w jaki sposób

Rasy psów, zawody, szkolenia

Moderator: Cyzio

w jaki sposób

Postprzez kuki » 19 maja 2004, 21:11

Co zrobić by oduczyć psa gryzienia smyczy? Po założeniu obroży i dopięciu smyczy on wtedy ją gryzie i niszczy. Bardzo proszę o poradę.
Dziękuje.
kuki
 
Posty: 476
Dołączył(a): 16 kwietnia 2004, 00:46
Lokalizacja: Łódź

Postprzez ichtys » 20 maja 2004, 08:15

Znam kilka metod! Ale wpierw pytanie. Smycz skórzana czy parciana?? Czasami zmiana na parcianą przynosi dobry skutek. I czy pies jest duży (rozmiar) czy mały??

Wygląda na to, że ogólnie jest problem z chodzeniem na smyczy. Jeśli pies jest już dorosły, o wypracowanej psychice to proponuje łańsuszek, krótką smycz i "postawienie" do pionu. Po prostu, musi zrozumieć, że jest to niedopuszczalne.
Szczenię... dużo cierpliwości ale i stanowczości w przeciwdziałaniu. Bo szczenię gryzienie smyczy uważa za świetną zabawę. Łapówkami trzeba odwracać jego uwagę od smyczy. Lepiej niech się interesuje czymś innym... ;)) Łapówka lub zabawka potrafi skutecznie zwrócić uwagę szczeniaka na Ciebie. Gdy chodzisz z nim na smyczy, co kilka kroków zagwizdaj, zawołaj imię i spójrz na psiaka aby ten popatrzył ci w oczy. Pochwal, daj coś dobrego na ruszt i zwróć jego uwagę na inną rzecz, cały czas do niego mówiąc. I tak w kółko, coraz rzadziej podając łapówki, ale wciąż chwytając kontakt wzrokowy z psem. W późniejszej tresurze pies nauczy się rozpoznawać Twój nastrój z mimiki twarzy.

Można spróbować spryskać ją "odstraszaczami". W sklepach są dostępne specjalne specyfiki znane jako "odstraszacze" od kabli :)) Ake to ostateczność.

pozdrawiam i życzę powodzenia
Avatar użytkownika
ichtys
 
Posty: 104
Dołączył(a): 16 kwietnia 2004, 19:43
Lokalizacja: Kraków

Postprzez kuki » 20 maja 2004, 15:16

Pies jest mały, a smycz jest brezentowa. To gryzienie powtarza się każdego razu w trakcie schodzenia po schodach i od czasu do czasu w trakcie spacerów. Wydaje mi się, że okazuje w ten sposób swoje zniecierpliwienie. Po pewnym czasie smycz musi być skrócona o odcinek pocięty. Nic wielkiego by się nie działo gdyby ją tylko nosił sobie w pysku, ale on ja strzępi.
kuki
 
Posty: 476
Dołączył(a): 16 kwietnia 2004, 00:46
Lokalizacja: Łódź

smycz.

Postprzez Cyzio » 20 maja 2004, 18:33

Szanowne Kolego. :D
Mam trzy letniego GP który łapie smycz :P w kufę,jak go wyprowadzam.
I gdy sobie zdrowo w polu pośmiga. :P
Wystarczy komenda ,,FE,,i po bulu. :D .
Pozdrawiam. 8)
Cyzio
ponad 2000 postów!
ponad 2000 postów!
 
Posty: 2336
Dołączył(a): 19 kwietnia 2004, 22:42
Lokalizacja: Sudecka Kraina Łowiecka.

gryzienie smyczy

Postprzez Dziczy Przesmyk » 22 listopada 2007, 10:56

Kolego , a czy kolega ,nie ma witki lub gazety złożonej pod ręką , ,jak gryzie to złapać go w tej chwili , igazeta ,witka , kijek , lekko udzerzyć ale lekko potem rozkaz fe jak by chciał znowu , lub wytarmosić tak jak suka młodego szczeniaka karci tzn: jak gryzie smycz, chwicić go za skórę na karku , przekręcic parę razy w powietrzu , potem rozkaz fe , trzeba być cierpliwym ,mój jaguś zjadł mi kilka smyczy zastosowałem te metody na przemiennie i mam spokuj teraz .
Dziczy Przesmyk
 
Posty: 50
Dołączył(a): 20 listopada 2007, 18:17
Lokalizacja: Brwinów


Powrót do Psy Myśliwskie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 251 gości
cron