prosze o pomoc przy wyborze psa - dzikarza, napolowania

Rasy psów, zawody, szkolenia

Moderator: Cyzio

Postprzez andante36 » 14 stycznia 2010, 18:23

Jestem właścicielem już trzeciego Jagdteriera. Wszystkie doskonale sprawdziły się jako dzikarze i tropowce. Ale, .....pracy to z Nimi było sporo ( ogromny temperament ). Moje wszystkie pieski mieszkały w domu. Ciągły kontakt z Nimi ograniczał Ich temperamenty. Obecny, ma cztery lata, ma zapewnione dożywocie , ale .... jest to już ostatni Jadterierek. Kolejny bedzie Jamnik. Dlaczego ... ? Zabraknie mi już chyba energii na układanie kolejnego.
andante36
 
Posty: 41
Dołączył(a): 14 stycznia 2010, 13:14

Postprzez Cyzio » 15 stycznia 2010, 01:57

Witam.
Jamnik ba to jest Pan Jamnik wiem bo mialem.
Pozdrawiam.
Cyzio
ponad 2000 postów!
ponad 2000 postów!
 
Posty: 2336
Dołączył(a): 19 kwietnia 2004, 22:42
Lokalizacja: Sudecka Kraina Łowiecka.

Postprzez Jager » 4 lutego 2010, 22:41

Witam .Mam jamnika, zimą mieszka w domu, w kojcu za zimno mu generalnie używam go tylko na postrzałki. Jagdterier to jest ktoś . :D
Jager
 
Posty: 580
Dołączył(a): 13 kwietnia 2008, 15:21
Lokalizacja: Nadkwisie

Postprzez Jager » 8 lutego 2010, 20:27

Witam . Może jakieś konkrety, mogą być naukowe , czy ma to jakieś
znaczenie czy niema żadnego , że rodzice, dziadkowie ,polują czy nie . Może się całkiem nie znam , ale obstaje przy swoim, z każdego np. foksa salonowego zrobię dzikarza . :)
Jager
 
Posty: 580
Dołączył(a): 13 kwietnia 2008, 15:21
Lokalizacja: Nadkwisie

Postprzez norbi » 8 lutego 2010, 21:41

8) Jager z każdego :roll: oj chyba kolega się rozpędził :lol: i to oczywiście dobrego :idea: a jamnik i reszta czy tylko z foxa :?: ja Cię proszę daj spokój - i tak ma znaczenie czy dziadkowie i rodzice polowali jak i nasi tak i psi :wink: Pozdrawiam DB
Avatar użytkownika
norbi
 
Posty: 325
Dołączył(a): 6 listopada 2006, 20:13
Lokalizacja: Sanok Bieszczady

Postprzez Jager » 8 lutego 2010, 22:26

Witam kol z Bieszczad , foksa wymieniłem tylko jako przykład aby nie było mi zarzucone że gloryfikuję rasę w której się lubuje. Ty wiesz za co ja tak jagi lubię ,za porównania w autentycznym polowaniu z psem w pojedynkę , oczywiście inne rasy psów myśliwskich też mogą wykazać się kapitalną pracą ale według mnie Jagdteriery mają to coś co je wyróżnia . Miałem kiedyś fajnego foksa szor. w parze z malutkim jagdterjerkiem , fajnie się z nimi polowało ,foks to pistolet maszynowy na psy , w bezpośrednim starciu kładł wyżła szor. a kota się bał tylko oszczekiwał. Jaguś o polowe mniejszy stal się prawdziwym kilerem kotów co w końcu zaprowadziło mnie na kolegium. Ni wiem czy zauważyłeś że hodowcy mocno kombinują przy rasie widuje coraz więcej psów które znacząco różnią się od siebie,eksterierem , i charakterem , Znajomy hodowca powiedział mi , że niema już prawie takich psów co to żywemu nie przepuści . Ale wracając do tematu z każdego salonowca zrobię dzikarza podtrzymuje . :wink:
Jager
 
Posty: 580
Dołączył(a): 13 kwietnia 2008, 15:21
Lokalizacja: Nadkwisie

Postprzez norbi » 9 lutego 2010, 17:35

8) Szkoda że nie mam salonowca :lol: co do rasy ??jest kilka hodowli idącej w dobry kierunku :idea: ale czy zaraz Jag musi wszystko zabijać ? to tak jak Ty z każdego salonowca dobrego ostrego dzikarza zrobisz :roll: ludzie kryją gdzie taniej i nie patrzą po dziadkach i reszcie tylko po rodzicach a później dziwią się że wychodzi co wychodzi ale wepchać komuś trzeba :oops: Pozdrowionka :wink: DB
Avatar użytkownika
norbi
 
Posty: 325
Dołączył(a): 6 listopada 2006, 20:13
Lokalizacja: Sanok Bieszczady

Postprzez michal » 14 lutego 2010, 08:12

skoro sie juz przywitalem, to ponowie pytanie.
chciałbym konkretna odpowiedz na temat rasy gonczy słowacki kopov?
moze którys z kolegów posiada takiego psa, cos wiecej o charakterze, temperamencie, itp.
Avatar użytkownika
michal
 
Posty: 7
Dołączył(a): 13 lutego 2010, 15:39
Lokalizacja: pl

Postprzez Jager » 17 lutego 2010, 10:08

Witam . Kopov słyszałem tylko , że być może jest jednym z najlepszych psów myśliwskich . Ale osobiście wolał bym polskiego gończego . Ale skoro jestem w temacie może Mars , bądź Norbi , bądź ktokolwiek powie mi coś o rasie i hodowli teriera irlandzkiego . Wkrótce wybieram się po pieska do hodowli Sfora Nemroda FCI . Założyłem już taki temat pt. prezenty ale chyba tu będzie miejsce właściwe . Pozdrawiam db.
Jager
 
Posty: 580
Dołączył(a): 13 kwietnia 2008, 15:21
Lokalizacja: Nadkwisie

Postprzez michal » 17 lutego 2010, 10:21

Jager napisał(a):Witam . Kopov słyszałem tylko , że być może jest jednym z najlepszych psów myśliwskich . Ale osobiście wolał bym polskiego gończego . Ale skoro jestem w temacie może Mars , bądź Norbi , bądź ktokolwiek powie mi coś o rasie i hodowli teriera irlandzkiego . Wkrótce wybieram się po pieska do hodowli Sfora Nemroda FCI . Założyłem już taki temat pt. prezenty ale chyba tu będzie miejsce właściwe . Pozdrawiam db.

polski gończy ma zbliżona sylwetke, jest wyższy.
Gdzie koledzy polecacie zakupić takiego psa ( i czy istotne aby był z rodowodem, czy bardziej skupic sie na rodzicach psa?)
Avatar użytkownika
michal
 
Posty: 7
Dołączył(a): 13 lutego 2010, 15:39
Lokalizacja: pl

Postprzez MARS » 17 lutego 2010, 11:15

Nić Ci jager niestety nie powiem. Sfora Nemroda to chyba jedyna polska hodowla która próbuje coś z tymi psiakami robić w kierunku użytku. Jest nawet gdzieś na youtube filmik jak te psiaki na dzika przez siatkę szczekają, aczkolwiek posokowiec który na tym filmie się przewijał był o niebo lepszy ;)
MARS
 
Posty: 544
Dołączył(a): 4 maja 2004, 09:12
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Dajrota » 18 lutego 2010, 17:50

a może labradudel? Ostatnio czytałam nową książkę Clarcksona i początkowo wydawało mi się, że labradudel to wymysł jego chorej wyobraźni, a tu się okazuje, że ktoś faktycznie wypuścił kundla na rynek i zbija na nim niesamowitą kasę, bo to taki modny piesek... Nawet w Polsce są już hodowle! Tak, wiem, każda rasa kiedyś jeszcze nie była rasą ;) Ale labradudel???

Znajomy ma wyżlicę węgierską i pekińczyka - może go namówię na hodowlę wyżłończyków węgiersko-chińskich...
Avatar użytkownika
Dajrota
 
Posty: 227
Dołączył(a): 29 stycznia 2010, 12:05
Lokalizacja: Kraków/Rajbrot

Postprzez Piotr Kukier » 19 lutego 2010, 10:52

Dajrota, nie ma się co dziwić, zabieg stary jak świat... W tym przypadku psy niegdyś używane do tego samego, do aportu...

A jak powstał pudelpointer? Przecież to dwie zupełnie inaczej pracujące rasy. A przy odpowiednim reżimie hodowlanym powstał bardzo ciekawy, wszechstronny pies mysliwski...

Przykłady możnaby mnożyć.

Rozumiem, że chciałaś pochwalić sie ciekawostką, ale przy temacie dzikarzy? Tego zrozumieć nie mogę...


pozdrawiam, DB!!
Piotr Kukier
 
Posty: 106
Dołączył(a): 28 czerwca 2004, 11:31
Lokalizacja: Lubartów/Kościerzyna

Postprzez Dajrota » 19 lutego 2010, 16:29

ha! faktycznie! wcale nie tutaj chciałam to napisać :D

pewien młody chłopak w którymś poście poniżej zastanawiał się nad swoim pierwszym psem myśliwskim i temat się zawinął wokół między innymi labradora ;) no cóż, błądzić, nawet po forum, jest rzeczą ludzką...

a co do labradudla to ja po prostu okropecznie nie lubię labradorów i dlatego się nawyzłośliwiać chciałam, co też mi nie do końca wyszło...

Pozdrawiam i DB ;)
Avatar użytkownika
Dajrota
 
Posty: 227
Dołączył(a): 29 stycznia 2010, 12:05
Lokalizacja: Kraków/Rajbrot

Postprzez Jager » 20 lutego 2010, 12:03

Witam.

No bo to normalne jest, że rasy/gatunki, które nie ewoluują ekologicznie, w normalnych warunkach wymierają. W sumie to chyba każda grupa psów zmienia się w jakimś tam kierunku; z czasem ona zanika i wychodzi z niej nowa rasa, bądź nawet kilka nieznanych wcześniej typów.

Co do jakiegoś tam labradudela, to nie słyszałem. Osobiście widzę to tak, że dziś nie ma żadnej potrzeby, aby tworzyć kolejne rasy psów. Można co najwyżej wprowadzać kosmetyczne zmiany w obrębie ras już istniejących ( na przykład u bokserów).

DB
Jager
 
Posty: 580
Dołączył(a): 13 kwietnia 2008, 15:21
Lokalizacja: Nadkwisie

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Psy Myśliwskie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 31 gości