Wchodzi do nory tylko na krotko...

Rasy psów, zawody, szkolenia

Moderator: Cyzio

Wchodzi do nory tylko na krotko...

Postprzez kamcin » 14 maja 2010, 22:11

Darz Bor koledzy
Jestem posiadaczem suczki Teriera Niemieckiego po rodzicach mi nie znanych (tzn. niewiem czy po polujacych) jednakze zalozylem sobie ze psiaka postaram sie ulozyc pod nore gdyz tutaj ( w anglii) dzikow niet :( Zawsze podczas spacerow sprawdzamy nory i gdy zwietrzy obecnosc drapieznika wchodzi do srodka jest bardzo podniecona skomli itp. ale po krutkim sczekaniu w srodku okolo 30 sekund wychodzi i sprawdza na powierzchni czy moze innym "oknem" klient nie wyskoczyl jak dotoad zadnego lisa mi nie wystawila. :( Ale nory znaczy prawidlowo bo po podmianie psa na kolegi okazuje sie ze faktycznie lis jest w noze.
I teraz pytanie Panowie eksperci
Suka ma 15 miesiecy zdaje sobie sprawe ze jest jeszcze mloda ale moze cos podpowiecie co poprawic? na co zwrocic uwage?
Czekam na kolegow Rady
Darz Bor
kamcin
 
Posty: 5
Dołączył(a): 15 lipca 2009, 12:38

Re: Wchodzi do nory tylko na krotko...

Postprzez canis » 20 maja 2010, 12:57

Zabierz ją na sztuczna nore i zobacz co robi.
Najprawdopodobniej podchodzi do lisa oszczekuje i się wycofuje.(bez kontaktu).
Jak uchylisz od góry kocioł w którym będzie oszczekiwać lisa to nabierze większej ochoty do ataku poczuje sie bardziej pewnie.
Po jakims czasie nabierze wprawy i doświadczenia. Wtedy pójdzie na lisa.

Narazie jak oszczeka lisa w norze i wyjdzie złap ją i stań 20-30m od nory do 1h postój może trafisz na lisa który bedzie mimo wszystko tak wydygany że postanowi opuścić schronienie i sam wyleci.

Psiak zobaczy o co kaman.
A byłoby bardzo pouczająco dla psa gdyby od czasu do czasu potarmosił futrzaka postrzelonego dla celów szkoleniowych.

Mój kolega do naturalnej nory nie puszcza psów młodszych niż 2 lata. Ale z młodymi psami mocno trenuje na sztucznych norach.

DB
Avatar użytkownika
canis
 
Posty: 77
Dołączył(a): 27 kwietnia 2006, 10:44
Lokalizacja: Śląsk Wierbka

Re: Wchodzi do nory tylko na krotko...

Postprzez Dajrota » 21 maja 2010, 12:23

a mi ostatnio moja pekinka wlazła za lisem pod stodołę i wykurzyła go swoim płaskim pyskiem i wydobywającym się z niego jazgotem na cztery wiatery... :? no i ktoś mi będzie baje pisał, że tylko psy ras myśliwskich się do polowań nadają :twisted:
aż boję się wspomnieć, że postrzałka kozła doszła w zeszłym tygodniu :shock:
Avatar użytkownika
Dajrota
 
Posty: 227
Dołączył(a): 29 stycznia 2010, 12:05
Lokalizacja: Kraków/Rajbrot

Re: Wchodzi do nory tylko na krotko...

Postprzez Snajpa » 28 maja 2010, 15:36

Dajrota ma częściowo rację. Czesto nam się wydaje, że psy które nie są potęzne i grozne nie andają się do polowań. Ja mam jamnika i jestem z niego bardzo zadowolony :D Jeśli szkoda Ci czasu na szkolenie psa, to kup sobie jamnika, a gwarantuje, ze upolujesz niedjegno lisa, bo jamniki akurat nie mają problemu z grzebaniem w norach :lol: Zobacz sobie to Forum łowieckie i myśliwskie - tu znajdziesz dyskusje na temat ras. Keidyś pozyskałem przy pomocy jamnika pieknego dzika :D
Snajpa
 
Posty: 2
Dołączył(a): 11 lutego 2010, 12:57

Re: Wchodzi do nory tylko na krotko...

Postprzez Cyzio » 29 maja 2010, 00:02

Witam.
Ooo są pieski na które szkoda czasu na szkolenia to np Jamnik.No no.kolego a co mi bzdety piszesz.
Pozdrawiam majacy kiedyś jamnika.
Cyzio
ponad 2000 postów!
ponad 2000 postów!
 
Posty: 2336
Dołączył(a): 19 kwietnia 2004, 22:42
Lokalizacja: Sudecka Kraina Łowiecka.


Powrót do Psy Myśliwskie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 39 gości