Odnośnie szczeniąt...

Rasy psów, zawody, szkolenia

Moderator: Cyzio

Odnośnie szczeniąt...

Postprzez Hubertus » 20 stycznia 2006, 00:47

Mam kilka pytań odnośnie szceniąt...
-jaki okres czasu powinny być przy suce? po jakim czasie mozna rozdawać je do nowych domów?
-czy młode pieski mają tendencje do rozjaśnienia czy moze ciemnienia sierści? chodzi mi o to, czy po pewnym czasie będą ciemniejsze, moze jaśniejsze? a moze pozostaną takie jakie są po urodzeniu?
-i czy płeć piesków jest czymś determinowana? pytam, poniewaz jedna z mych suk miała 6 suczek a druga miala 7 piesków hehe... zeby bylo ciekawiej oszczeniły się tego samego dnia :D
Hubertus
 
Posty: 433
Dołączył(a): 7 grudnia 2005, 16:52
Lokalizacja: Muszyna

Postprzez Szila » 20 stycznia 2006, 17:56

Witam
U mnie jest tak:
W wieku 3 tygodni zaczynbamy dokarmiać i odrobaczać szczeniaki. W wieku 6 tygodni szczepimy pierwszym szczepieniam i oddajemy ludziom nie wcześniej niż po szczepieniu. Niekiedy jest tak, że ludzie chcą, aby piesek posiedział jeszcze z matką. Ja jestem tego zdania im szczeniak wcześniej jest już w swoim prawdziwym domu tym lepiej, ponieważ przyzwyczaja się do miejsca i później ciężej mu się przyzwyczaić do nowych warunków. Czy to nie za wcześnie?? Nie!!(bynajmniej z moich obserwacji)Matka i tak już ich nie karmi a wręcz od nich ucieka.

Rozjaśnianie się?? Hym zależy od rasy psa. Foxteriery np rodzą sie białe z czarnymi łatami, a później im wychodzi rude. Posokowce rozjaśniaja się. Wyżły robią się ciemniejsze, wychodzą im dodatkowe centki. Welsh teriery również stają się jaśniejsze, bo po porodzie sa czarne z lekkim rudym podpalaniem.......

Płeć..Ciekawe u mnie raz miała tylko suka raz same suki. A tak to miejwięcej jest wymieszane. Nie wiem od czego to zależy :D
Szila
 
Posty: 55
Dołączył(a): 22 stycznia 2005, 15:04
Lokalizacja: Pomorze

Postprzez Hubertus » 23 stycznia 2006, 11:38

Czy może ktoś podać przykładowe imiona dla psa myśliwskiego? Posokowca bawarskiego... z Góry dziękuje
Hubertus
 
Posty: 433
Dołączył(a): 7 grudnia 2005, 16:52
Lokalizacja: Muszyna

Postprzez MARS » 24 stycznia 2006, 18:12

Płeć psów jest determinowana tylko i wyłącznie chromosomem X lub Y w plemnikach. Ogólnie uważa się że plemniki XX są wolniejsze ale dłużej żyją od XY. Tak więc jeżeli suka jest kryta jeszcze przed owulacją to wieksze prawdopodobieństwo jest że będzie więcej suczek, a jeżeli pod koniec cieczki to powinno być wiecej chłopaków.

Co do szczepień, uważam że jeżeli szczenię jest szczepione u hodowcy w szóstym tygodniu życia to powinno być oddane conajmniej po okresie tygodnia. Stres związany z wejsciem do nowego domu i jednocześnie ze szczepieniem może się niekorzystnie odbic na zdrowiu szczeniaka, a szczepienie nie da nam takich efektów jakich bysmy oczekiwali.
MARS
 
Posty: 544
Dołączył(a): 4 maja 2004, 09:12
Lokalizacja: Łódź


Powrót do Psy Myśliwskie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości