Szukam hodowli JAGDTERIERA

Rasy psów, zawody, szkolenia

Moderator: Cyzio

Szukam hodowli JAGDTERIERA

Postprzez nestor7 » 31 grudnia 2008, 17:56

Mam problem, bo poszukuje najlepszej hodowli JAGDERIERA, której psy mają zwycięsko ukończone konkursy dzikarzy. Jeśli koledzy znacie to proszę również o podanie ceny za szczeniaka i miejscowość w jakiej znajduje się hodowla
DarzBór
nestor7
 
Posty: 2
Dołączył(a): 31 grudnia 2008, 17:27

Postprzez sodalis » 1 stycznia 2009, 14:18

sodalis
 
Posty: 23
Dołączył(a): 25 czerwca 2006, 18:40
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez nestor7 » 1 stycznia 2009, 17:36

Proszę o dalsze propozycje
A co koledzy myślicje o hodowli z króliczego dołka pana Zbigniew Niedzielskiego
nestor7
 
Posty: 2
Dołączył(a): 31 grudnia 2008, 17:27

Postprzez MARS » 1 stycznia 2009, 18:33

Mi się wydaje że Lisia Przygoda podana przez sodalis to głównie norowaniem stoi. Co oczywiście nie znaczy że i dzikarza z psa z tej hodowli nie zrobisz. Króliczy Dołek ma zarówno i dzikarze i norowce. W rankingu Psów Mysliwskich w dzikarzach jedynym ntm jest BLANKA Z króliczego dołka. Osobiście mogę jeszcze polecić jeszcze dość mało znaną hodowlę Z Gąbińskiej Nory. Ma przemyślane krycia pracę kilku psiaków z tej hodowli na dziku możesz sobie obejrzeć tu: http://pl.youtube.com/user/gabinskanora . Hodowla znajduje się niedaleko Płocka
MARS
 
Posty: 544
Dołączył(a): 4 maja 2004, 09:12
Lokalizacja: Łódź

Postprzez kicek » 17 stycznia 2009, 21:17

Oprócz LISIEJ PRZYGODY mogę polecić hodowle BUKOWA OSTOJA. W swoim posiadaniu hodowla ma kilka jagdterierów. Eksterier jak i użytkowość na wysokim poziomie. A co do dzikarzy to jest tam pies SZEJK Lisia Przygoda - wyśmienity dzikarz, MŁCH POLSKI.
[b]www.bukowaostoja.republika.pl[/b]
Avatar użytkownika
kicek
 
Posty: 15
Dołączył(a): 23 lipca 2008, 16:07
Lokalizacja: Chojnice

Postprzez Jager » 24 stycznia 2009, 23:01

Mogę polecić, niezbyt może znaną hodowle jagdterierów Lisiasty Gaj. pana Felczyńskiego z Bolesławca.Psy z tej hodowli cechują się bardzo dobrym eksterierem,użytkiem,są mocne dają ładny głos.Przydało by się trochę ,umiejętności prowadzenia rozmowy z właścicielem hodowli,albowiem łatwo jest go wyprowadzić z równowagi,jest wtedy wybuchowy jak jego psy.
Jager
 
Posty: 580
Dołączył(a): 13 kwietnia 2008, 15:21
Lokalizacja: Nadkwisie

Postprzez sambo » 4 października 2009, 11:18

szukam hodowli jagow z wojewodztwa lodzkiego. z gory dzieki
sambo
 
Posty: 2
Dołączył(a): 2 października 2009, 21:15

Postprzez borowik » 4 października 2009, 12:21

Do dobrej i sprawdzonej hodowli warto pojechać. Nie ograniczaj się tylko do województwa łódzkiego. W dzisiejszych czasach wyjazd po psa nie jest specjalnym problemem. Wszystko da się uzgodnić telefonicznie, mailowo i jak tam kto chce. Chyba, że chcesz kupic za parę złotych psa po "polujących" z książeczką zdrowia i odrobaczone. Czyli tanio, a blisko, zeby nie wydać pieniedzy na wyjazd. To w Łodzi na giełdzie kupisz.
borowik
 
Posty: 729
Dołączył(a): 5 kwietnia 2005, 13:01

Postprzez sambo » 4 października 2009, 14:15

nigdzie nie napisalem ze chce kupic lub jechac po psa lub szczeniaka, poprostu zamierzam za jakis czas kupic psa/suczke tej rasy i chcialbym najpierw odwiedzic jakiegos hodowce i hodowle i porozmawiac o jagach z doswiadczona osoba.
interesuja mnie pieski z hodowli kojcowej nie domowej , po uzytkowych rodzicach ale z rodowodem. bede wdzieczny za kazdy kontakt nie tyko z woj. lodzkiego.
pozdr
sambo
 
Posty: 2
Dołączył(a): 2 października 2009, 21:15

Postprzez MARS » 4 października 2009, 20:07

Szukasz bardziej norowca czy bardziej dzikarza?
MARS
 
Posty: 544
Dołączył(a): 4 maja 2004, 09:12
Lokalizacja: Łódź

Postprzez borowik » 4 października 2009, 21:17

Popatrz w dziale ogłoszenia. W skierniewicach jagdteriery urodzone w czerwcu. Może jeszcze są.
borowik
 
Posty: 729
Dołączył(a): 5 kwietnia 2005, 13:01

Postprzez norbi » 5 października 2009, 19:03

8) Witam Kolegę :) Koledzy dobrze radzą ja bym dodał jeszcze do powyższych Hodowle z Kielc Rafała Idzika :wink:
Kolego Mars ,,Lisia Przygoda,, -,,głównie norowce,,?? a Szejk czy mój ?? i jeszcze parę by się znalazło :) Pozdrowionka DB
ps, Kolego pytasz o cenę a ile dla Ciebie warty jest dobry pies ???
Avatar użytkownika
norbi
 
Posty: 325
Dołączył(a): 6 listopada 2006, 20:13
Lokalizacja: Sanok Bieszczady

Postprzez norbi » 5 października 2009, 20:04

8) zapomniałem dodać że Hodowla Kolegi Rafała to hodowla Z Bukowego Wzgórza :wink: DB
Avatar użytkownika
norbi
 
Posty: 325
Dołączył(a): 6 listopada 2006, 20:13
Lokalizacja: Sanok Bieszczady

Postprzez Mahone » 18 marca 2010, 16:36

Witam, odświeżę trochę temat.

Z jagdterierami mam styczność od 15 roku życia czyli już jakieś 5 lat, na początku z ojcem teraz sam je przygotowuję z reguły na norę ale na dzika też i mogę powiedzieć że najlepsze jagdteriery są z lini Pana Marasa, nie znalazłem w Polsce lepszych jagdterierów od jego, ludzie mylą pojęcia twierdząc że jak pies wygrywa konkursy to jest świetny, tak naprawdę konkurs bardzo różni się od prawdziwego polowania, ponieważ lisy czy dziki które są na tych konkursach były wcześniej zastraszane, one się boją, prawdziwy test odbywa się w lesie w prawdziwej norze z "prawdziwym" lisem czy dzikiem. Mam nadzieję że nie zostanę zlinczowany, siedzę już długo w tej rasie i naprawdę wiem które psy i które linie są u nas najlepsze.

ASKIRAS Maras Adam
46-250 Wolczyn Krzywiczny, ul. Wolczynska 72
+48 77 418 06 56 +48 604 527 743

Pozdrawiam.
Mahone
 
Posty: 9
Dołączył(a): 18 marca 2010, 16:23

Postprzez Jager » 18 marca 2010, 17:59

Witam . Mahone miałem z tej hodowli 3 jagi , został jeszcze mi weteran aktywnie polujący. Moje wrażenie ogólne o tej hodowli jest pozytywne ale ,było by lepiej dla rasy gdyby była ukierunkowana na konkretną rasę a nie dobieranie kilku różnych kolejnych , no i te klatki niczym króliki .

Psy, generalnie o bardzo dużej pasji , niekiedy za dużej że trudno z nim coś zrobić , gonić ,gonić ,cały dzień i noc szczekają , czekasz długo na powrót 2 godz. to dobry czas , rekord miałem 6 godz.

Najsłabsza strona tej formacji to eksterier czyli według mnie typ charci , wątła budowa ciała , suki mają słabe kufy , są drobne .

Porównując je z Lisią Przygodą psy z tej hodowli to atleci , przy Askiras . Są jak by w typie bardziej wyrównanym , nastawione na współprace z człowiekiem , lepsze w szkoleniu ale przydało by się nieco więcej pasji od Askiras .

Sami hodowcy to spoko goście , myśliwi , znający się na rzeczy ,niby razem a osobno. Nie wiem jak jest teraz u Askirasa ale z doświadczenia wiem że decyduje skojarzenie a nie tak hodowla . Pozdrawiam myślę że nikogo nie uraziłem są to tylko moje spostrzeżenia . DB.
Jager
 
Posty: 580
Dołączył(a): 13 kwietnia 2008, 15:21
Lokalizacja: Nadkwisie

Następna strona

Powrót do Psy Myśliwskie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 27 gości