Ułożenie Wyżła Nienieckiego

Rasy psów, zawody, szkolenia

Moderator: Cyzio

Ułożenie Wyżła Nienieckiego

Postprzez Maciek69f » 12 września 2005, 19:05

W przyszłości mam zamiar zostać myśliwym i wiem jak ważny jest ułożony pies. Chciałbym dowiedzieć się jak wygląda nabycie ułożonego psa. Czy kupuje się już ułożonego pieska czy może bierze się udział w jego szkoleniu pod okiem fachowca?
Czy po przeczytaniu paru książek można samemu ułożyć wyżła?

No i ile kosztuje ułożony Wyżeł Niemiecki Krótkowłosy (z tego co się rozejrzałem szczeniak to jakieś 1000zł)

Pozdrawiam :!:
Avatar użytkownika
Maciek69f
 
Posty: 31
Dołączył(a): 1 sierpnia 2005, 08:22
Lokalizacja: Pabianice

Postprzez Szila » 16 września 2005, 17:53

Witam

Tak ułożony pies ważna sprawa.
Oczywiście można kupić ułożonego psa. tylko czy ten pies będzie spełniał Twoje wymagania?? Faktycznie nie tracisz czasu na jego układanie i wiesz, że tan psiak jest w jakimś stopniu wyszkolony. Niestety pies ma ok. roku i nie zna Cię. Wtedy potrzebne jest zaprzyjaźnienie się ze zwierzęciem. Ono może trochę potrwać. Ma on już wyrobiony swój charakter i naleciałości.

Wiem, że jest taka możliwość zapisania się do szkoły z psem, ale czy akurat jest taka o profilu psa myśliwskiego to nie wiem.

Natomiast jeżeli zdecydujesz się na szczeniaczka i sam go układać musisz mieć świadomość, że jeśli chcesz mieć naprawdę wspaniałego przyjaciela łowów to musisz mu poświęcić dużo czasu. Jeśli nie znasz się na psach warto przeczytać jakąś literaturę na ten temat, polecam książki: ,,Zrozumieć psa” niestety nie pamiętam autora ale jjak już oddadzą mi tę książkę napiszę.
Do psa trzeba mieć cierpliwość. Jedne uczą się szybciej , a niektóre troszkę wolniej. Nigdy nie należy się poddawać jak nie wychodzi, za dwudziestym razem psiak skuma o co chodzi.
Wyżły to z natury łatwe w układaniu psy. Wiem, bo sama mam wyżełki.
Psiaka najlepiej od małego zabierać na polowania. Obyje się z innymi psami, polowaniem itd.
Jeśli masz jakieś jeszcze pytania z przyjemnością odpowiem.
Pozdrawiam Szila
:lol:
Szila
 
Posty: 55
Dołączył(a): 22 stycznia 2005, 15:04
Lokalizacja: Pomorze

Postprzez Maciek69f » 16 września 2005, 19:35

Nie wiem jeszcze ile kosztuje szczeniak WN i od kogo kupować psy użytkowe. Od hodowców czy może od prywatnych myśliwych?
Dziękuję za pomoc.
Avatar użytkownika
Maciek69f
 
Posty: 31
Dołączył(a): 1 sierpnia 2005, 08:22
Lokalizacja: Pabianice

Postprzez MARS » 21 września 2005, 16:39

"Zrozumieć psa" - Jerzy Błażej Wilski.
Do tego dodałbym jeszcze "Szkolenie psów" - porady praktyczne Woźniaka. Na podstawie tych książek ułozyłem swoją foksiczkę i jestem bardzo zadowolony. Trzeba Ci wiedzieć że jest to mój pierwszy pies i m owiono mi że biorąc teriera rzucam się na głęboką wodę, a tu proszę, pies aportuje wszystko i oddaje w siadzie, odłożenie dla niej to nie problem, nie mówiąc o szukaniu zguby itp.
Co do cen wyżłów za 1000 zł można już dostać psa z metryką po użytkowych rodzicach, aczkolwiek nie spodziewaj się że będzie to najlepszy z miotu. psy bez metryki możesz czasem kupić na ŁKS-sie czy Starcie w Łodzi za 250-400 zł, tylko wtedy niestety może się czasem okazać że wyrosnie Ci nie wyżeł ale coś wyzłopodobne.
Co do psa ułożonego to jego cena będzie na pewno dużo wyższa, tym wyższa im pies lepszy. Hodowcy musi się zwrócić koszt utrzymywania psa (szczepienia, odrobaczenia i karma) oraz czas włożonyw jego układanie (przyjmijmy dwie godziny dziennie po 10 zł za roboczogodzinę 5xtyg). Tak więc taki pies według mnie musi kosztować min. 5 tys zł, ale ile na pewno to Ci nie powiem bo się nie interesowałem.
Pozdrawiam i powodzenia.
Co do pytania o hodowców. Każdy kto ma sukę hodowlana jest hodowcą, a większość tych co mają psy użytkowe są myśliwymi.
MARS
 
Posty: 544
Dołączył(a): 4 maja 2004, 09:12
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Cyzio » 21 września 2005, 20:06

Witam.
No w sprawie Wyżełka to pogadamy po 2006 Roku mam zamiar takowego zanabyć i Go osobiście przysposobić do polowania i konkursów . :lol:
A mam jakieś pojęcie. No pogadamy w maju 2006 Roku .
Pozdrawiam.
Cyzio
ponad 2000 postów!
ponad 2000 postów!
 
Posty: 2336
Dołączył(a): 19 kwietnia 2004, 22:42
Lokalizacja: Sudecka Kraina Łowiecka.

Postprzez Szila » 23 września 2005, 19:07

Właśnie Mars o tę książkę mi chodziło . Odebrałam moje dzisiaj od znajomego. Polecam jeszcze książkę ,,szkolenie psów myśliwskich’’ Jana Gieżyńskiego. Tez jest świetna. Jest tam krok po kroku jak układać psa(wyżła).
Niestety ceny ułożonych psów tez nie są mi znane. Zawsze sama układam psy.
Pozdrawiam Szila
Szila
 
Posty: 55
Dołączył(a): 22 stycznia 2005, 15:04
Lokalizacja: Pomorze

Postprzez MARS » 28 września 2005, 09:24

Co do cen szczeniaków....
W niedzielę na łódzkiej giełdzie zoologicznej dziewczyna miała dwa rodowodowe setery irlandzkie po polujących rodzicach. Matka co prawda tylko po próbach, ale ojciec po field trialsach. szczeniaki miały juz ponad 4 miesiące a ich cena to.... 500 zł (słownie piećset)
Aż szkoda patrzec jak ludzie kupują po 300 zł psy bez papierów a hodowca ma problem ze zbyciem rodowodowych szczeniat za pięć stówek...
MARS
 
Posty: 544
Dołączył(a): 4 maja 2004, 09:12
Lokalizacja: Łódź


Powrót do Psy Myśliwskie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 30 gości