Alpejski Gończy krótkonoży (jamniko-ogar)..

Rasy psów, zawody, szkolenia

Moderator: Cyzio

Alpejski Gończy krótkonoży (jamniko-ogar)..

Postprzez Mario » 10 października 2010, 09:45

Witam serdecznie kolegów kilka dni temu do krainy wiecznych łowów odprowadziłem labradora :( . Czas na zmiany, jak większość osób na tym portalu posiadamy wiedze dot. łowiectwa kynologii etc. jedni większą inni mniejszą. Post swój kieruje do osób które posiadają większą wiedzę jak i obcowały rzeczywiście :!: z Alpejskim Gończym krótkonożnym ( jamniko-ogarem) docelowo będę odnosił się też w zamyśle do Gończego Polskiego. To dwa psy nad którymi się zastanawiam. Interesuje mnie psychika psa jego charakter reakcje na ewentualną samotność, łatwość w szkoleniu, tolerancje zachowań w stos do osób trzecich. Zastanawiam się czy Alpejski z racji domieszki krwi jamnika bywa niedostępny jak sam jamnik nie dopuszczając nawet własnego Pana do zbarczonego zwierza. Pamiętam jeszcze jak 14lat temu jamnik, który ułożony wydawało by się spokojny ( do rany przyłóż )po pozostawieniu w samochodzie dostał szału pasji po strzale i zdemolował wszystkie fotele w aucie ( czego zazwyczaj/nigdy nie robił). Oczywiście zdaje sobie sprawe że 90% ułożenia psa leży po naszej stronie ale natura bywa silniejsza. Jamnik też jest piękny ale nie jestem zainteresowany zakupem psa „jamniko-podobnego charakterem” ……………. pracą dlaczego nie. Spotkałem się z opinią wchodząc w temat Gończego Polskiego iż dobry pies ale…..najlepiej pracuje w sforze ( mieszkam w bloku ) wiec kilka psów odpada no i jego piękne modulujące granie bywa słyszalne nawet w dzień gdy tęskni pozostawiony na kilka godzin. Rozmawiając z hodowcami nawet polującymi ich zapatrzenie i daleko idący marketing swojego „ biznesu” nie zezwala na rozsądne podejmowanie decyzji z mojej strony doboru pracującego przyjaciela na lata. Wcale nie sugeruje iż wszyscy zrobią wszystko aby sprzedać ale też miłość bywa ślepa jak i warunki dla psa u każdego hodowcy inne nie koniecznie pozwalające przyjrzeć się każdej sytuacji. Proszę więc o ewentualne spostrzeżenia sugestie MERYTORYCZNE wypowiedzi :!: dotyczące Alpejskiego Gończego krótkonożnego jak i Gończego polskiego. Darz Bór
Avatar użytkownika
Mario
 
Posty: 3
Dołączył(a): 8 czerwca 2009, 08:12
Lokalizacja: Poznań

Re: Alpejski Gończy krótkonoży (jamniko-ogar)..

Postprzez Cyzio » 10 października 2010, 12:31

Witam.
Mam Pieska GP mieszkam w bloku pies ma dyplomy 1 st jako tropowiec bez :oops: się.Wnoszony jest na ambonę ale ostatnio zostaje w aucie.Nie wyje jak sam zostaje w domu nie niszczy mebli tapicerki .Ale ma silnie rozwiniety terytorializm podono tak to sie fachowo nazywa.Z miski mu zabiorę kostkę której nie tknął bym u jamnika też miałem.Jak sobie pieska wychowamy tak mamy.Do martwego postrzałka obcy nie podejdzie warczy i kły są na widoku.Mi odda bez problemu.
Pozdrawiam.
Cyzio
ponad 2000 postów!
ponad 2000 postów!
 
Posty: 2336
Dołączył(a): 19 kwietnia 2004, 22:42
Lokalizacja: Sudecka Kraina Łowiecka.

Re: Alpejski Gończy krótkonoży (jamniko-ogar)..

Postprzez Mario » 11 października 2010, 16:49

Dziękuję za wypowiedz :) mam nadzieję ze znajdzie się jeszcze myśliwy polujący oczywiście z Alpejskim Gończym krótkonożnym. Czy może kolega powiedzieć z której hodowli GP brał psa, układanie układaniem ile psa geny też ważne. Hodowli jest tyle, ze głowa boli prześcigają się w opowieściach w doskonałości psów :shock: co to one nie wygrały po jakich rodzicach Wczoraj rozmawiałem z pseudo miłośniczką psów :( a właścicielką jednej hodowli GP która do tego jest sędziną :? (sama się pochwaliła) a w tak nieetyczny mało elegancki sposób wyrażała się o Alpejskim że podziękowałem za rozmowę cyt. ( proszę mnie nie rozśmieszać Alpejski to nie jest pies- to było najdelikatniejsze określenie ) i jak zaufać takiemu „miłośnikowi psów” :?: . Pozdrawiam serdecznie Darz bór
Avatar użytkownika
Mario
 
Posty: 3
Dołączył(a): 8 czerwca 2009, 08:12
Lokalizacja: Poznań

Re: Alpejski Gończy krótkonoży (jamniko-ogar)..

Postprzez Cyzio » 11 października 2010, 21:07

Witam.
Pies jest z Gońca Pomorskiego.Wabi się Emol mama to Basta a tata to Obój.
Pozdrawiam.
Cyzio
ponad 2000 postów!
ponad 2000 postów!
 
Posty: 2336
Dołączył(a): 19 kwietnia 2004, 22:42
Lokalizacja: Sudecka Kraina Łowiecka.

Re: Alpejski Gończy krótkonoży (jamniko-ogar)..

Postprzez zaranek » 11 listopada 2010, 15:54

Na początek w związku z tym że jestem nowym uczestnikiem forum pozwolicie że się przedstawię i powitam : myśliwy, kolekcjoner właściciel alpejskiego gończego. Cięty z psiarni Wojskiego. Pozdrawiam wszystkich Darz Bór Poluję od kilku lat z alpejskim gończym . W domu przytulanka. W lesie skarb. Pierwsze dziki dostrzelwałem przy nim gdy nie miał roku a pierwszego jelenia znalazłmając 11 miesięcy. Czarny podpalany. Ma dyplomy I stopnia z konkursów Uzyteczności. Mam go z Psiarni Wojskiego.( Przy okazji pozdrawiam Panią Kingę i pana Jacka) Obecnie o ile się oriętuje w tej chodowli są szczeniaki do wzięcia po bracie mojego psa Błysku.
zaranek
 
Posty: 4
Dołączył(a): 11 listopada 2010, 15:21


Powrót do Psy Myśliwskie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 59 gości