Karma dla psów

Rasy psów, zawody, szkolenia

Moderator: Cyzio

Karma dla psów

Postprzez amarus » 11 września 2009, 08:56

Mam takie pytanie do szanownych myśliwych i menerów - czym karmicie swoje psy? Jestem szcześliwym posiadaczem 3 miesiecznego gończego i przy jego nabyciu niejako z automatu dostalem wyprawke Royala. Wiele osob poleca Royala jako karme premium - ale kiedy zaczałem drążyć temat to tak naprawde nigdzie nie znajdywałem zadnych testów porównawczych, solidnych zestawień, etc. Royal kosztuje nie tak mało, a znalazłem inne karmy, wcale nie gorsze (np. szwedzka Bozita o 30-40% tańsza a równie dobra - jak nie bardziej) - wiec po co przeplacać?

Jedyny solidny test jaki znalazlem pochodzi zza wielkiej wody i ku mojemu zaskoczeniu Royal ma tam... zaledwie 1-2 gwiazdki! (co i tak jest dobrym wynikiem bo są tam same rekomendowane karmy).
A z karm typowo premium znalazla sie tam np. Acana ktora jest niewiele tylko droższa od Royala za to "o niebo" lepsza (sladniki odżywcze, proporcje węglowodanów do reszty, brak szkodliwych dla małego zbóż, etc.).
Dla zainteresowanych link: http://www.dogfoodanalysis.com/dog_food_reviews/

Zatem co Wy na to? (rozumiem ze najlepiej jest samemu psu gotować, ale jak nie ma takiej opcji to pozostaje karma).
amarus
 
Posty: 1
Dołączył(a): 3 września 2009, 10:11
Lokalizacja: mazowieckie

Postprzez MARS » 14 września 2009, 10:31

Wcale nie jest najlepiej psu gotować. Gotowa karma DOBRA jest o wiele lepsza bo dokładnie zbilansowana. Ja teraz karmię swoje psiaki karmą PRO PAC i jest spoko, kiedyś były na Nutrze Nuggets Professional i też byłem zadowolony.
MARS
 
Posty: 544
Dołączył(a): 4 maja 2004, 09:12
Lokalizacja: Łódź


Powrót do Psy Myśliwskie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości
cron