

Postprzez borowik » 27 listopada 2008, 09:31

To jest pies myśliwski. W latach 70 i 80 wielu ludzi z nimi polowało. Psy bardzo sympatyczne.Jak wiadomo spaniele nie wystawiają to są płochacze. Poluje się z nimi inaczej niż z wyżłami ale na to samo (ptactwo). Mogą być w Polsce problemy ze znalezieniem hodowli mających psy sprawdzone użytkowo.
Jest hodowla springer spanieli. No ale to nie cocker spaniel
borowik
 
Posty: 729
Dołączył(a): 5 kwietnia 2005, 13:01

cocker

Postprzez Daniel » 29 grudnia 2008, 20:02

witam ,ja osobiscie zaczalem polowac z Cocker spanielem, ma w tej chwili 6 miesiecy od 3m-ca zycia chodzi w pole ,oczywiscie poczatkowo przy starszym psie,wykazuje niesamowita pasje i chec do pracy w gestych zaroslach ,narazie zauwazam b. rzadką stójke ,mnie osobiscie nie przeszkadza brak stójki poniewaz jestem dosc młody wiec nadazam za nim .
W tej chwili "nie przegapia bażantów" , chodzi po farbie lisa , ładnie aportuje choc ma problemy ze wzgledu na swoje rozmiary.
Pieska -raczej suczke kupilem u hodowcy ktorego psy nigdy nie polowaly ale mialem juz wczesniej doswiadczenie w ukladaniu psów(mieszaniec boksera -polujacy 10 lat,czeski fousek takze polujacy) wiec poradzilem sobie z nim bez trudu ,cockery sa bardzo ruchliwe (raczej zaleta myśliwskiego no i nieduze zaleta dla mieszkajacych w blokach),potrzebuja sporo ruchu ,w domu zadnych zniszczen,no i pupil domowy rosnie bo dzieci i zona rozpieszczaja malucha. :D .
Avatar użytkownika
Daniel
 
Posty: 9
Dołączył(a): 29 grudnia 2008, 19:50

Postprzez Daniel » 29 grudnia 2008, 20:04

zapomnialem dodac że na stzrelnicy myśliwskiej w Siemianowicach śląskich wisi lub wisiało do niedawna ogłoszenie o spzredazy Cocker spanieli po polujacych rodzicach z hodowli na ślasku chyba.
Avatar użytkownika
Daniel
 
Posty: 9
Dołączył(a): 29 grudnia 2008, 19:50

Postprzez borowik » 29 grudnia 2008, 21:46

Daniel
Nie obraź ale chyba zmyślasz.
borowik
 
Posty: 729
Dołączył(a): 5 kwietnia 2005, 13:01

Postprzez Daniel » 31 grudnia 2008, 08:57

Nie obraźiłem się bo prawde mówie :lol: a raczej pisze,to że wiekszośc cocker spanieli kończy jako domowe pluszaki nie znaczy że ta MYSLIWSKA rasa psów nie nadaje sie do polowania,za 10 lat to samo będzie z beaglami które teraz są takie popularne jako maskotki domowe a nie biora ludzie pod uwage ze to pies stworzony do polowania.


mimo wszystko pozdro borowik.
Avatar użytkownika
Daniel
 
Posty: 9
Dołączył(a): 29 grudnia 2008, 19:50

Postprzez borowik » 1 stycznia 2009, 19:08

Ja wiem, że cocker spaniel to pies myśliwski. Tylko spaniele nie wystawiają bo to płochacze, a nie wyżły więc nie maja stójki. Z trzymiesięcznym psem nie chodzi się na polowanie.
borowik
 
Posty: 729
Dołączył(a): 5 kwietnia 2005, 13:01

Postprzez Piotr Kukier » 6 stycznia 2009, 19:59

Borowiku, myślę, że Daniel napisał prawdę, ale trochę "niechlujnie" ubrał to w słowa... Jeśli pies "rozumie się na polowaniu" to zwolni trochę, poczeka na pana, wszak tylko z jego pomocą zdobędzie łup... spaniele czasem "skradają się" do zwierzyny i może to być odebrane jako swego rodzaju "stójka"...

Farba lisa... też niezbyt fortunnie napisane...

Co do polowania z młodymi psami...
Brat cocerkę pierwszy raz jak zabrał na polowanie (jechał PKSem, lata 80te) to wiózł psa w kieszeni kurtki... a sunia kaczkę z wody do brzegu doholowała...

Spanielka ojca natomiast w wieku pół roku przyaportowała przez łan zboża starego wyrośniętego domowego koguta...


pozdrawiam, DB!!
Piotr Kukier
 
Posty: 106
Dołączył(a): 28 czerwca 2004, 11:31
Lokalizacja: Lubartów/Kościerzyna

Postprzez Maks102 » 13 stycznia 2009, 23:04

Spaniele cechuje niezmordowana ruchliwość i wytrwalość w szperaniu i buszowaniu, są wesołe i łagodnie usposobione, mają doskonały wiatr oraz charakteryzuja się dużą pasją. Pieski wykazują skłoność do aportowania oraz do pracy na tropach postrzałków. - tyle mówi teoria- W praktyce pies tej rasy świetnie spisuje się w suchym polu ( łąki, las itp.), natomiast tereny błotniste i wodne sprawiaja mu problemy. Piesek okazuje się zbyt mały, lekki - zdażyło mi się, że "zawiesił się" w wysokim szuwarze, którego nie mógł przełamać ( waży ok 15 kg.). Na czystym lustrze piesek aportuje ładnie, ale jak zaczyna się gęsty szuwar w połączeniu z wodą na poziomie powyżej 50 cm. pies ma problemy... Trzeba mieć to na uwadze! I dokładnie zastanowić się na jakich terenach mamy zamiar użytkować naszego towarzysza łowów, tak aby mógł pokazać nam w pełni swoje umiejętności. Mój spaniel pracuje już 6 pole - ogólnie jestem z niego zadowolony, udało się go ułożyc jako tropowca, także w lesie spisuje się zadowalająco, natomiast do polowania na ptactwo mam Czeskiego Fouska. Oba pieski wzajemnie się uzupełniają. Fajnym pieskiem dla myśliwych mających mniej miejsca dla pieska, a łączącym cechy użytkowe aportera i płochacza wydaje się być Wachtelhund.
Maks102
 
Posty: 2
Dołączył(a): 11 czerwca 2008, 16:04

Postprzez Piotr Kukier » 14 stycznia 2009, 12:14

... albo Springer Spaniel...
Piotr Kukier
 
Posty: 106
Dołączył(a): 28 czerwca 2004, 11:31
Lokalizacja: Lubartów/Kościerzyna

Postprzez otka » 25 stycznia 2009, 18:43

Podwarszawska hodowla Blepers. Polecam. Psy zrównoważone, świetnie socjalizowane. No i najważniejsze właściciel szkoli psy na konkursy użytkowe. Pomoże wybrać odpowiednie szczenie.
otka
 
Posty: 17
Dołączył(a): 18 września 2005, 15:49
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez otka » 25 stycznia 2009, 18:49

[quote="otka"]Podwarszawska hodowla Blepers. Polecam. Psy zrównoważone, świetnie socjalizowane. No i najważniejsze właściciel szkoli psy na konkursy użytkowe. Pomoże wybrać odpowiednie szczenie.[/quote]
otka
 
Posty: 17
Dołączył(a): 18 września 2005, 15:49
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez pointer57 » 27 stycznia 2009, 20:43

Modne w latach 70-80 , jednak nie przetrwały w łowiectwie tak jak foksteriery czy wyżły. Osobiście użytkowałem spaniela i nie byłem nim zachwycony . Dodatkowo był psem ,,mało wygodnym,, ze względu na sierść . Psom długowłosym należy poświęcić dużo więcej czasu niż szorstkowłosym czy krótkowłosym , - zwłaszcza po polowaniu .
pointer57
 
Posty: 66
Dołączył(a): 6 marca 2008, 22:02
Lokalizacja: bydgoszcz

Postprzez IrishPointer » 2 stycznia 2010, 20:56

witam...jestem posiadaczka Cocker spanielki angielskiej..ma juz 6-7 lat...i jest swietna jesli chodzi o polowania...swietnie ploszy zwierzyne ma swietny wech ..a zreszto co tu pisac ta rasa niema wad....
IrishPointer
 
Posty: 14
Dołączył(a): 2 stycznia 2010, 20:45
Lokalizacja: Krasnystaw


Powrót do Psy Myśliwskie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 32 gości