wyżeł niemiecki problem?

Rasy psów, zawody, szkolenia

Moderator: Cyzio

wyżeł niemiecki problem?

Postprzez Młody1718 » 6 lutego 2010, 09:05

Czy można trzymać wyżła niemieckiego w kojcu który znajduje się koło gołębnika z gołębiami,czy będzie to miało wpływ na jego zachowanie :cry:
Młody1718
 
Posty: 4
Dołączył(a): 4 lutego 2010, 10:02
Lokalizacja: Andrychów/małopolska

Postprzez molok78 » 6 lutego 2010, 10:20

Pies się przyzwyczaji,a co z chorobami.Lepiej spytaj lekaża wet. Czy mieszkanie po sąsiecku psa i gołębi jest OK.
Avatar użytkownika
molok78
 
Posty: 188
Dołączył(a): 23 stycznia 2009, 20:12
Lokalizacja: lubuskie

Postprzez Dajrota » 6 lutego 2010, 10:37

Wydaje mi się, że jeśli będziesz z nim polował i będzie on odróżniał ptactwo, na które ma zwracać uwagę od tego, które absolutnie jest tej uwagi nie warte, to nie będzie gołębiom nic robił - przykład: moja wyżlica za nic w świecie nie zainteresuje się zwykłą kurą domową czy kaczką na podwórku, a o jej zachowaniu w łowisku to można poematy pisać-wystawia, aportuje, znajdzie nawet najlepiej schowanego koguta, czy wbitą w szuwar kaczuchę. A nigdy nie było z nią problemu, żeby zaaportowała kurczaka albo kaczątko ;)

Ale drugi przypadek: pod koniec zeszłego roku Kolega z mojego Koła wziął roczną sukę wyżła od niepolującego pana. Pies miał, cytuję, dostać motyką w łeb, bo mu gołębie w locie łapał. Ale jeśli siedział w zagródce, nigdy nie był z niej puszczany, a gołębie były jedynym ptactwem jakie widział, to sobie pasję myśliwską właśnie nimi zaspokajał.
Swoją drogą, to tamten pan winien w łeb motyką dostać, bo pies przyszedł do Kolegi w tragicznym stanie psychicznym, bała się wszystkiego, jedyny pies z jakim spokojnie się obwąchała, to był mój małpo-szczurek, a przed resztą kuliła się i skomlała. Nie mówię już o ludziach... Weźmie taki cep psa o konkretnym przeznaczeniu, a potem się dziwi, że mimo bicia pies na skrzypcach nie gra! Dobrze, że teraz psina ma dobrze i wraca do równowagi, mam wielką nadzieję, że jeszcze coś z niej będzie.
Avatar użytkownika
Dajrota
 
Posty: 227
Dołączył(a): 29 stycznia 2010, 12:05
Lokalizacja: Kraków/Rajbrot


Powrót do Psy Myśliwskie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości