Hodowla psów, a Fundusze Europejskie

Rasy psów, zawody, szkolenia

Moderator: Cyzio

Hodowla psów, a Fundusze Europejskie

Postprzez wandko » 8 marca 2009, 17:22

Bardzo dużo mówi się ostatnio o dotacjach europejskich. Reklamy w TV, artykuły w prasie, konferencje prasowe polityków zarzucających rządowi zbyt wolne wykorzystywanie funduszy unijnych…

Zadałem więc sobie pytanie: Czy można dostać dotację unijną „na hodowlę psów”? Przejrzałem programy operacyjne funduszy, zagłębiłem się w materiały pomocnicze i opracowania, przeanalizowałem najróżniejsze możliwe typy beneficjentów oraz dziedziny, w których możliwa jest realizacja poszczególnych projektów i na podstawie uzyskanych wyników oświadczam zdecydowanie, że oczywiście można! I jest to nawet pewnego rodzaju "oczywista oczywistość".

Sprawa jest stosunkowo prosta z uzyskaniem takiej dotacji. I to nie z jednego źródła (programu), a nawet z kilku różnych. Gorzej jest z jasnym i prostym opisaniem tego na forum.

Największa trudność przy zgłębianiu tych programów pomocowych leży w tym, że nie znajdują się one w jednym miejscu (prowadzą je równolegle i Ministerstwo Rozwoju Regionalnego, i Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, i Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, a także urzędy marszałkowskie poszczególnych województw), przy czym same te programy dzielą się jeszcze „poziomo” i „pionowo”, co wprowadza dodatkowy galimatias. Ale nie zanudzając nikogo zawiłościami biurokratycznymi informuję, że najprościej i najszybciej przy hodowli psów możemy otrzymać bezzwrotną dotację na promocję naszej hodowli w Europie.

W ramach tej promocji możemy mieć sfinansowane koszty (na przykład):
- stworzenia stron internetowych hodowli (przede wszystkim w różnych językach – koszty tłumaczenia, utrzymania tych stron na serwerze itp)
- koszty wyjazdów z psami na zagraniczne wystawy psów (przejazdy, koszty wystaw, hotele – nawet do 3 osób na jednego psa)
- koszty promocji hodowli za granicą (ogłoszenia w katalogach wystawienniczych, koszty druku folderów, promocja w mediach targowych)
- i wiele, wiele innych.

Zdaję sobie sprawę, że nie wszyscy uczestnicy tego forum mogą być tym zainteresowani, więc po resztę informacji zapraszam na swoją stronę www.mastifland.pl Tam, w lewym nawigatorze znajduje się zakładka „Dokumenty do pobrania”, a w niej „Hodowla psów, a Fundusze Europejskie”.

Ponieważ temat jest „dynamiczny” i będzie rozwijał się w miarę postępu przygotowań do składania takich wniosków, sugeruję zapisanie się do otrzymywania newslettera (w każdej chwili można się będzie wypisać), będziecie wtedy na bieżąco informowani o poszczególnych krokach koniecznych do wykonania.

Uprzedzając ewentualne pytania, z góry odpowiadam, że ja osobiście o takie dotacje występuję i zamierzam je otrzymać

Czasu jest mało (niestety, ale na pomysł sprawdzenia tych dotacji wpadłem niedawno), termin składania wniosków upływa 31 marca, pod warunkiem, że PARP nie zakończy wcześniej naboru wniosków z tytułu wyczerpania alokacji środków.
wandko
 
Posty: 1
Dołączył(a): 8 marca 2009, 17:21
Lokalizacja: Podkowa Leśna

Postprzez Jager » 8 marca 2009, 20:13

Połamania pióra w staraniach o unijne dotacje,czasu masz niewiele,jeśli Ci się poszczęści to napisz.A przy okazji jaką hodowle psów prowadzisz?
Jager
 
Posty: 580
Dołączył(a): 13 kwietnia 2008, 15:21
Lokalizacja: Nadkwisie


Powrót do Psy Myśliwskie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 240 gości