Szukam tresera dla psa myśliwskiego Kraków/Wieliczka

Rasy psów, zawody, szkolenia

Moderator: Cyzio

Szukam tresera dla psa myśliwskiego Kraków/Wieliczka

Postprzez niegowic » 2 lutego 2009, 19:42

Chciałbym się dowiedzieć czy moglibyście polecić jakiegoś tresera z okolicy Wieliczki/Krakowa? Jaki jest odpowiedni wiek na rozpoczęcie szkolenia? Mowa o Wyżle niemieckim krótkowłosym obecnie ma ok 4-5 mies.
niegowic
 
Posty: 9
Dołączył(a): 9 stycznia 2009, 20:50

Postprzez MARS » 4 lutego 2009, 10:40

Jak na szkolenie specjalistyczne to za młody. Apel trzeba na razie szlifować samemu w domu. a do specjalisty jak skończy jakieś 10-12 m-cy conajmniej
MARS
 
Posty: 544
Dołączył(a): 4 maja 2004, 09:12
Lokalizacja: Łódź

Postprzez niegowic » 6 lutego 2009, 09:04

Ok dzięki.. to będe próbował go troche opanować, jak narazie średnio słucha:/
niegowic
 
Posty: 9
Dołączył(a): 9 stycznia 2009, 20:50

Postprzez MARS » 6 lutego 2009, 09:27

Trzeba uczyć często, krótko ze smakołykiem i podręcznikiem o szkoleniu w ręku a będzie dobrze. Nie od razu Kraków zbudowano ;)
MARS
 
Posty: 544
Dołączył(a): 4 maja 2004, 09:12
Lokalizacja: Łódź

Postprzez niegowic » 11 czerwca 2009, 13:05

Pies już dość duży;) Jak narazie pięknie aportuje wszystko co mu rzuce, ładnie szuka jak wpadnie w zarośla, nie zniechęca sie. Zacząłem z nim chodzić po polach w poszukiwaniu bażantów, tylko cały czas nie wiem jak go zachęcić żeby sam biegał i szukał. Ostatnio nawet na bażanta którego gdzieś w oddali zobaczyłem podszedłem z nim, coś poczuł zaczął iść za tropem, oczywiście bażant nie dotrzymał i poleciał. Pies za nim, fakt faktem jak go zawołałem zatrzymał sie. Niby ok, ale jakoś sam nie goni w poszukiwaniu, chyba że mu rzuce coś to biega i szuka.

Moje pytanie brzmi jak nauczyć psa aby sam biegał i szukał? (jak narazie jak już szuka to myszy bo mój kundel mały tak robi i chyba sie od niego nauczył:/)


Pozdrawiam
niegowic
 
Posty: 9
Dołączył(a): 9 stycznia 2009, 20:50

Postprzez borowik » 11 czerwca 2009, 13:50

Niegowic
Nie da sie przez internet wytłumaczyć jak szkolić psa. Przed szkoleniem specjalistycznym trzeba z psem popracować nad szkoleniem podstawowym tzw. apelem.
Proponuję Ci kup sobie dobrą książke o układaniu wyżłów. Moim zdaniem najlepiej jest to wyłożone w książce Erwina Dembinioka "Wyżły" (dostępna jest na Allegro , albo u wydawcy nie jest to rzecz droga).
Czyta się dobrze. Jak zapoznasz się z podstawowymi w szkoleniu rzeczami to będzie jakaś podstawa do dyskusji i ewentualnych rad.
borowik
 
Posty: 729
Dołączył(a): 5 kwietnia 2005, 13:01

Postprzez norbi » 11 czerwca 2009, 18:13

8) Kolego też radzę Tobie tą książkę - a na szkolenie wyżła to 200km dalej koło Jasła do pana Spisaka :wink: Pozdrawiam DB
Avatar użytkownika
norbi
 
Posty: 325
Dołączył(a): 6 listopada 2006, 20:13
Lokalizacja: Sanok Bieszczady


Powrót do Psy Myśliwskie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 253 gości
cron