Dzikarz/norowiec pytanie odnosnie szkolenia.

Rasy psów, zawody, szkolenia

Moderator: Cyzio

Dzikarz/norowiec pytanie odnosnie szkolenia.

Postprzez SaT84 » 19 listopada 2009, 14:31

Koledzy czy jest sens uczyc foksteriera norwowania? Jesli z zalozenia ma on byc dzikarzem/tropowcem, wiem ze moze to utrudniac polowanie zwlaszcza na zbiorowkach. Prosze kolegów o podzielenie sie wlasnymi spostrzeżeniami zebranymi w ciagu lat polowania z psami.

Darz Bór
SaT84
SaT84
 
Posty: 29
Dołączył(a): 2 listopada 2009, 14:00
Lokalizacja: rzeszow

Postprzez norbi » 19 listopada 2009, 16:25

8) Kolego pytasz czy jest sens :oops: nie ,nie ma jak masz dobry materiał a pewnie tak jest to nie pokazuj mu nory do puki nie będziesz pewien że dobrze robi na dzikach i nie strzelisz z pod niego parę dzików i znajdziesz parę postrzałków w tedy powiedzmy w drugim roku życia możesz się pokusić o sprawdzenie i to na sztucznej noże tak abyś widział co się dzieje dlaczego tak a nie inaczej ??? bo pies zawsze ,,wybierze ,, to co ma w genach i to na czym mu ,,łatwiej ,, idzie a później na zbiorowych też tak będzie wybierał ,tzn jeśli będzie dobrym dzikarzem to będzie wybierał dziki lub farbę [lisią też ] jeśli jego cechy norowca zdominują inne to wtedy na zbiorówce będzie ,,froterował ,,nory ot cała historia



















:idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :roll: :idea: :) :) :) :wink: :wink: :wink: :wink:
Avatar użytkownika
norbi
 
Posty: 325
Dołączył(a): 6 listopada 2006, 20:13
Lokalizacja: Sanok Bieszczady

Postprzez norbi » 19 listopada 2009, 16:26

8) Sorki za te ,,słoneczka ,,na dole ale coś się pop.... Pozdrawiam DB :wink:
Avatar użytkownika
norbi
 
Posty: 325
Dołączył(a): 6 listopada 2006, 20:13
Lokalizacja: Sanok Bieszczady

Postprzez MARS » 20 listopada 2009, 10:19

Generalnie zasada mówi że albo nora albo dziki. Praca na tropie żadnej z tych funkcji nie przeszkadza. Ucząc dzikarza pracy na norze niestety ryzykujesz że kiedyś Ci ten pies z miotu nie wyjdzie. Jak znasz teren jak własną kieszeń to pół biedy, jak polujesz gościnnie to jest lipa bo znaleźć norę niełatwo a nawet jak znajdziesz to nie wiesz czy to akurat ta jeśli pies nie głosi. Moja dwójka starsza robi jedno i drugie, i czasem jak mi pies długo z miotu nie wraca to zaczynam mieć duszę na ramieniu. A bywało że i żółte od piachu wracały. Na szczęście wracały. Kiedyś mogą nie wrócić jak im się korytarz zasypie itp :(. Mój najmłodszy foks na początku będzie układany pod dziki. Jak wykaże się na nich ładną pracą to nory nie ujrzy.
MARS
 
Posty: 544
Dołączył(a): 4 maja 2004, 09:12
Lokalizacja: Łódź

Postprzez norbi » 20 listopada 2009, 15:34

8) Mars Kolego :D jak będzie chciała to ujrzy tym bardziej że wydaje mi się że jest zadziora ,no i jak będziesz je podkładał razem to też wejdzie za Certą czy Erosem :wink: Pozdrowionka DB
Avatar użytkownika
norbi
 
Posty: 325
Dołączył(a): 6 listopada 2006, 20:13
Lokalizacja: Sanok Bieszczady

Postprzez SaT84 » 24 listopada 2009, 13:31

Dzieki koledzy. Postaram sie zostac przy dzikach ale nie przecze ze norowanie mnie kusi]=)

Darz Bor
SaT84]=)
SaT84
 
Posty: 29
Dołączył(a): 2 listopada 2009, 14:00
Lokalizacja: rzeszow

Postprzez zakopiec » 23 stycznia 2010, 14:29

Kolego norbi zgadzam sie z tobą w 100%, ponieważ mój pies foksterier był uczony na tropy zwierzat poźniej dopiro uczyłem go na typowego norowca.
Efekt jest taki że na zbiorówkach biega po tropach zwierzyny a poza polowaniem jest świetnym norowcem.
Avatar użytkownika
zakopiec
 
Posty: 12
Dołączył(a): 23 stycznia 2010, 14:04
Lokalizacja: Zakopane


Powrót do Psy Myśliwskie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 31 gości