wyżeł

Rasy psów, zawody, szkolenia

Moderator: Cyzio

wyżeł

Postprzez wojtas657 » 8 listopada 2010, 23:27

Witam! Mam pytanie odnośnie szczeniaka wyżła niemieckiego szorstkowłosego.Piesek ma 8 miesięcy fajnie wszystko się układa tylko że kiedyś podczas spaceru w lesie gdzies strzeliła petarda a ten się wystraszył i koło nogi polozył. Co z tym faktem zrobić? Czy taki pies jest już przekreślony na polowanie? A może jest jakiś sposób? Z góry dziękuje za odpowiedzi.
wojtas657
 
Posty: 34
Dołączył(a): 13 lutego 2010, 12:08
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: wyżeł

Postprzez Krysia » 9 listopada 2010, 22:21

Niektórzy próbują psa przyzwyczajać, np.: pierwsze ostrzelanie jest kiedy je ( dla większości psów myśliwskich reszta świata wtedy nie istnieje), bawi się, ćwiczy, jest skupiony na czym innym... ale to trudne do przeskoczenia.
I to że boi się petardy nie znaczy że będzie bał się strzału (choć pewnie tak)... znałam psa - wyżełka - którego właściciel musiał na Sylwestra mieć w ręce strzelbę :) Bo jeśli pan miał strzelbę -ok. polowanie. A jeśli nie - panika, przerażenie, histeria i w ogóle
Krysia
 
Posty: 56
Dołączył(a): 1 października 2010, 19:22

Re: wyżeł

Postprzez Krysia » 9 listopada 2010, 22:24

Acha, i zapomniałam napisać ;)
Dużo lepiej że położył się koło nogi - bo to oznacza ze się zaniepokoił a nie śmiertelnie przestraszył - niż gdyby pognał przed siebie ile sił w łapach, bo to by znaczyło że boi się panicznie.
Krysia
 
Posty: 56
Dołączył(a): 1 października 2010, 19:22

Re: wyżeł

Postprzez wojtas657 » 10 listopada 2010, 22:33

Dziękuje za odpowiedz:)
wojtas657
 
Posty: 34
Dołączył(a): 13 lutego 2010, 12:08
Lokalizacja: Podkarpacie


Powrót do Psy Myśliwskie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości