A czemu nie welsh springer spaniel?

Rasy psów, zawody, szkolenia

Moderator: Cyzio

A czemu nie welsh springer spaniel?

Postprzez otka » 19 września 2005, 10:21

Ciekawi mnie czemu rasa nie cieszy się uznaniem w Polsce? W innych europejskich krajach można je spotkać zarówno na polowaniu jak i ringach wystawowych. Czy ktoś z was miał kiedyś doczynienia z tymi psami?
otka
 
Posty: 17
Dołączył(a): 18 września 2005, 15:49
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez MARS » 29 września 2005, 09:26

Chmmm wydaje mi się że ta rasa jest tak mało znana polskim mysliwym że po prostu o niej nie wiedzą. Ja zresztą też pierwszy raz się dowiaduję że taka jest. Chciałem zobaczyć jak toto wygląda ale niestety nigdzie w necie nie mogę znaleźć fotek. Możesz coś podrzucić?
MARS
 
Posty: 544
Dołączył(a): 4 maja 2004, 09:12
Lokalizacja: Łódź

Postprzez otka » 29 września 2005, 11:16

Obrazek

To 7 miesięczna suczka.

A to kilka fotek z polowań.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
otka
 
Posty: 17
Dołączył(a): 18 września 2005, 15:49
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez MARS » 29 września 2005, 11:34

No śliczne :-). Mam kolegę który poluje ze springerem ale anglikiem. Myślę że niestety trzeba włożyć sporo pracy w to aby wypromowac tę rasę. Niestety nie ma co oczekiwać jakiegoś wielkiego bumu na te psiaki. Podobnie zresztą jak nie ma na angielskie. Niestety w Polsce przyjęło się już że jak pies na ptactwo to musi mieć stójkę, a jak wszechstronny to tylko wachtel :-(. Proponuję umieścić podobny post na www.lowiecki.pl ale już razem z fotkami, oraz próbowac nawiązać jakąś współpracę z "Psami Myśliwskimi" czy "BŁ". Artykuł opisujący tę rase przyniósł by wiele korzyści.
Pozdrawiam
DB
MARS
 
Posty: 544
Dołączył(a): 4 maja 2004, 09:12
Lokalizacja: Łódź

Postprzez otka » 29 września 2005, 11:44

Dzięki, cenne rady.
otka
 
Posty: 17
Dołączył(a): 18 września 2005, 15:49
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Psy Myśliwskie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 41 gości