BRACCO ITALIANO WYZEL WLOSKI

Rasy psów, zawody, szkolenia

Moderator: Cyzio

Re: BRACCO ITALIANO WYZEL WLOSKI

Postprzez kasiai » 21 kwietnia 2011, 07:31

szarasfora na tego pana naprawdę szkoda nerwów.
Dla informacji wszystkich zainteresowanych, na portalu legawce.com spotykają się miłośnicy rasy Bracco Italiano. Dzielimy się swoimi przemyśleniami, sukcesami naszych podopiecznych, opisujemy życie codzienne. Pozwolę sobie przekleić swój post z portalu legawce.com, opisujący pewną sytuację:

....A teraz coś Wam opiszę. Przeglądałam sobie dzisiaj Łowca i na sam koniec zerknęłam sobie na ogłoszenia, dokładnie na rubrykę PSY i ku swojemu wielkiemu zdziwieniu znalazłam ogłoszenie o takiej oto treści:
"Szczenięta wyżła włoskiego bracco italiano po polujących rodzicach sprzedam, nr tel....."
Zainteresowało mnie, bo troszkę siedzę w temacie naszych wyżlaków, śledzę PP, śledzę FT i prawdę mówiąc polujących bracco w Polsce po prostu nie ma. O ile dobrze mi wiadomo, mamy w Polsce 5 suk hodowlanych: Noki, Maję - szczeniąt się nie spodziewają, Natale, Mirellę i Ingrid i one też szczenne chyba nie są.
No to wykorzystałam google i znalazłam to:
viewtopic.php?f=3&t=6514
Smutno mi wiecie, to chyba tylko w Polsce mogło się wydarzyć. Populacja naszych bracco to koło 20-25 sztuk i już mamy psy bez rodowodów...
No i jeszcze cytując wypowiedź właścicielki:
"dla mnie osobiscie rodowod nie jest wazny ja chce kochac i miec psy tej rasy miec radosc z polowania z nimi a papiery na nic mi nie sa potrzebne" - tylko wytłumaczcie mi proszę po jaką cholerę ta Pani kupiła sobie rodowodowego szczeniaka bracco, za jakieś 4 tys złotych, skoro rodowód nie jest jej potrzebny <U> no i bardzo jestem ciekawa gdzie poluje i na co...
Głupota ludzi nie zna granic <evil>....
Jutro zadzwonię pod podany numer tel i zapytam z jakich hodowli pochodzą rodzice.


i jeszcze jeden

...Nie wytrzymałam i zadzwoniłam dzisiaj. Pierwsze moje pytanie: czy mógłby mi Pan powiedzieć z jakiej hodowli jest suka, jakie jest jej imię rodowodowe? Odpowiedź: oj, nie pamiętam, ona z zagranicy jest, a zresztą jej imię nic Pani nie powie. No to pytam dalej o ojca, odpowiedź ta sama, ale rodowody mają, są super, polują itd. No to pytam gdzie polują, czy mają PP albo FT. Otrzymuję wykrętną odpowiedź, że Pan myśliwy od X lat, psy są super w polu, bażant, kuropatwa, kaczka itd. No to zadaje pytanie: jak tak super polują, to rozumiem, że PP zrobione, no nie, odpowiada Myśliwy... Pan się długo tłumaczył, że wypadek, wyjechał z żoną, a psy się, wiadomo co <ta>
Przepraszam, ale ja już w tym momencie nie wytrzymałam i powiedziałam kilka słów o braku odpowiedzialności itd. Pan się rozłączył...
Ja mam taką swoją teorię: właściciel polujący myśliwy, para psów polujących, o pięknym eksterierze, bez PP, bez FT czy innych konkursów, bez zaliczonych wystaw... Rozumiem nie każdy ma parcie na udokumentowane sukcesy... no ale wybaczcie...


Pan ukrywający się pod pseudonimem bazylia1111, najwidoczniej niewiele wie o bracco, wnioskuję to z dyskusji o 5 pazurze, co lepsze niewiele wie o swoich psach, nie wie nawet z jakich hodowli pochodzą, ani jakie mają imiona. Ale wiecie, co jest najlepsze Pan zapytał mnie co w takim razie powinien zrobić, zabić szczeniaki? No pewnie, że nie, stało się. Ale, po moim poście na legawcach, otrzymałam maila od osoby działającej w Związku Kynologicznym, okazało się, że przy niewielkim wysiłku ze strony właściciela, ze względu na rzadkość tej rasy, można taki miot zgłosić do komisji hodowlanej i wystąpić o jego warunkowe uznanie. Informację tą przekazałam właścicielowi, oferując jednocześnie pomoc. Nie otrzymałam żadnej odpowiedzi. Dlaczego? Wniosków może być kilka:
1. Rodzice nie posiadają rodowodów, a więc nie są czystej krwi bracco, wobec tego komisja nie uznałaby miotu
2. Rodzice posiadają ewidentne wady budowy, co również eliminowało by miot
3. Właściciel nie był zainteresowany takim obrotem sprawy, nastawiony jest tylko na zysk i założył sobie taką zwykła PSEUDOHODOWLĘ

ŻENUJĄCE!!!
kasiai
 
Posty: 1
Dołączył(a): 9 marca 2011, 21:30

Re: BRACCO ITALIANO WYZEL WLOSKI

Postprzez szarasfora » 21 kwietnia 2011, 08:01

Na takich "opowiadaczy" o tym, że psy sa polujące (ale nie mają konkursów) jest tylko jeden test. Zapytać, czy można przyjechać i zobaczyć rodziców w pracy.
A swoja droga gdybym włożyła az tyle wysiłku, żeby nawiązać współpracę z zagraniczną hodowlą i namówić ją do sprzedaży mi szczeniaków, to z całą pewnością wyrwana ze snu w środku nocy potrafiłabym chociaż wymienić jej nazwę.
Na marginesie dla ludzi siedzących w rasie fakt, czy hodowla jest polska czy zagraniczna najczęściej nie robi różnicy. Znają i jedne i drugie, zwłaszcza w rasie tak w niektórych krajach mało popularnej jak BI. Więc opowiadanie, że "jej imię nic Pani nie powie" jest żenujące.
[quote]po moim poście na legawcach, otrzymałam maila od osoby działającej w Związku Kynologicznym, okazało się, że przy niewielkim wysiłku ze strony właściciela, ze względu na rzadkość tej rasy, można taki miot zgłosić do komisji hodowlanej i wystąpić o jego warunkowe uznanie.[/quote]
Oczywiście, że tak!
szarasfora
 
Posty: 5
Dołączył(a): 1 grudnia 2008, 08:48

Re: BRACCO ITALIANO WYZEL WLOSKI

Postprzez bazylia1111 » 21 kwietnia 2011, 15:29

MIALEM NIE PISAC I TEZ NIE TRACIC NERWOW NA POLEMIKE KTORA NIE MA SENSU ALE ....PO PIERWSZE JA PANI NIE PYTALEM CZY MAM ZABIC SZCZENIAKI BYLO TO PYTANIE RETORYCZNE ODNOSNIE IMION PSOW TO TEZ MNIE SMIESZYCIE RODOWODY OWSZEM POSIADAJA PROSZE SIE NIE MARTWIC A SKORO TYCH PSOW JEST TAK MALO TO SKAD BY SIE WZIELY MIESZANCE?PANI MOWI ZE TYLKO W POLSCE MOGLO SIE TO ZDARZYC OTOZ WLASNIE W POLSCE W HODOWLI WYSTEPUJA PEWNE NIEDOCIAGNIECIA I STAD TYLE PROBLEMOW DOTYCZACYCH PAPIEROW MOGE PANIE USPOKOIC ZE URODZILO SIE 5 PIESKOW 1 SUCZKA KTORA ZOSTAJE U NAS I BEDZIE WYSTERYLIZOWANA ZRESZTA PIESKI DOSTANA KOPIE RODOWODOW RODZICOW BYC MOZE ZOSTANA WYKASTROWANE ALE TO JUZ NIE JA DECYDUJE I NIE JESTEM ZA BEZMYSLNYM ROZPLADNIANIEM ZWIERZAT KTORE POZNIEJ ZNAJDUJA MIEJSCE NA ULICY LUB W SCHRONISKU A MOZE BYLOBY LEPIEJ TEN CZAS KTORY PANIE POSWIECAJANA NA DYSKUSJE CZY PSY MAJA RODOWD CZY NIE CZY POSIADAJA WADY CZY TEZ NIE CZY PSELDOHODOWCA BEDZIE MIAL DUZE ZYSKI CZY NIE MOZE LEPIEJ URATOWAC JAKEGOS ZWIERZAKA KTORE POTRZEBUJE POMOCY TAK PO LUDZKU Z MILOSCI DO NIEGO A NIE PAPIERU..........
bazylia1111
 
Posty: 13
Dołączył(a): 21 lutego 2011, 19:03

Re: BRACCO ITALIANO WYZEL WLOSKI

Postprzez bbf97 » 21 kwietnia 2011, 17:02

No i faktycznie lepiej by było gdybyś Pan już nie pisał.......
bbf97
 
Posty: 25
Dołączył(a): 22 września 2009, 15:21

Re: BRACCO ITALIANO WYZEL WLOSKI

Postprzez bazylia1111 » 12 maja 2011, 20:36

nieaktualne
bazylia1111
 
Posty: 13
Dołączył(a): 21 lutego 2011, 19:03

Poprzednia strona

Powrót do Psy Myśliwskie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości