Prośba

Rasy psów, zawody, szkolenia

Moderator: Cyzio

Prośba

Postprzez grot » 15 sierpnia 2010, 12:49

Serdecznie witam .

Od ośmiu miesięcy jestem włascicielem 5 - letniego GP [ Grot] . Przez pierwsze dwa miesiące pobytu u mnie
wszystko było ok. potem zaczęły się częste biegunki . pies jadł karmę z puszek plus kasza jeczmienna i warzywa a na spacerach i przy cwiczeniach w formie nagród sucha karma i przysmaki . Weterynarz stwierdził że pies ma uczulenie na jakiś składnik pokarmu , może na konserwanty z puszki ? Po ich odstawieniu wszystko wróciło do normy , ale nie na długo . Następnie zastąpiłem kaszę ryżem , próbowałem odstawiać warzywa , suchą karmę i przysmaki zastąpiłem kawałkami suszonej bułki . Na dzień dzisiejszy dostaje dwa razy dziennie na przemian : ryż lub makaron , gotowane podroby lub karmę mięsną którą najdłużej tolerował plus warzywa , w kryzysowych chwilach tabletki Nifuroksazyd kilka dni sam ryż z mięsem drobiowym . Po czym znów następuje kilku dniowa poprawa i tak jest do dziś , zapomniałem dodać że Grot przez cały czas ma "koński" apetyt i przy chociażby najkrótszej diecie serce mi pęka jak widzę go w kojcu przy pustej misce w porze karmienia . Proszę o fachową rade - jakie trzeba zrobić badania , jaki jest ich ewentualny koszt itd.



Z góry dziękuję !
grot
 
Posty: 23
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 12:00

Re: Prośba

Postprzez borowik » 15 sierpnia 2010, 16:31

Jakie badania i jaki koszt - to pytanie do lekarzy weterynarii.
Natomaist ja bym sprobowal odstawić kaszę, makarony i warzywa i przeszedł na mięso i to mięso z kością. Dość tanie są porcje rosołowe drobiowe. Spróbuj je podawać surowe.

Czy psa trzymasz w kojcu czy w domu?
Czy jedzenie gotowaleś w porcjach do wydania, czy na zapas?
Czy i kiedy pies był odrobaczony?
Jak żywili psa porzedni właściciele?
Czy u nich miał podobne problemy?
borowik
 
Posty: 729
Dołączył(a): 5 kwietnia 2005, 13:01

Re: Prośba

Postprzez grot » 15 sierpnia 2010, 20:02

Witam .

Psa trzymam w kojcu , ryż lub makaron jest gotowany na bieżąco przed podaniem a porcja mięsna jest z zamrażarki . Odrobaczany był ostatnio końcem lutego [ Drontal Plus ] . Ostatni własciciel twierdzi że był wszystko żernyi żadnych problemów nie było .


Z poważaniem Grot .


.
grot
 
Posty: 23
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 12:00

Re: Prośba

Postprzez Cyzio » 15 sierpnia 2010, 22:59

Witam.
Mam pieska GP piesio ma 9 lat.Jadał wszystko ale wszystko do czasu.Po pokarmach gotowanych tak po trzech dniach załatwiał się z krwią.Daję karmę suchą typu Eukanuba dla psów dorosłych.Dostaje mieso gotowane serca wołowe,ozorki,ser pije mleko mając takie latka.Nie daję słodychy .
Pozdrawiam.
ps piesek mieszka w bloku dostaje ziemniaki czasami ale pogniecione z miesem.
Cyzio
ponad 2000 postów!
ponad 2000 postów!
 
Posty: 2336
Dołączył(a): 19 kwietnia 2004, 22:42
Lokalizacja: Sudecka Kraina Łowiecka.

Re: Prośba

Postprzez grot » 16 sierpnia 2010, 18:34

Dziękuję koledzy za rady , postaram się niektóre wdrożyć


Pozdrawiam DB
grot
 
Posty: 23
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 12:00

Re: Prośba

Postprzez borowik » 18 sierpnia 2010, 16:18

Jeżeli u poprzednich właścicieli było wszystko wporządku i u Ciebie przez 2 miesiące też, to mnie do głowy przychodza tylko dwie rzeczy:
1. Coś jest nie wporządku z higieną w kojcu.
2. Stres spowodowany jakimiś błędami w postępowaniu z tym psem lub samotnością w kojcu. Może w poprzednim miejscu był w mieszkaniu albo w kojcu mial towarzystwo.
borowik
 
Posty: 729
Dołączył(a): 5 kwietnia 2005, 13:01


Powrót do Psy Myśliwskie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 32 gości