Proszę o pomoc ma goldena retrievera

Rasy psów, zawody, szkolenia

Moderator: Cyzio

Proszę o pomoc ma goldena retrievera

Postprzez marek740602 » 29 marca 2010, 20:54

Mój pies ma 25 miesięcy, ładnie aportuje lecz nie zawsze( do póki się nie znudzi), super chozi po farbie aż do celu lecz nie głosi. W ogóle nie chce szczekać tylko gdy się wystraszy jakiegoś cienia i od razu przybiega do nogi. Taki z niego bohater :) . na polowaniu gdy idzie po tropie to muszę go przywoływać i podążać za nim lecz na otoku nie chce podjąć tropu, więc się trochę nabiegam. Proszę o podpowiedź jak mogę go jeszcze podszkolić.
Avatar użytkownika
marek740602
 
Posty: 17
Dołączył(a): 20 lutego 2010, 20:15
Lokalizacja: Chorzów

Re: Proszę o pomoc ma goldena retrievera

Postprzez margabi » 30 marca 2010, 07:15

Golden to retriever.Ma zachowywać się cicho na stanowisku.To ma w genach.Z niego zazwyczaj nie zrobisz oszczekiwacza (chociaż widziałem labladora jak z pasją oszczekiwał).Jeśli masz czas i ochotę to na przełomie maj - czerwiec jest szkolenie tropowców w okolicach Piotrkowa Trybunalskiego.Szczegóły na stronie - szkoła JB ,zakładka wyjazdy.Byłem tam 2 lata temu i polecam.Nauczyłem się jak dobrze przygotować psa-efekty są ,też mam retrievera a na zawodach spokojnie wygrywam z niejednym psem ras typowo tropowych.
margabi
 
Posty: 13
Dołączył(a): 31 stycznia 2010, 19:40
Lokalizacja: Żabno

Re: Proszę o pomoc ma goldena retrievera

Postprzez butcheri » 30 marca 2010, 10:49

ja bym go na twoim miejscu uczył prawidłowego aportu ,bobrowania itp.....no chyba ze juz umie:]
butcheri
 
Posty: 88
Dołączył(a): 24 lutego 2010, 14:47
Lokalizacja: Skałka

Re: Proszę o pomoc ma goldena retrievera

Postprzez Piotr Kukier » 31 marca 2010, 09:32

marek, ucz oznajmniania...

margabi, które to rasy typowo tropowe, jakie zawody?
Piotr Kukier
 
Posty: 106
Dołączył(a): 28 czerwca 2004, 11:31
Lokalizacja: Lubartów/Kościerzyna

Re: Proszę o pomoc ma goldena retrievera

Postprzez odona56 » 31 marca 2010, 14:42

Pies może oznajmiać- np:siada przed Tobą, obchodzi 2 razy wokól Ciebie, przynosi kołek w pycholu wcześniej zawieszony na otoku, co sobie wymyślisz, tylko nie oszczekiwanie!To się kłóci z charakterem retrievera :D .
Dla mnie Piotrze tropowcem jest gończak, ogar, posok itd.
Retriever jest głównie aporterem, choć dobrze potrafi iść dolnym wiatrem.
Myślę że Margabi pisze o konkursach tropowców.
odona56
 
Posty: 43
Dołączył(a): 4 października 2007, 13:29
Lokalizacja: Tychy

Re: Proszę o pomoc ma goldena retrievera

Postprzez Piotr Kukier » 31 marca 2010, 15:13

Posokowce są urodzone do pracy na farbie, ale z nimi na konkursach retriever rywalizować nie może... Gończak i Ogar ma mieć GON, wyżeł stójkę, płochacz wciskać się w każde zarośla, retriever ma mieć MARKING, szpic ma używać wzroku i szczekać tylko gdy stanowi... Tropowcem jest KAŻDY pies rasy mysliwskiej przyuczony do pracy na farbie... Owszem, jedne rasy uczy sie tegoi łatwiej, inne ciężej, ale nie ma urodzonych tropowców, właściwie są nimi posokowce (taka rozbieżność nazewnictwa) ale to klasa sama dla siebie... Praca na farbie jest rozwinięciem pracy retrievera i psy z tej sekcji powinny sobie doskonale dawać radę, właściwie lepiej niż wyżeł...

Zawody wytknąłem aby pilnować precyzyjnego nazewnictwa...


pozdrawiam, DB!!
Piotr Kukier
 
Posty: 106
Dołączył(a): 28 czerwca 2004, 11:31
Lokalizacja: Lubartów/Kościerzyna

Re: Proszę o pomoc ma goldena retrievera

Postprzez margabi » 31 marca 2010, 19:28

Te zawody to trzeba było koniecznie wytknąć.Tak jest jak w jednym miejscu pisze się o zawodach dummy a za chwilę pisze się o konkursach .Widzę że u mnie komputer działa szybciej niz mój mózg ale to tak już w tym wieku się zaczyna. :lol:
margabi
 
Posty: 13
Dołączył(a): 31 stycznia 2010, 19:40
Lokalizacja: Żabno

Re: Proszę o pomoc ma goldena retrievera

Postprzez odona56 » 1 kwietnia 2010, 06:47

włóczka króla czy bażanta na konkursach retrievera jest niczym innym jak sprawdzeniem tejże umiejętności
pozdrawiam i życzę wszystkim forumowiczom wiosny w głowach i sercach, RADOSNYCH ŚWIĄT
odona56
 
Posty: 43
Dołączył(a): 4 października 2007, 13:29
Lokalizacja: Tychy


Powrót do Psy Myśliwskie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 37 gości