Zbytnia ufnosc?

Rasy psów, zawody, szkolenia

Moderator: Cyzio

Zbytnia ufnosc?

Postprzez Nel » 18 stycznia 2006, 10:47

Witam wszystkich serdecznie!

Przylaczam sie do grona szczesliwych posiadaczy gonczych polskich! :)
Nasz pupil ma 5 miesiecy i jest juz calkiem roslym mlodziencem. Kupiony byl z zamyslem psa rodzinnego, ale i strozujacego. We wszystkich opisach rasy, jakie udalo mi sie zanlezc jest wyraznie mowa o GP, jako psach nieufnych do obcych i dobrych strozach. Nasz 5 miesieczny pies, jest nadal niesamowice ufny do obcych, cieszy sie na widok kazdego przechodnia na ulicy i wita z rownym entuzjazmem znajomych, jaki zupelnie obcych gosci w domu. Zaczynamy sie troche martwic, ze to GP z natura labladora! :-) Czy to normalne, ze GP w tym wieku sie tak zachowuje? Czy z czasem jego czujnosc sie wyostrzy i od kiedy mozna od takiego psa oczekiwac mniejszej ufnosci do obcych?
Bede wdzieczna za wszelkie porady.

Pozdrawiam!
Nel :)
Nel
 
Posty: 2
Dołączył(a): 18 stycznia 2006, 10:25

Postprzez aeniolek » 19 stycznia 2006, 00:17

no ja sie jeszcze nie orientuje, bo mój gp ma nieco ponad 2 miesiące i jest dla wszystkich milusi i sie chce przytulać.hihi.ale może ktoś sie wypowie..:)
aeniolek
 
Posty: 90
Dołączył(a): 5 października 2005, 19:35
Lokalizacja: Kraków

Postprzez aeniolek » 19 stycznia 2006, 00:18

fajnie,że kolejna osoba przyłączyła sie do forum, bo nas tu ostatnio mało coś jest..napisz coś o swoim psiaku!! :)
aeniolek
 
Posty: 90
Dołączył(a): 5 października 2005, 19:35
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Krzysztof z Gdańska » 19 stycznia 2006, 18:35

Nie sądzę by można było się martwić tym, że 5-cio miesięczny szczeniak, nie boi się obcych, gorzej by rokowało na przyszłość gdyby szczeniak, chował się przed obcymi lub by ich obszczekiwał w tym wieku bo świadczyłoby to tylko o tym że się boi. Nie możemy wymagać od 5-cio miesięcznego pieska zachowań psa dorosłego :). Nieufność do obcych wynika z przywiązania do swoich. Mozna poprubować jak pies reaguje na pukanie do drzwi wejściowych , lub na dzwonek, boi się czy jest zainteresowany, czy też próbuje oszczekiwać. Sądzę że jeśli jeszcze nie szczeka to za miesiąc, półtora zacznie. Na razie wydaje mi się że nie ma czym się martwić. ja mam w tej chwili 7-mio miesięcznego GP i było podobnie :).
Krzysztof z Gdańska
 
Posty: 57
Dołączył(a): 25 października 2005, 20:55
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez Krzysztof z Gdańska » 19 stycznia 2006, 19:10

Mam jeszcze pytanie do Nel - twój pies ma 5 miesięcy napisz proszę ile waży i ile ma wzrostu w kłębie ??
Krzysztof z Gdańska
 
Posty: 57
Dołączył(a): 25 października 2005, 20:55
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez aeniolek » 19 stycznia 2006, 20:26

mój ma 2.5 miesiąca i na oko 32 cm. waży z 7 kg z groszami...:)
aeniolek
 
Posty: 90
Dołączył(a): 5 października 2005, 19:35
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Nel » 21 stycznia 2006, 15:31

Witam wszystkich!

Dziekuje bardzo za odpowiedzi! Faktycznie, mimo juz powaznego wygladu moj pupil to jeszcze dzieciak i trzeba poczekac az troche wydorosleje. Moze jak zacznie podnosic nozke i znaczyc teren, to zrobi sie bardziej zdystansowany do obcych. Narazie ma dokladnie 4miesiace i 3 tygodnie, wazy 19,5 kg i ma 50 cm w klebie. Prosze, napiszcie jak duze w tym wieku byly wasze szczeniaki.

Pozdrawiam!
Nel
Nel
 
Posty: 2
Dołączył(a): 18 stycznia 2006, 10:25

Postprzez Cyzio » 1 marca 2006, 14:48

Witam.
Moje psiączko ma 5 lat a czasami brak słów. Zabawa. Ale obca osoba jak wejdzie do klatki zaczyna szczekać.Takie są GP.
Pozdrawiam. :roll:
Cyzio
ponad 2000 postów!
ponad 2000 postów!
 
Posty: 2336
Dołączył(a): 19 kwietnia 2004, 22:42
Lokalizacja: Sudecka Kraina Łowiecka.


Powrót do Psy Myśliwskie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 26 gości