terier tybetanski

Rasy psów, zawody, szkolenia

Moderator: Cyzio

terier tybetanski

Postprzez butcheri » 24 lutego 2010, 14:59

mam pytania czy pies rasy terier tybetanski bedzie nadawał sie do szkolenia na psa mysliwskiego? chodzi mi aby szkolic go na posokowca......mam swojego wyzła...ale dziewczyna kupuje sobie własnie teriera tybetanskiego...i nie chce zeby sie ,,marnował'':d doradzcie mi tylko czy wogole warto sie za to brac......
butcheri
 
Posty: 88
Dołączył(a): 24 lutego 2010, 14:47
Lokalizacja: Skałka

Postprzez Dajrota » 24 lutego 2010, 19:38

hmm... wiem, że psy mające w nazwie "tybetański" dość poważnie się różnią od swoich zachodnich "odpowiedników", więc możliwe, że z terierem jest tak samo... generalnie - spaniel i jamnik tybetański to urocze, choć charakterne psiaki do przytulania i zabawiania, które dawno dawno temu pilnowały mnichów podczas modłów, tudzież służyły za czekoladki i koniak (czytaj: wyrazy wdzięczności wręczane przy rozmaitych okazjach). Z tego co wiem, to nie polowały one na nic, może poza szczurami - moja pekinka łowi myszy lepiej niż niejeden domowy kocur, a pekińczyki i jamniki tybetańskie są blisko spokrewnione.
Sugerując się swoją dotychczasową wiedzą wyrażam wątpliwość, czy terier tybetański będzie miał z rozumianym przez nas terierem cokolwiek wspólnego, również, czy będzie psem myśliwskim, czy również kanapowym pluszakiem jak inne tybetańczyki, ale nie miałam z takim egzemplarzem nigdy do czynienia, więc...kto to wie ;)

jeśli spróbujesz, to koniecznie napisz o efektach! bo może się okaże, że z mojego pekiniora też się da fenomenalnego dzikarza wyłuskać :twisted:
Avatar użytkownika
Dajrota
 
Posty: 227
Dołączył(a): 29 stycznia 2010, 12:05
Lokalizacja: Kraków/Rajbrot

Postprzez MARS » 25 lutego 2010, 09:56

Poczytaj historię rasy - http://www.acala.pl/start.htm

Dla myśliwego z niego chyba jedna taka pociecha że ma bardzo obfity włos więc było by czym ubłocone kalosze wytrzeć :lol:
MARS
 
Posty: 544
Dołączył(a): 4 maja 2004, 09:12
Lokalizacja: Łódź

Re: terier tybetanski

Postprzez parker45 » 14 kwietnia 2015, 06:13

spaniel i jamnik tybetański to urocze, choć charakterne psiaki do przytulania i zabawiania, które dawno dawno temu pilnowały mnichów podczas modłów, tudzież służyły za czekoladki i koniak (czytaj: wyrazy wdzięczności wręczane przy rozmaitych okazjach). Z tego co wiem, to nie polowały one na nic, może poza szczurami - moja pekinka łowi myszy lepiej niż niejeden domowy kocur, a pekińczyki i jamniki tybetańskie są blisko spokrewnione.
parker45
 
Posty: 2
Dołączył(a): 14 kwietnia 2015, 06:01


Powrót do Psy Myśliwskie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 29 gości