pies wymiotuje....

Rasy psów, zawody, szkolenia

Moderator: Cyzio

pies wymiotuje....

Postprzez butcheri » 24 lutego 2010, 20:35

co zrobic aby moj pies nie wymiotował w samochodzie? samochodem jezdzi raczej chetnie ale zawsze po jakims czasie zaczyna sie bardzo slinic po czym wymiotuje.....mozna temu jakos zaradzic? boje sie równiez ze moze on ma cos nie tak z układem pokarmowym....w domu ma po kilka do kilkunastu razy dziennie czkawke i to taka głosna......
butcheri
 
Posty: 88
Dołączył(a): 24 lutego 2010, 14:47
Lokalizacja: Skałka

Postprzez borowik » 24 lutego 2010, 22:22

Trzeba go przyzwyczaić do jazdy samochodem.
1. Nie jeździć z psem , który coś jadł lub pił wodę.
2. Zacząć przyzwyczajać go do jazdy jeżdżąc z nim na początek po kilka minut, stopniowo zwiększając czs podróży i dystans.
3. Można stosować leki np. awiomarin.
borowik
 
Posty: 729
Dołączył(a): 5 kwietnia 2005, 13:01

Postprzez MARS » 25 lutego 2010, 09:52

Po pierwsze psa wozić na czczo, po drugie spróbować go wsadzić w transportówkę, niech nie jeździ luzem. U mnie na jednego psa to działa. Aviomarin jest spoko, ale nie na jazdę na polowanie bo trochę psa muli. Lepsza jest weterynaryjna Cerenia, bo bez tych skutków ubocznych, ale za to sporo droższa.
Co do czkawki - jeśli to szczeniak to jest to normalne.
MARS
 
Posty: 544
Dołączył(a): 4 maja 2004, 09:12
Lokalizacja: Łódź

Re: pies wymiotuje....

Postprzez Lubomir » 19 maja 2011, 21:44

A może łagodniej jeździć? Mam dwa psy i jeden, z poczatku jak był nieprzyzwyczajony do jazdy (mamy go z adopcji) to zawsze mnie obżygał, ale jak żona prowadziła to nigdy :)
Po kilku miesiącach codziennej jazdy samochodem przeszło mu i juz nie wymiotuje.
Powodzenia :)
Lubomir
 
Posty: 6
Dołączył(a): 19 maja 2011, 21:39


Powrót do Psy Myśliwskie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 39 gości