Problem z biegunkami u 4,5 miesięcznego Jagdteriera

Rasy psów, zawody, szkolenia

Moderator: Cyzio

Problem z biegunkami u 4,5 miesięcznego Jagdteriera

Postprzez BabuJagu » 5 listopada 2009, 12:11

Witajcie,
Piszę do was jako doświadczonych posiadaczy psów myśliwskich – jestem posiadaczką 4,5 miesięcznego szczeniaka jagdteriera. Niestety miewa ona straszne rozstroje żołądkowe a dokładniej rozwolnienie.
Podaję mu do jedzenia ryż gotowany z dodatkiem mokrej karmy Animonda dla szczeniaków wołowina i serca indycze oraz jagnięcia z kurczakiem. Dodatkowo jak wychodzę z domu dosypuję mu jego chrupki dla szczeniąt ras małych Rogal Canin (wcześniej była to Eukanuba ale absolutnie nie chce jej jeść) do piłki którą jak turla wysypują się po troszku chrupki.
Dla zajęcia go mam w postaci gryzaków suszone wapnowane jelita dla szczeniaków i kostki ze skórek ponieważ zmienia zęby i strasznie „zahacza” wszystko w mieszkaniu zębami, które jeszcze ma

Mój Fuks ma średnio raz na dwa tygodnie rozwolnienie dostawał Nifuroksazyd w zawiesinie, raz konieczne było podawanie antybiotyku przez tydzień ponieważ weterynarz podejrzewał wirusowe zapalenie jelit. Niestety leczenie antybiotykami nic nie pomogło, ponieważ po tygodniu ulgi i spokoju ponownie dostał rozwolnienia – już nie ciągałam go do lekarza tylko sama podałam mu Nifuroksazyd, ponieważ weterynarza stwierdził, że taki chyba jego urok i nazwał go śmieciarzem i że pewnie coś zjadł. Oczywiście po podaniu tego leku przechodzi mu i jest znowu troszkę ulgi. Nie mogę patrzeć jak się ten szczeniak męczy. Czy wasze Jagdetriery też tak mają ? Zastanawiam się czy podawać jeszcze ten ryż z miękką karmą tylko karmę zmienić na Rogal Cannin dla psów wrażliwych.
Tak też się zastanawiam czy u psów może tak jak i u dzieci zamiana zębów wiąże się z biegunką? Proszę poradźcie coś . Z góry dziękuję
BabuJagu
 
Posty: 3
Dołączył(a): 5 listopada 2009, 10:12
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez caninus » 5 listopada 2009, 14:33

Po takim miksie jedzenia każdy będzie miał rozwolnieni.
Decydujemy sie albo na karmę sucha albo na przyrządzaną osobiście.
Proponuję jednak to pierwsze wyjście gdyż karma taka jest prawidłowo zbilansowana.Maluch dostanie to co w swoim wieku powinien dostać.
Royal Canin dla szczaniaków będzie tu najlepszym rozwiązaniem.W wieku szczenięcym tak do 15 miesiący warto podawać karmę junior.
Jest ona bogatsza w dodatki min. siarczan chondroityny niezbędny do rozwoju kośćca.Można dodać (zgodnie z zaleceniami) preparaty witaminowe
np Salvikal a od siebie łyżkę oleju z pestek winogron by wzbogacić dietę w kwasy omega.
Pokarm gotowany nie będzie dobrze zbilansowany.
Ząbkowanie?Jak najbardziej.Może być przyczyną biegunek.Najczęściej jest to związane z gryzieniem przez malucha wszystkiego do popadnie i połykanie różnych "śmieci" gdyż taki "masaż" dziąseł przynosi mu ulgę.
Jeśli pojawiają się biegunki proponuje preparaty zapierające np. smecta.Rozpuszczany w małej ilości wody jedną saszetkę i podajemy maluchowi strzykawką 2 cm3 bezpośrednio do pyska.
Przy takich biegunkach dbamy by psiunia była odpowiednio nawodniona.
Zapewniamy stały dostęp do wody.Nie jestem zwolennikiem nifuroksazydu.Pies ma w żołądku HCL o pH bliskim od 1 do 3 ,rozpuszcza kości to i z bakteriami sobie poradzi.
Bez paniki.Będzie dobrze.

Darz Bór
caninus
 
Posty: 72
Dołączył(a): 18 września 2009, 13:55

Postprzez caninus » 5 listopada 2009, 14:33

caninus napisał(a):Po takim miksie jedzenia każdy będzie miał rozwolnienie.
Decydujemy sie albo na karmę sucha albo na przyrządzaną osobiście.
Proponuję jednak to pierwsze wyjście gdyż karma taka jest prawidłowo zbilansowana.Maluch dostanie to co w swoim wieku powinien dostać.
Royal Canin dla szczaniaków będzie tu najlepszym rozwiązaniem.W wieku szczenięcym tak do 15 miesiący warto podawać karmę junior.
Jest ona bogatsza w dodatki min. siarczan chondroityny niezbędny do rozwoju kośćca.Można dodać (zgodnie z zaleceniami) preparaty witaminowe
np Salvikal a od siebie łyżkę oleju z pestek winogron by wzbogacić dietę w kwasy omega.
Pokarm gotowany nie będzie dobrze zbilansowany.
Ząbkowanie?Jak najbardziej.Może być przyczyną biegunek.Najczęściej jest to związane z gryzieniem przez malucha wszystkiego do popadnie i połykanie różnych "śmieci" gdyż taki "masaż" dziąseł przynosi mu ulgę.
Jeśli pojawiają się biegunki proponuje preparaty zapierające np. smecta.Rozpuszczany w małej ilości wody jedną saszetkę i podajemy maluchowi strzykawką 2 cm3 bezpośrednio do pyska.
Przy takich biegunkach dbamy by psiunia była odpowiednio nawodniona.
Zapewniamy stały dostęp do wody.Nie jestem zwolennikiem nifuroksazydu.Pies ma w żołądku HCL o pH bliskim od 1 do 3 ,rozpuszcza kości to i z bakteriami sobie poradzi.
Bez paniki.Będzie dobrze.

Darz Bór
caninus
 
Posty: 72
Dołączył(a): 18 września 2009, 13:55

Postprzez caninus » 5 listopada 2009, 14:34

...
caninus
 
Posty: 72
Dołączył(a): 18 września 2009, 13:55

Postprzez MARS » 5 listopada 2009, 17:53

Oddaj kał do badania w kierunku pasożytów, zwłaszcza ten biegunkowy. Oddaj nawet ze trzy razy w odstępach tygodniowych. Oprócz zwykłych obleńców niech poszukiwania ukierunkują w kierunku pierwotniaków (Kokcydie, Giardia itp.)
MARS
 
Posty: 544
Dołączył(a): 4 maja 2004, 09:12
Lokalizacja: Łódź

Postprzez BabuJagu » 10 listopada 2009, 08:50

bardzo dziękuję za rady, od 3 dni stosujemy dla Fuksa dietkę i jest jakby troszkę lepiej - oczywiście na wszelki wypadek zgodnie z sugestia zrobię badania kału i mam nadzieję, że juz będzie spokojniej :-)
BabuJagu
 
Posty: 3
Dołączył(a): 5 listopada 2009, 10:12
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Psy Myśliwskie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 26 gości