skaczący pies

Rasy psów, zawody, szkolenia

Moderator: Cyzio

skaczący pies

Postprzez kuki » 4 kwietnia 2005, 17:39

Proszę o radę. Jak oduczyć psa skakania (podskakiwania) na domowników po ich dłuższej nieobecności w domu np. po powrocie z pracy, itp. Dzwięczny będę za dobre rady.
kuki
 
Posty: 476
Dołączył(a): 16 kwietnia 2004, 00:46
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Cyzio » 4 kwietnia 2005, 19:28

Szanowny Kolego.
To jest nawet przyjemne.
Dla niektórych męczące. Raczej będziesz miał mizerny efekt ,,oduczania,, psa witania swego Pana. Dałem sobie ,,siana,, poskacze chwilkę i idzie zadowolony.
Pozdrawiam.
Cyzio
ponad 2000 postów!
ponad 2000 postów!
 
Posty: 2336
Dołączył(a): 19 kwietnia 2004, 22:42
Lokalizacja: Sudecka Kraina Łowiecka.

Postprzez jarcyś » 4 kwietnia 2005, 23:14

Pozwolić psu oprzeć łapy na sobie i jednocześnie,nie za mocno,nadeptywać na jego tylne łapy.Z początku będzie próbował z tylnymi łapami uciekać,jednak przy konsekwentnym przydeptywaniu przy każdym skoku,po ok.dwóch tygodniach powinien przestać.Moje oba przestały.Jaka to była ulga,błoto na podwórku a ja mam czyste ubranie.Powodzenia.
Avatar użytkownika
jarcyś
 
Posty: 42
Dołączył(a): 8 maja 2004, 21:12
Lokalizacja: Kąpino k. Wejherowa

Postprzez musia » 5 kwietnia 2005, 05:31

Ja tak próbowałam deptać, ale przyznaję nie wychodziło mi :oops: .

Od pewnego czasu Opus ma klatkę i gdy jest dzwonek do drzwi " marsz do klaty". Tam czeka , choć piszczy.
Przychodzą goście , domownicy , ale dopiero po dłuższej chwili wypuszczamy go gdy widać jego wyciszenie. Oczywiście wypada z impetem ale wtedy rodzina jest juz przebrana i przygotowana (energiczne poklepanie i uspokajanie już cichszego ), a do gosci i tak idzie przez nas.

Poza tym szczyl ma dopiero 8 miesięcy. Dorośleje.

Aha, niekiedy gdy widać, że go rozsadza, daję "waruj" i czekam , po czym podchodzę , kucam i głaszczę.
musia
 
Posty: 87
Dołączył(a): 17 kwietnia 2004, 11:43
Lokalizacja: Katowice

Postprzez jarcyś » 5 kwietnia 2005, 16:00

Musia,wyglądamy jakoś podobnie?
Avatar użytkownika
jarcyś
 
Posty: 42
Dołączył(a): 8 maja 2004, 21:12
Lokalizacja: Kąpino k. Wejherowa

Postprzez kuki » 5 kwietnia 2005, 23:14

musia i jarcyś
faktycznie jesteście do siebie tak jakby podobni , tylko macie różne zdania na temat skakania piesa, klatki w domu nie ma więc spróbuję rady jarcysia
pozdro
kuki
 
Posty: 476
Dołączył(a): 16 kwietnia 2004, 00:46
Lokalizacja: Łódź

Postprzez musia » 6 kwietnia 2005, 09:33

Jarcyś - no, moje podobieństwo wynika z posiadania 11 lat takowej sunki jak na avatarze. A nie przyuważyłam możliwości fotek z własnego kompa. Wtedy byłby GP.
musia
 
Posty: 87
Dołączył(a): 17 kwietnia 2004, 11:43
Lokalizacja: Katowice

Postprzez jarcyś » 6 kwietnia 2005, 16:10

Witam.Na GP nie pozwala mi żona,mamy już dwa psy-pięcioletniego labradora oraz trzylatka charta rosyjskiego borzoja.Próbowałem wymóc chociaż jamnika szorstkowłosego ale usłyszałem stanowcze "nie".Dodam,że po domu i podwórku biegają dwa koty,oprócz nich mamy chomika i akwarium.Więc w zasadzie żonie się nie dziwię.Pozdrowienia dla "bliżniaczki".
Avatar użytkownika
jarcyś
 
Posty: 42
Dołączył(a): 8 maja 2004, 21:12
Lokalizacja: Kąpino k. Wejherowa


Powrót do Psy Myśliwskie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości