Jakie psy ?

Rasy psów, zawody, szkolenia

Moderator: Cyzio

Jakie psy ?

Postprzez Polski Traper » 11 lutego 2010, 14:27

Witam . Chce teraz sobie kupić psa lub 2 psy , jakaś myśliwska rasa myślałem o Posokowcu , ale jeszcze nie jestem myśliwym będę jak będę dorosły , ale już teraz chce wytresować psa na polowanie , będę chodził z nim/i na polowania . Ma to być pies do tropienia , aportowania i płoszenia . Czy można kupić na przykład Gończego i Posokowca ?
Polski Traper
 
Posty: 10
Dołączył(a): 8 lutego 2010, 20:24
Lokalizacja: Oborniki Wielkopolskie

Postprzez Piotr Kukier » 11 lutego 2010, 16:18

Można kupić nawet ratlerka i bernardyna :D

A na poważnie:

ile masz lat?

jakie masz możliwości udziału w polowaniach?

na jaką zwierzynę?

w jakiej części kraju?

jakie masz doświadczenia z psami?


Tak na szybko:

Kup najpierw jednego psa.
Pomyśl nad labradorem, jeśli zwierzyna drobna i farba lub wachtlem jeśli i drobna i gruba i farba...


pozdrawiam, DB!!
Piotr Kukier
 
Posty: 106
Dołączył(a): 28 czerwca 2004, 11:31
Lokalizacja: Lubartów/Kościerzyna

Postprzez Dajrota » 11 lutego 2010, 16:38

Labradory są do wszystkiego, mama polubi, siostra polubi, zaaportuje, znajdzie, dziecka popilnuje, żeby tak jeszcze umiał wypracowania pisać... Ech, chyba dlatego nie lubię labradorów ;) Jak coś jest do wszystkiego, to nie jest dla mnie...
Avatar użytkownika
Dajrota
 
Posty: 227
Dołączył(a): 29 stycznia 2010, 12:05
Lokalizacja: Kraków/Rajbrot

Postprzez Polski Traper » 11 lutego 2010, 16:43

A więc . Mam prawie 16 lat , mieszkam w Wielkopolsce koło Poznania- Oborniki , Mam możliwość udziału w polowaniu z wujem . On ma Posokowca Bawarskiego , mój pies mógłby się od niego uczyć . W łowisku jest bardzo dużo sarny , oprócz tego są jelenie , daniele , lisy , zające,dziki, słyszałem nawet że kiedyś przylatywały tu bażanty , może jeszcze przylatują , i 50 km ode mnie są nawet przepiórki ;] To wszystko .Chyba kupie sobie Labradora .
Polski Traper
 
Posty: 10
Dołączył(a): 8 lutego 2010, 20:24
Lokalizacja: Oborniki Wielkopolskie

Postprzez PIOTRku » 11 lutego 2010, 17:13

a ja bym ci proponował abyś najpierw zaczął od wyszkolenia siebie-przyswoic sobie jak najwiecej teori jak i praktyki a nastepnie zacznij myśleć o psie. Ułozenie psa to nie jest taka łatwa sprawa jak ci sie to wydaje i pojecie jako ze pies sie nauczy wszystkiego od psa wuja czy tez znajomego tez nie jest ok. :wink:
Avatar użytkownika
PIOTRku
 
Posty: 44
Dołączył(a): 7 grudnia 2008, 18:43
Lokalizacja: Polska

Postprzez Polski Traper » 11 lutego 2010, 17:26

Wiem wiem , ale i tak kupie sobie psa bo niedługo będę mieszkał w domu a nie w mieszkaniu ;]
Polski Traper
 
Posty: 10
Dołączył(a): 8 lutego 2010, 20:24
Lokalizacja: Oborniki Wielkopolskie

Postprzez norbi » 11 lutego 2010, 17:57

8) Kolego masz od kogo się uczyć i chcesz :idea: ale wujo już ma psa ułożonego i założę się że nie będzie miał czasu pokazywać Ci co i jak no i dwa posokowce po tropie też nie za bardzo to widzę :oops: jak na razie radził bym Ci Foxika szorstkiego abyś się naumiał i zobaczył co to znaczy mieć psa a później zobaczysz jak Ci będzie szło i posokowca możesz sobie dobrać przy tym co piszesz pracy trochę będziesz miał ale czasu nie starczy Ci dla dwóch psów :!: Pozdrawiam DB :wink:
Avatar użytkownika
norbi
 
Posty: 325
Dołączył(a): 6 listopada 2006, 20:13
Lokalizacja: Sanok Bieszczady

Postprzez Piotr Kukier » 12 lutego 2010, 10:35

Wybacz ale masz nikłe pojęcie o psach i polowaniu :( Bażanty to ptaki osiadłe, posokowce to psy TYLKO na farbę i jeden dobry starczy na kilka Kół Łowieckich, psy nie uczą się jeden od drugiego (no może w minimalnym stopniu), gdyby tak było to wystarczyłoby psu puścić film ze szkolenia innego psa :D

Jak nie masz możliwości uczestniczyć w polowaniach na pióro to odpuść labradora, pomyśl o wachtlu... No ale nim nie poszpanujesz, bo brzydal, ale jak poluje!


pozdrawiam, DB!!
Piotr Kukier
 
Posty: 106
Dołączył(a): 28 czerwca 2004, 11:31
Lokalizacja: Lubartów/Kościerzyna

Postprzez MARS » 12 lutego 2010, 11:13

norbi z tym foksem to chyba taki żart miał być?
MARS
 
Posty: 544
Dołączył(a): 4 maja 2004, 09:12
Lokalizacja: Łódź

Postprzez norbi » 12 lutego 2010, 18:02

8) Piotr psy uczą się od siebie -oczywiście poza posokowcami bo nie o to w tym chodzi
Mars dlaczego żart ? pies mały uniwersalny myślę że młody kolega dał by sobie radę :wink: Pozdrowionka
Avatar użytkownika
norbi
 
Posty: 325
Dołączył(a): 6 listopada 2006, 20:13
Lokalizacja: Sanok Bieszczady

Postprzez margabi » 12 lutego 2010, 18:52

Wejdz na stronę Labteam tam dowiesz się o szkoleniu retrieverów.Retrievery to nie tylko labladory ,są również w Polsce polujące i startujące w zawodach aporterów lub tropowców Flaty -polecam
margabi
 
Posty: 13
Dołączył(a): 31 stycznia 2010, 19:40
Lokalizacja: Żabno

Postprzez MARS » 12 lutego 2010, 20:05

Nie da sobie z foksem rady. Ja to po prostu czuję nosem :wink:
MARS
 
Posty: 544
Dołączył(a): 4 maja 2004, 09:12
Lokalizacja: Łódź

Postprzez norbi » 12 lutego 2010, 21:35

8) Może tak być może z Tobą rozmawiał :?: a może to czujesz ale szybciej da sobie radę z foksem niż z posokowcem czy labladorem ? Pozdrowionka DB
ps niech próbuje -chyba że ma jak jeden z ,,kolegów,, i będzie uczył na obronnego :D
Avatar użytkownika
norbi
 
Posty: 325
Dołączył(a): 6 listopada 2006, 20:13
Lokalizacja: Sanok Bieszczady

Postprzez Piotr Kukier » 13 lutego 2010, 11:13

norbi, tu wcale nie trzeba "nosa" wystarczy poczytać wypowiedzi autora tematu...

A porównanie łatwości szkolenia laba i teriera tłumaczę Twoim zamiłowaniem do terierów, albo całotygodniowym przemęczeniem :D

Metodę naśladownictwa owszem można wykarzystać, ale tylko w bardzo wąskim zakresie, np. przy szkoleniu dzikarzy...

Terier, posokowiec, szpic i gończy to psy dość trudne dla początkującego, wyżeł niepotrzebny na te "zalatujące bażanty" i "przepiórki za 50km"... Jak nic zostaje VIII gr FCI... Wybór rasy konkretnie pod łowisko...

Jeśli Traper zechce nas posłuchać i zechce się uczyć z literatury a nie od posokowca wujka, to sobie poradzi, tym bardziej, że ma w okolicy kilka ośrodków szkolenia i hodowców, od których mógłby się czegoś nauczyć, no ale podstawy musi mieć...


pozdrawiam, DB!!
Piotr Kukier
 
Posty: 106
Dołączył(a): 28 czerwca 2004, 11:31
Lokalizacja: Lubartów/Kościerzyna

Postprzez norbi » 13 lutego 2010, 18:55

8) Kolego Piotr to fakt ja się lubuję w terierach to mój konik ale jak miałem posokowca a kolega laba to mój Dino ,,wyprzedzał ,, go o ,,głowę a foksika którego miałem też był łatwy w układaniu -no może poza walkami z psami które warczały na niego no ale tak jak mówisz nie czytałem postów kolegi :( ale jak chce i posłucha starszych da radę :wink: Pozdrawiam DB
Avatar użytkownika
norbi
 
Posty: 325
Dołączył(a): 6 listopada 2006, 20:13
Lokalizacja: Sanok Bieszczady

Następna strona

Powrót do Psy Myśliwskie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości