Piękny WYŻEŁ NIEMIECKI szorstkowłosy w schronisku!!!

Rasy psów, zawody, szkolenia

Moderator: Cyzio

Piękny WYŻEŁ NIEMIECKI szorstkowłosy w schronisku!!!

Postprzez Marka » 12 kwietnia 2005, 08:02

Pod koniec marca do schroniska dla bezdomnych zwierząt trafił błąkający się wyżeł niemiecki szorstkowłosy.

Pies jest piękny, wygląda na super rasowego, młody (2-3 lata?), jak na wyżła - grzeczny (potrafi spokojnie ustać w jednym miejscu), nieagresywny w stosunku do innych psów i bardzo, bardzo przyjazny ludziom.
To naprawdę wspaniały pies. W schronisku bardzo tęskni za właścicielem i za każdym kontaktem z człowiekiem.
Pies jest taki super, że trudno mi uwierzyć, że został porzucony - choć z drugiej strony - był bez obroży...

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Psiak strasznie cierpi w schronisku, bardzo chce, żeby go zabrać ze schroniska i robi wszystko, żeby się wydostać z boksu...
On naprawdę potrzebuje pomocy - w ciągu tego tygodnia wychudł już - być może z powodu przejścia na dietę schroniskową (psy źle znoszą takie zmiany), a być może także dlatego, że bardzo tęskni i jest mu źle... :(

Pies przebywa w schronisku "Azorek" w Kożuszkach pod Sochaczewem (45 km od W-wy na trasie W-wa - Poznań)
Telefon do schroniska: 0-692 005 758
Telefon do wolontariuszki schroniska: 0-507920043
Marka
 
Posty: 10
Dołączył(a): 25 marca 2005, 12:36

Postprzez Cyzio » 12 kwietnia 2005, 08:56

Witam.
Widok psa takiego w schronisku to obecnie powiem że ,,standart,,.
Znudził się dla właśćciela i chajda za miasto i won z auta i noga na gaz.
Zbliża się lato i co my Ludzie potrafimy zrobić to woła o pomstę .
Na parkingach przy szosach będzie się szwendać piesek rasowy z mniej rasowym.A One sie nie pchaja do naszych domostw. My je wzięliśmy .
Bo była taka zachcianka.Brak słów. Tylko co są winne te psiaki?
Pozdrawiam.
Cyzio
ponad 2000 postów!
ponad 2000 postów!
 
Posty: 2336
Dołączył(a): 19 kwietnia 2004, 22:42
Lokalizacja: Sudecka Kraina Łowiecka.

Postprzez Marka » 12 kwietnia 2005, 18:30

Masz rację, Cyzio, a najsmutniejsze jest to, że w takiej biednej, wiernej psiej głowie nie mieści się myśl, że jest już przez swojego pana nie chciany - i biedna psina wyje, skomli, chudnie...

Ten wyżeł jest tak wspaniały, że nie chce mi się wierzyć, że ktoś mógł go wyrzucić, choć z drugiej strony - był bez obroży i jak dotąd właściciel nie zadzwonił do schroniska...

Mam jednak nadzieję, że znajdzie się ktoś, kto znajdzie miejsce w domu i sercu dla tego biedaka.
Marka
 
Posty: 10
Dołączył(a): 25 marca 2005, 12:36

Wyżeł ze schroniska pod Sochaczewem ma już nowy dom!

Postprzez Marka » 19 kwietnia 2005, 10:09

Po trzech tygodniach pobytu w schronisku tego psa i rozpropagowaniu go w mediach lokalnych niestety nie odnalazł się jego właściciel.

Ale za to pies od kilku dni ma już nowy dom! (został adoptowany) :D
Marka
 
Posty: 10
Dołączył(a): 25 marca 2005, 12:36

psia dola

Postprzez seles » 20 kwietnia 2005, 13:59

Dzisiaj spotkałem w lesie kobietę, która od tygodnia szuka swojego psa kundelka. W okresie tym znalazła już trzy psy w tym jeden przywiązany do drzewa głęboko (około 10 km) w lesie. Wszystkie odwiozła do schroniska. Co z nas, ludzi za gatunek, że drugiemu sprawiamy taką niedolę.
seles
 
Posty: 153
Dołączył(a): 14 lutego 2005, 07:16
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez fuleren » 23 kwietnia 2005, 23:16

Gatunek: homo "kilerus" :twisted: .
Mam nadzieję, że wyżełek trafił w ręce homo sapiens'a.
Szorstkie jest piękne.

























Gładkie i długie też.
fuleren
 
Posty: 6
Dołączył(a): 31 stycznia 2005, 11:27

Postprzez Marka » 30 maja 2005, 11:51

Ten wyżeł został już aodptowany i nie ma go w schronisku (przygarnął go mieszkaniec Sochaczewa).
Marka
 
Posty: 10
Dołączył(a): 25 marca 2005, 12:36


Powrót do Psy Myśliwskie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości