Demol - rodowodowy pracujący wyżeł marnieje w schronisku!

Rasy psów, zawody, szkolenia

Moderator: Cyzio

Demol - rodowodowy pracujący wyżeł marnieje w schronisku!

Postprzez Dorin91 » 7 listopada 2011, 19:30

16.09.2011 do schroniska w okolicach Katowic trafił wyżeł niemiecki szorstkowłosy. Pies miał tatuaż w uchu, więc skontaktowałam się ze Związkiem w celu zidentyfikowania psa. Udało się go odszukać i dowiedziałam się, że psiak ma 9 lat (ur. wrzesień 2002) i nazywa się DEMOL z Jedlińskiego Lasu. Hodowca natychmiast został powiadomiony. Niestety historia nie kończy się szczęśliwie, bo okazało się, że pierwszy właściciel Demola po roku wydał go komuś innemu (podobno sobie z nim nie radził) i teraz już nie pamięta komu... Właściciel nieznany (choć ja bym nie wykluczała, że ludzie, którzy go przywieźli jako znajdę mogli być tak naprawdę właścicielami...), trzeba szukać nowego domu.

Demol w schronisku bardzo schudł. Na powitanie został też pogryziony przez inne psy, miał rany na głowie - już zagojone.
Z charakteru jest niesamowity - spokojny, stateczny, łagodny. Niezwykle przyjacielski zarówno w stosunku do ludzi jak i innych psów. Grzecznie chodzi na smyczy, nie ciągnie. Spokojnie przechodzi obok rowerów i innych psów. Będzie wspaniałym towarzyszem długich spacerów. Demol jest zrównoważony i bardzo towarzyski - lubi być głaskany, lubi kiedy zwraca się na niego uwagę. Uwielbia ludzi. Jak tylko człowiek podchodzi do krat to widać wielką psią radość.

Co prawda ma już 9 lat, ale wygląda znacznie młodziej (nasza wetka oceniła go na początku na ok. 6 lat). Jest jeszcze bardzo żywy, w dobrej kondycji, pod względem zdrowotnym nic mu nie dolega.

Pierwszy właściciel był myśliwym i używał Demola do polowań. Dalsza historia psa nie jest znana. Matka to też pies użytkowy. Hodowca powiedział, że pies może być już "zmanierowany". Nie wiem czy jeszcze nada się do pracy, ale pies jest niesamowity i nie zasłużył sobie na taki los. Mam nadzieję, że ktoś jeszcze się nad nim zlituje i podaruje mu dom...

Kontakt:
Dorota - 602 343 062, dorota-1991@wp.pl

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Dorin91
 
Posty: 2
Dołączył(a): 3 lipca 2011, 17:31

Re: Demol - rodowodowy pracujący wyżeł marnieje w schronisku

Postprzez Dorin91 » 22 listopada 2011, 17:28

Adoptowany
Dorin91
 
Posty: 2
Dołączył(a): 3 lipca 2011, 17:31


Powrót do Psy Myśliwskie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 27 gości