Gdzie szukać gońca??

Rasy psów, zawody, szkolenia

Moderator: Cyzio

Gdzie szukać gońca??

Postprzez aeniolek » 5 października 2005, 20:29

Witam!
Jestem tu nowa ale zatrzymam się na dłużej :).Otóż za jakieś kilka miesięcy stanę się szczęśliwą posiadaczką psa.Przejrzałam kilka stronek i ostatecznie uznałam, że najlepszym wyborem będzie Gończy Polski.Ujął mnie jego wygląd.A najbardziej spodobał mi się ten o maści czekoladowej podpalanej!!Obecnie jestem na etapie czytania o piesku i coraz bardziej się przekonuje do tej rasy!Wydaje się idealnie do mnie pasujący.Poza tym dużym plusem jest to, że świetnie "dogaduje" się z dziećmi ;) (na które też przyjdzie czas niedługo).
Z związku z tym mam do was pytanie. Jak wam się sprawują wasze gońce?
I czy ktoś z was ma informacje gdzie mogę dowiadywać się o Gońce czekoladowe podpalane??Ważne dla mnie jest to, żeby piesek był rasowy (po rodzicach z rodowodem).
Z góry dziękuję!!
aeniolek
 
Posty: 90
Dołączył(a): 5 października 2005, 19:35
Lokalizacja: Kraków

Postprzez musia » 6 października 2005, 10:45

Nie jest możliwym wskazanie ci hodowli , która na pewno będzie mieć czekolady. Są oczywiście skojarzenia , gdzie pojawienie się czekoladki jest bardziej prawdopodobne niż w innym miocie. Hodowcy, genetycy , weci zrobiliby ci wykład na temat genów domnujących itp. Ja nie potrafię. Faktem jest ,że więcej jest czarnych - podpalanych (sama mam takiego).

Wg. mnie musisz poczekać na mioty. Jeżeli się urodzą czekolady, możesz wybierać spośród nich.

Czy tylko maść jest preferencją dla ciebie??

czy może masz przeznaczenie dla niego??

- są hodowle
musia
 
Posty: 87
Dołączył(a): 17 kwietnia 2004, 11:43
Lokalizacja: Katowice

Postprzez musia » 6 października 2005, 10:49

są hodowle użytkowe (rodzice polujacy)
są takie preferujące psy niższe, są takie gdzie psy są wyższe (dobór rodziców).

no i jeszcze region Polski. Chyba , że dla konkretnego szczyla pojedziesz np. z Rzeszowa na Pomorze.
musia
 
Posty: 87
Dołączył(a): 17 kwietnia 2004, 11:43
Lokalizacja: Katowice

Postprzez musia » 6 października 2005, 10:59

A mój wyglada tak

Obrazek


ta jasna smuga na pysku to ślina (mniej się ślini niż moja bassetka , ale jednak) :lol:
musia
 
Posty: 87
Dołączył(a): 17 kwietnia 2004, 11:43
Lokalizacja: Katowice

Postprzez aeniolek » 6 października 2005, 22:22

dziękuję za odpowiedź :).jeśli chodzi o tzw. przeznaczenie to raczej nie będzie mi dane jeździć z psem na polowania. będę z nim mieszkać w bloku i dbać o to,żeby dużo biegał.a chcę go mieć ponieważ kocham psy i nie wyobrażam sobie życia bez takiego przyjaciela...:).
ważna jest dla mnie informacja,że są mniejsze i większe.ze względów mieszkaniowych wolałabym jednak mniejszego.więc chyba będę musiała poszukać odpowiedniej hodowli.
jeśli chodzi o kolor to właściwie nie jest najważniejszy ale najbardziej podobają mi się jednak czekoladki podpalane i na takiego będę czekać :).
aeniolek
 
Posty: 90
Dołączył(a): 5 października 2005, 19:35
Lokalizacja: Kraków

Postprzez elzbieta » 6 października 2005, 22:23

nie pytaj o rasowy "po rodowodowych rodzicach" :shock: , tylko z rodowodem- to jest różnica :roll:
elzbieta
 
Posty: 2
Dołączył(a): 6 października 2005, 22:19
Lokalizacja: Krakow

Postprzez aeniolek » 6 października 2005, 23:07

no tak ale to na razie nie jest najważniejsze bo jesczze będę jednak musiała trochę poczekac na swojego psiaka.a do tego czasu to stanę się absolutną specjalistką od pięknych gończych..:)
aeniolek
 
Posty: 90
Dołączył(a): 5 października 2005, 19:35
Lokalizacja: Kraków

Postprzez elzbieta » 6 października 2005, 23:14

SUPER!!!!
To doskonały pomysł żeby przemianować "polskiego gończego" na "pięknego gończego"! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: hi hi hi
elzbieta
 
Posty: 2
Dołączył(a): 6 października 2005, 22:19
Lokalizacja: Krakow

Postprzez aeniolek » 7 października 2005, 00:52

no pewnie!! gończe polskie piękne są..:)
aeniolek
 
Posty: 90
Dołączył(a): 5 października 2005, 19:35
Lokalizacja: Kraków

Postprzez musia » 7 października 2005, 10:43

Od razu wyjaśniam , żeby nie było nie porozumień.

Wyższe i niższe - to nie podział jak np. w sznaucerach (olbrzymy, średnie , miniatury)

Po prostu są skojarzenia par, które dają psy najczęściej w dolnej granicy wzrostu, a są takie , które liczą i (58-59 cm - psy).

A i tak kupując szczenię możesz przypuszczać jakie będzie. Pewności raczej nie ma.

Mojego raczej określam sama jako - średniego z dużych. A są od niego psy optycznie niższe.
musia
 
Posty: 87
Dołączył(a): 17 kwietnia 2004, 11:43
Lokalizacja: Katowice

Postprzez aeniolek » 8 października 2005, 20:33

dzieki za odpowiedż :).właściwie to mam jedno podstawowe pytanie.czy gończego można trzymać w mieszkaniu...na szczęście obok bloku mam wielkie łąki ale i tak nie chciałabym,żeby się męczył...
a.i byłoby super gdybym mogła spotkać gońca "na żywo".zastanawiałam się czy jest tu ktoś kto mieszka w Krakowie i nie miałby nic przeciwko spotkaniu się na jakimś spacerku w celu udzielenia cennych dla mnie informacji :).
aeniolek
 
Posty: 90
Dołączył(a): 5 października 2005, 19:35
Lokalizacja: Kraków

Postprzez musia » 9 października 2005, 18:56

Opus mieszka w bloku , na drugim piętrze.

Z krakowskich psów na szybko kojarzę - AMBER Dominiki ( gg 1952817) i ponad rocznej dziewczynki

i TAHIRA Łukasza (gg 3572507)

oni są z Krakowa

Co do okolic krakowskich - to u Wojtka Machaja teraz w miocie były czekolady. Mieszka w Kamionnej ( Bochnia, Myślenice - te okolice)
wojtek.machaj-gonczy@wp.pl , tel.(0) 608407591, (014) 6136462
musia
 
Posty: 87
Dołączył(a): 17 kwietnia 2004, 11:43
Lokalizacja: Katowice

Postprzez aeniolek » 9 października 2005, 22:33

Jesteś wielka!! Tyle namiarów i to szczegółowych...Naprawdę bardzo bardzo dziękuję :). Na pewno skorzystam...
aeniolek
 
Posty: 90
Dołączył(a): 5 października 2005, 19:35
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Hania » 23 października 2005, 13:08

musia napisał(a):Nie jest możliwym wskazanie ci hodowli , która na pewno będzie mieć czekolady. Są oczywiście skojarzenia , gdzie pojawienie się czekoladki jest bardziej prawdopodobne niż w innym miocie. Hodowcy, genetycy , weci zrobiliby ci wykład na temat genów domnujących itp. Ja nie potrafię. Faktem jest ,że więcej jest czarnych - podpalanych (sama mam takiego).


To nie do końca tak. Wiadomo, że w niektórych skojarzeniach czekoladowe szczeniaki pojawią się z p[rawdopodbieństwem 25 czy 50 %. Ale może być też takie skojarzenie, gdzie czekoladki będą na 100%.
Hania
 
Posty: 19
Dołączył(a): 26 kwietnia 2004, 15:00
Lokalizacja: Ożarów Mazowiecki

Postprzez Beata » 24 października 2005, 19:31

a mój wprawdzie nie czekoladka ale też niczego sobie :D
Obrazek
Beata
 
Posty: 53
Dołączył(a): 13 maja 2004, 17:29
Lokalizacja: Krosno

Następna strona

Powrót do Psy Myśliwskie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 32 gości