Jaki pies?

Rasy psów, zawody, szkolenia

Moderator: Cyzio

Re: Jaki pies?

Postprzez taros998 » 2 kwietnia 2012, 20:15

Na pewno trochę naprowadziłeś... z gwizdkiem jest OK wcale do miski go nie trzeba wołać On wręcz do niej gna hehe... a charakterek oj ma ma ale szybko wszystko łapie... czy mi się zdaje czy one maja slaby wzrok i wolą chyba nos od oka... książka już w drodze :wink:
taros998
 
Posty: 47
Dołączył(a): 16 listopada 2011, 22:54

Re: Jaki pies?

Postprzez D@N » 2 kwietnia 2012, 21:04

Ale to nie polega na tym, że trzeba go wołać, tylko chodzi o to, żeby 2 krótkie gwizdki kojarzyły mu się i utrwaliły z przyjściem do PANA. I wtedy jeszcze dobrze jest trzymać miskę w górze, jak przyjdzie to wydać mu komendę "siad", którą powinien wcześniej opanować. Wszystko to spowoduje, że jak będziesz gwizdał na spacerze/polowaniu/konkursie pies będzie przybiegał i siadał automatycznie, już bez miski i smakołyków.

Darz Bór
D@N
D@N
 
Posty: 122
Dołączył(a): 31 października 2006, 16:46
Lokalizacja: pomorskie

Re: Jaki pies?

Postprzez D@N » 2 kwietnia 2012, 21:23

A w kolejnym etapie pies będzie przychodził z aportem i bez komendy usiądzie.
Oczywiście postawienie miski na podłodze nie oznacza zgody na konsumpcję. Dopiero komenda np. "WEŹ" pozwala na zjedzenie.
Jak mój pies jest głodny, to chodzi za moją żoną, bo wie, że ona przygotowuje posiłek. Ona stawia mu miskę na podłogę, wtedy pies szczekając biegnie do mnie i szczekając prowadzi mnie do miski. Wtedy ja markuję spożywanie posiłku jako "ALFA" i następnie oddalam się trochę od miski, a pies patrzy na mnie i czeka na komendę zezwalającą mu na jedzenie.
Kolejnym ważnym sygnałem gwizdkowym jest jeden długi oznaczający "WARUJ". Docelowo to właśnie on zatrzyma psa przed gonieniem zwierzyny, przed pójściem w kolejny miot, przed wbiegnięciem na ulicę... Najpierw komenda słowna, potem słowna i podniesiona ręka, następnie podniesiona ręka i długi gwizdek. Gdy pies to zrozumie, to należy ćwiczyć w sytuacjach rozpraszających jego uwagę: spacer, swobodne bieganie, obecność innych psów... Zależnie od charakteru/typu psa ćwiczenia te trzeba wykonywać na długiej (30m) lince, lub z teletaktem.
I ćwiczyć, powtarzać, utrwalać... oczywiście z umiarem aby psa nie zmęczyć, przetrenować, zepsuć.

Darz Bór
D@N
D@N
 
Posty: 122
Dołączył(a): 31 października 2006, 16:46
Lokalizacja: pomorskie

Re: Jaki pies?

Postprzez taros998 » 4 kwietnia 2012, 10:01

Łokej
taros998
 
Posty: 47
Dołączył(a): 16 listopada 2011, 22:54

Re: Jaki pies?

Postprzez taros998 » 9 kwietnia 2012, 10:33

Pytanko co zrobić jak mistrzu strasznie skacze z radości no i niestety ale w samochodzie jest bee jak jedzie :(
taros998
 
Posty: 47
Dołączył(a): 16 listopada 2011, 22:54

Re: Jaki pies?

Postprzez D@N » 10 kwietnia 2012, 07:56

"Strasznie skacze z radości" rozumiem, że chodzi o to, jak ktoś wchodzi do domu. Potrzebne są dwie osoby. Jedna gra rolę gościa i dzwoni/puka do drzwi. Druga natychmiast uspokaja = wybija z podniecenia, czy to szarpnięciem smyczą, czy kuksańcem w bok. Nie dopuszcza psa do drzwi, waruje psa na jego legowisku. Gdy pies leży, wpuszczamy gościa. Gość nie zwraca uwagi na psa. Po kilku, kilkunastu minutach, zależnie od nastroju psa, zwalniamy go z legowiska. Gość dalej nie zwraca uwagi na psa. Co do samochodu to nie wiem. Może był za bardzo objedzony. Na początek krótkie trasy z głodnym psem.

Darz Bór
D@N
D@N
 
Posty: 122
Dołączył(a): 31 października 2006, 16:46
Lokalizacja: pomorskie

Re: Jaki pies?

Postprzez Claudia » 11 kwietnia 2012, 20:56

Nie wyobrażam sobie jak wchodzę do domu i pies mnie nie wita:)
Tu całym problemem jest to,że piesek z radości wskakuje na ludzi.
Trzeba po prostu przydepnąć jemu na łapkę i udać ,że nic się nie stało:)
Pozdrawiam
Claudia
 
Posty: 7
Dołączył(a): 13 marca 2012, 21:22

Re: Jaki pies?

Postprzez D@N » 12 kwietnia 2012, 08:32

Claudia, jakiego masz psa?
D@N
 
Posty: 122
Dołączył(a): 31 października 2006, 16:46
Lokalizacja: pomorskie

Re: Jaki pies?

Postprzez taros998 » 24 kwietnia 2012, 21:30

Nie to nie tak... wiadomo że jak się cieszy to sobie podskoczy z radości... chodzi o to ze jak jest na podwórku to zachce mu się od czasu do czasu na kogoś wskoczyć, mnie tam to nie przeszkadza ale mojemu synowi (4lata) :( to już takie cielsko krzywdę może zrobić... a psa to ja w kojcu trzymam... pozdrawiam
taros998
 
Posty: 47
Dołączył(a): 16 listopada 2011, 22:54

Re: Jaki pies?

Postprzez D@N » 25 kwietnia 2012, 17:43

Mój pies, jak luźno biegał po parku przy boisku, to biegał do dzieci i z nimi chciał szaleć. Użyłem 2 X teletaktu i się skończyło. Mi nie przeszkadzała jego radość, ale nie chciałem aby kogoś przestraszył albo przewrócił. Niestety ta rasa wszystkich traktuje jak przyjaciół. Nawet włamywaczowi się cieszy :cry: :evil:
D@N
 
Posty: 122
Dołączył(a): 31 października 2006, 16:46
Lokalizacja: pomorskie

Re: Jaki pies?

Postprzez D@N » 13 czerwca 2012, 12:57

taros daj fotki, podałem Ci mojego e-maila. Jak układa Wam się współpraca?

Darz Bór
D@N
D@N
 
Posty: 122
Dołączył(a): 31 października 2006, 16:46
Lokalizacja: pomorskie

Re: Jaki pies?

Postprzez lisowiec » 8 listopada 2013, 09:20

Też miałem taki problem jakiego psa wybrać. Przeszukując sieć znalazłem kilka stron na temat psów myśliwskich. Taka ogólna o psach zaliczanych do płochaczy: psy myśliwskie Ogólnie o psach myśliwskich
lisowiec
 
Posty: 9
Dołączył(a): 8 listopada 2013, 08:31

Re: Jaki pies?

Postprzez lisowiec » 8 listopada 2013, 09:25

No i jeszcze jedna stronka o foksterierach dla tych którzy poszukują informacji na temat tej rasy: foksteriery
lisowiec
 
Posty: 9
Dołączył(a): 8 listopada 2013, 08:31

Poprzednia strona

Powrót do Psy Myśliwskie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości