JAMNICZKI

Rasy psów, zawody, szkolenia

Moderator: Cyzio

Postprzez rob14444 » 13 maja 2006, 20:56

No ale duzo czasu trzeba poswiecic tresurze.
Avatar użytkownika
rob14444
ponad 1000 postów!
ponad 1000 postów!
 
Posty: 1271
Dołączył(a): 8 grudnia 2005, 16:39
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Hubertus » 13 maja 2006, 22:04

No wypada się z tym liczyć przy zakupie...
Hubertus
 
Posty: 433
Dołączył(a): 7 grudnia 2005, 16:52
Lokalizacja: Muszyna

Postprzez ursus » 21 czerwca 2006, 11:26

Tak sobie czytam.......... i czytam.......... i nadziwić się nie mogę.........
TO NIE WAŻNE CZY TERIER CZY JAMNIK !!!!!!!!! :evil: każdy może się znarowić albo mieć złe nawyki, albo w końcy być mniej karny......... :?

Teraz wiem dlaczego sędzia pewien, nazwiska nie wymienię, wywalił gały kiedy na EGZAMIN PT1 stawaliśmy z jamnikiem. Jeszcze większe oczy zrobił, gdy jamnik był w pierwszej dziesiątce !! na prawie 30 zdających wtedy psów.......... :lol: najwięcej było owczarków niemieckich, ale innych ras też trochę zjawiło się wtedy.

No i jak się to ma do karności jamników?? ano nijak kochani. Więc nie "wieszajcie psów" na takiej czy innej rasie, tylko weźcie się do roboty !! Taka karność psa ile ma kilometrów w łapach przy nodze przewodnika !

ale może się mylę?? :roll:
Avatar użytkownika
ursus
 
Posty: 13
Dołączył(a): 14 maja 2004, 20:43
Lokalizacja: Gliwice

Postprzez wilk999 » 30 stycznia 2007, 17:00

jamnik wierny kompan łowów na dzika pozatym wspaniały nornowiec . jest psem bardzo inteligentnym. Bardzo mi sie podoba. :P
Avatar użytkownika
wilk999
 
Posty: 84
Dołączył(a): 30 stycznia 2007, 14:15
Lokalizacja: podlasie

Postprzez Cyzio » 30 stycznia 2007, 20:48

Witam.
A są to pieski z Taaakim wielkim sercem. Pan Jamnik i basta. :lol:
Pozdrawiam.
ps. mialem jamnika.
Cyzio
ponad 2000 postów!
ponad 2000 postów!
 
Posty: 2336
Dołączył(a): 19 kwietnia 2004, 22:42
Lokalizacja: Sudecka Kraina Łowiecka.

Postprzez Dzik » 15 kwietnia 2007, 16:44

Witam, mam duże doświadczenie w hodowaniu Jamników, kiedyś miałem dwa więc mogę się wypowiedzieć. To prawda Jamniki to dobry płochacz, no czasami przesadza np. opowiem wam historię jak o mało nie straciłem jednego jamnika: A więc, było to w wakacje wraz z psem (jamnikiem) poszliśmy na polowanie, idziemy koło zagajnika nagle pies wszedł w ten zagajnik, po ok. 5 minutach (bo na tyle go straciłem z oczu) zaczął ujadać a po chwili z lasu wybiega dzik wymierzyłem ale patrze a dzik ma zraniony cały bok, tak że aż sączy się z niego krew. Więc odłożyłem na bok strzelbę i wołam psa. Gdy wołałem dzik ani na chwilę nie tracił mnie z oczu. Po chwili gdy pies przybiegł popatrzył na dzika i zaczął szczekać Dzik słysząc to zaczął szarżować na nas (a był to dorodny, dorosły samiec). Gdy był w odległości ok. 10m od nasz wymierzyłem i strzeliłem dwa razy po czym dzik padł. Wielu zapewne powie: Dlaczego nie uciekałem? Wierzcie mi gdy leci na ciebie 150kg żywej wagi wszystko jak by obumiera i o niczym się nie myśli. Tak więc Jamniki są dobre ale jeśli ma się w domu dzieci to odradzam. Dlatego przerzuciłem się na większego psa jakim jest Labrador, bowiem jest to zrównoważony, spokojny i stonowany pies.

Pozdrawiam, Darz Bór!
Dzik
 
Posty: 18
Dołączył(a): 15 kwietnia 2007, 15:37

Postprzez kap » 3 listopada 2007, 10:04

mamszczeniaka jamnika szorstkowłosego. na razie duzo pracy i konieczna cierpliwosc ale jest przesympatyczny i wielce obiecujący. a przy okazji mam pytanie do doswiadczonych: czy 8-9tygodni szczeniaka mozna umieścić w kojcu czy raczej do wiosny w domu? pozdrawiam
kap
 
Posty: 5
Dołączył(a): 1 listopada 2007, 21:50

mój jamnik śruba

Postprzez Dziczy Przesmyk » 26 listopada 2007, 14:21

Jamnik szorstkowłosy miniaturowy ,kanapowiec super , miły , akurat nie jest wredna ,bardzo czujna ,chyba najbardziej ,dziki chodzą od samochodu jakieś 50 60 metrów a ona szczeka , byłem z nia nak onkursie tropowców , przez 600 przeszła troszkę zboczyła ,widać ,że miała dosyć ,ale doszła do dzika ,raczej wypchaneko plastikową torbą czy workiem przy któym lataly roje much , psa podziwiam ,zabrakłą nam 10 punktów do dyplomu. Ale to jeszcze nie koniec w 2008 są terz konkursy i napewno się wybiorę z nią razem i innymi psami .
Dziczy Przesmyk
 
Posty: 50
Dołączył(a): 20 listopada 2007, 18:17
Lokalizacja: Brwinów

Postprzez zbyszeksz » 26 listopada 2007, 20:18

Moja roczna lajka wróciła w cišgu jednej nocy z miejsca oddalonego od domu o 35 km. Pierwszy raz w tym obwodzie polowała.
zbyszeksz
 
Posty: 15
Dołączył(a): 9 listopada 2007, 19:20

z posłuszeństwem jest tak

Postprzez Dziczy Przesmyk » 27 listopada 2007, 09:22

jak sie np jagusia ,złamie od urodzenia to potem nie ma problemów , widze to po mojej suczce Magle chodzi bez smyczy przy lewej nodze po ulicach wraca na gwizdek , siada , nie atakuje innych psów ale woli nie ustepować, dzikami sie interesuje ale jeszcze nie wie co ma robić ma dopiero 9 miesięcy .
Dziczy Przesmyk
 
Posty: 50
Dołączył(a): 20 listopada 2007, 18:17
Lokalizacja: Brwinów

Poprzednia strona

Powrót do Psy Myśliwskie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 250 gości