Kłopot z aportem

Rasy psów, zawody, szkolenia

Moderator: Cyzio

Kłopot z aportem

Postprzez nemrod3 » 3 grudnia 2008, 10:49

Mam dobrze zapowiadającego płochacza niemieckiego ma 11m-cy ale jest jeden problem nie bardzo aportuje bażanta a jak go dojdzie to problem z wyjęciem z kufy nadmieniam że wszystkie przedmioty łącznie z skrzydłami ptaków doskonale szuka i aportuje na polecenie i chętnie oddaje . Proszę kolegów o dobrą rade. Pozdrowienia Roman.
nemrod3
 
Posty: 23
Dołączył(a): 14 grudnia 2007, 13:02

Postprzez odona56 » 8 grudnia 2008, 15:00

:D nie wiem czy dobrze podpowiem bo mam szkoloną flatke( flat coated retriever w końcu to nie tylko inna rasa ale też grupa) :lol: . Zostaw aport bażanta a doprowadź do mechanicznego wręcz i oczywiście idealnego aportu rzutki z piorami.Wiem czytać ze zrozumieniem potrafię piszesz że pioro oddaje dobrze.
Często trzeba doprowadzać ( tak jak przywołanie- do odruchu psa Pawłowa :D ) bo czyż bażancik nie jest bardziej pożądany niż inne przedmioty?
powodzenia
odona56
 
Posty: 43
Dołączył(a): 4 października 2007, 13:29
Lokalizacja: Tychy

Postprzez nemrod3 » 8 grudnia 2008, 15:33

^Tak to jest niezrozumiałe dla mnie że skrzydła ptaków dobrze aportuje a bażanta czy kaczkę zacina i mocno trzyma w kufie . Poruszyłem ten problem na stronach Dziennika Ł. dostałem parę wskazówek które Będę wykorzystywał . Dziękuję za rady Roman.
nemrod3
 
Posty: 23
Dołączył(a): 14 grudnia 2007, 13:02

Postprzez Piotr Kukier » 9 grudnia 2008, 20:30

Grupa ta sama... inna sekcja...

pozdrawiam, DB!!!
Piotr Kukier
 
Posty: 106
Dołączył(a): 28 czerwca 2004, 11:31
Lokalizacja: Lubartów/Kościerzyna

Postprzez odona56 » 12 grudnia 2008, 07:38

:D dziekuje Piotrze ja o tym wiem , napisalam to celowo.
Czesto na tym wlasnie forum spotykam się z pelnymi przemądrzalstwa wypowiedziami ktore nijak nie maja sie do kynologicznej rzeczywistości... :D , wot taki maly złośliwy chochlik z VIII GRUPY
odona56
 
Posty: 43
Dołączył(a): 4 października 2007, 13:29
Lokalizacja: Tychy


Powrót do Psy Myśliwskie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 89 gości