problem z wyżlem!

Rasy psów, zawody, szkolenia

Moderator: Cyzio

problem z wyżlem!

Postprzez tatar » 21 października 2005, 18:15

witam! mam prośbę do was, od kwietnia tego roku kupiłem wyżła niemieckiego krótkowłosego, :) chce go wyszkolić na psa urzytkowego, i mam problem z nim, gdyż przy aporcie nie zawsze przychodzi zaraz do właściciela tylko biega sobie obok mnie i po jakieś chwili przyjdzie,przeczytałem już pare książek ale jakoś mi nie wychodzi, kto miał taki proble, prosze o radę!
Avatar użytkownika
tatar
 
Posty: 2
Dołączył(a): 21 października 2005, 17:52

Re: problem z wyżłem!

Postprzez tatar » 21 października 2005, 21:58

tatar napisał(a):witam! mam prośbę do was, od kwietnia tego roku kupiłem wyżła niemieckiego krótkowłosego, :) chce go wyszkolić na psa urzytkowego, i mam problem z nim, gdyż przy aporcie nie zawsze przychodzi zaraz do właściciela tylko biega sobie obok mnie i po jakieś chwili przyjdzie,przeczytałem już pare książek ale jakoś mi nie wychodzi, kto miał taki proble, prosze o radę!
Avatar użytkownika
tatar
 
Posty: 2
Dołączył(a): 21 października 2005, 17:52

Postprzez gugu47 » 5 października 2008, 20:03

witam,ja tez mam wyżła tylko szorstkowłosego,i szczerze byłam zdziwiona,gdyz szybko nauczył sie aportowania,ja próbowałam przez zabawe,i oczywiscie smakołyki,to dziala,a przedewszystkim konsekwencja i cierpliwośc,duza cierpliwosc,pozdr
gugu47
 
Posty: 1
Dołączył(a): 5 października 2008, 19:53

Postprzez Piotr Kukier » 5 października 2008, 21:24

Spróbuj kucnąć gdy nie chce wrócić...

pozdrawiam, DB!!
Piotr Kukier
 
Posty: 106
Dołączył(a): 28 czerwca 2004, 11:31
Lokalizacja: Lubartów/Kościerzyna

Postprzez odona56 » 6 października 2008, 16:25

...albo odejść z miejsca energicznym krokiem nie wołając.....
odona56
 
Posty: 43
Dołączył(a): 4 października 2007, 13:29
Lokalizacja: Tychy

Postprzez austringer » 21 grudnia 2008, 19:38

Tak podczas zabawy pies łatwiej się uczy, możesz także wziąć psa na otok, który pies traktuje jak przedłużenie ręki i delikatnie nim korygować psa. Zaczynasz od krótszych dystansów później stopniowo je wydłużasz. Jednak nie rób zbyt częstych powtórzeń cztery pięć po każdym wykonanym dobrze nagroda i później dać psu spokuj.
Pozdrawiam
austringer
 
Posty: 3
Dołączył(a): 21 grudnia 2008, 19:14
Lokalizacja: Płock


Powrót do Psy Myśliwskie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 258 gości