Co Koledzy stosujecie na kleszcze.

Rasy psów, zawody, szkolenia

Moderator: Cyzio

Co Koledzy stosujecie na kleszcze.

Postprzez Cyzio » 19 czerwca 2004, 21:25

Szanowni kniejowicze.
Jak zabezpieczacie swoje pieski przed kleszczami.?????? :(
Cyzio
ponad 2000 postów!
ponad 2000 postów!
 
Posty: 2336
Dołączył(a): 19 kwietnia 2004, 22:42
Lokalizacja: Sudecka Kraina Łowiecka.

Postprzez ichtys » 20 czerwca 2004, 11:32

Sam osobiście stosuję Frontline. Preparat jest skuteczny tzna. nie ma takowego specyfiku, który gwarantuje 100% skuteczności. Frontline ma tę przewagę, że na miesiąc zabezpiecza przed kleszczami a na trzy przed pchłą. Oczywiście zdarzyło się, że pomimo użycia środka, kleszcz się wbił. Ale wbijają się płytko i łatwo je usunąć!!
Ważne! Psa pryska się i wciera specyfik w skórę. Specyfik uwalnia się z porów skóry i chroni psiaka. Pies może się lizać po zabiegu spryskania! Koniecznie trzeba używać przy zabiegu rękawic.

Troszkę info na:
http://groble.no-ip.info/kleszcze.html

pozdrawiam
Łukasz
Avatar użytkownika
ichtys
 
Posty: 104
Dołączył(a): 16 kwietnia 2004, 19:43
Lokalizacja: Kraków

Postprzez ursus » 24 października 2004, 19:42

Potwierdzam skuteczność tego preparatu. Stosuję to odkąd na rynek weszło i mam spokój........ dobry też na koty i okoliczne jeże :lol:
Odkąd tubylcze jeże pryskam, mam spokój z pchłami!! :lol:
Avatar użytkownika
ursus
 
Posty: 13
Dołączył(a): 14 maja 2004, 20:43
Lokalizacja: Gliwice

Postprzez Pawcio » 30 kwietnia 2005, 21:50

frontline-skuteczny jak najbardziej, nie zapobiega jednak wbijaniu kleszczy,działa dopiero kiedy kleszcz się wbije i atakuje jego układ oddechowy- poprostu się dusi i odpada.Taką informację otrzymałem od weterynarza i po obserwacjach uznałem ją za prawdopodobną poadrawiam "pawcio" :lol:
Pawcio
 
Posty: 2
Dołączył(a): 17 kwietnia 2005, 20:06
Lokalizacja: Pionki

Postprzez Marka » 9 czerwca 2005, 10:32

Zgadzam się ze wszystkimi powyżej - żałuję tylko, że frontline nie jest tańszy - to wydatek ok. 40 zł (zależy od wielkości psa) miesiąc w miesiąc, szczególnie jak ma się więcej niż jednego psa - nie jest mały...
Czekam na polską myśl naukową :wink: - może powstanie jakiś polski tego typu specyfik -ale tańszy...

Ostrzegam Was natomiast przed obrożami przeciwpchelnymi i przeciwkleszczowymi firmy Bayer - to po prostu jeden wielki bajer - zupełnie nie działają!!! Wielu naszych znajomych psiarzy to potwierdziło -niestety już po tym, jak wywaliliśmy na nie kupę forsy i okazało się, że mają zerową skuteczność! :evil:
Marka
 
Posty: 10
Dołączył(a): 25 marca 2005, 12:36

Postprzez ursus » 9 czerwca 2005, 11:05

Obroża nie jest zła, ale pies musi ją nosić 24h/dobę i nie taplać się w wodzie. Obroża zawiera proszek (mikro pył) który uwalnia się z obroży, rozłazi po psie i zabija paskudy różne..........
FRONTLINE jest lepszy, bo pies może pływać a specyfik działa nadal. Na krótkowłose polecam w atomizerku, taniej wychodzi niż zakraplany, małe opakowanie za 45zł starcza mi na cały rok na 10 jamników krótkowłosych ! :lol:
Avatar użytkownika
ursus
 
Posty: 13
Dołączył(a): 14 maja 2004, 20:43
Lokalizacja: Gliwice

Postprzez musia » 9 czerwca 2005, 16:40

Ja teraz właśnie zakropiłam psiura Fiprex'em

Skład jak Frontline - cena ok. 20 zł na psa 20-40 kg.
musia
 
Posty: 87
Dołączył(a): 17 kwietnia 2004, 11:43
Lokalizacja: Katowice


Powrót do Psy Myśliwskie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 43 gości