Jaki pies?

Rasy psów, zawody, szkolenia

Moderator: Cyzio

Jaki pies?

Postprzez taros998 » 16 listopada 2011, 23:02

Witam...
Chciałem się poradzić jakiego psa wybrać i w jakim okresie najlepiej nabywać...
Łowisko (kaczka, bażant, lis i dzik pędzony sporadycznie)...
Kojec z ocieplaną budą dla psiaka...
taros998
 
Posty: 47
Dołączył(a): 16 listopada 2011, 22:54

Re: Jaki pies?

Postprzez D@N » 18 listopada 2011, 12:33

Witaj, najlepiej rasowy, następnie dobrze ułożony. Ciężko pogodzić norowca (piszesz o lisie) z innymi rodzajami polowania. Bo pójdziesz na dziki a pies wejdzie do nory i szukaj go teraz... Ja mam springer spaniela angielskiego i do polowania na ptactwo świetny (no nie jest to legawiec i stójki brak) aportuje i wypłasza elegancko. Doskonały tropowiec-oszczekiwacz. Lisy też goni i oszczekuje ale do nory na szczęście się nie mieści. Z rodziny płochaczy to bardziej cięty i ma możliwość startować w konkursie dzikarzy to płochacz niemiecki.

Darz Bór
D@N
D@N
 
Posty: 122
Dołączył(a): 31 października 2006, 16:46
Lokalizacja: pomorskie

Re: Jaki pies?

Postprzez taros998 » 18 listopada 2011, 20:07

Napisałem lis pędzony... Jak pisałem głownie kaczka wiec praca w wodzie i trzcinie, bażant - nie koniecznie musi być stójka, no właśnie co sadzicie o Wachtelhundzie...
No i pytanko kiedy najlepiej wziąć chodzi mi o porę roku...
taros998
 
Posty: 47
Dołączył(a): 16 listopada 2011, 22:54

Re: Jaki pies?

Postprzez D@N » 18 listopada 2011, 20:24

Jak weźmiesz małego teriera na lisy nawet pędzone to i tak wejdzie do nory...
Ja bym brał tak żebym mógł od wiosny (kwiecień) rozpocząć hulać po konkursach (pies musi mieć ukończone 9 miesięcy) ale to dlatego, że jestem fanatykiem konkursów :)
D@N
 
Posty: 122
Dołączył(a): 31 października 2006, 16:46
Lokalizacja: pomorskie

Re: Jaki pies?

Postprzez norbi » 18 listopada 2011, 22:53

8) Kolego lis -pióro i dzik ??? toś napisał :(( jak na moje oko to wachtel ale najlepiej faktycznie by ci było wybrać któregoś z terierów :)) i jakiegoś Wyżła :) - nie napisałeś jakie masz doświadczenie z psiakami -a co do czasu wzięcia szczeniaka to okres teraz -do lutego- jest najlepszy bo na przyszły sezon jak się przyłożysz i znajdziesz dobrego psiaka to już będziesz mógł z nim po polować chodź psiak dalej będzie młody to będziesz widział jak chodzi i czego Wam jeszcze brakuje aby się dotrzeć Pozdrawiam DB :wink:
Avatar użytkownika
norbi
 
Posty: 325
Dołączył(a): 6 listopada 2006, 20:13
Lokalizacja: Sanok Bieszczady

Re: Jaki pies?

Postprzez taros998 » 18 listopada 2011, 23:36

Czy terier będzie kaczki i bażanty nosił z trzciny? norbi napisałem wyraźnie że kaczka i bażant ma być głownie a pędzenia sporadycznie bez jakiś specjalnych wymagań... Doświadczenia z myśliwskimi nie mam to będzie mój pierwszy pies miałem już boksera a teraz mam sznaucerkę w podeszłym wieku... psiaka chce w kojcu nie w domu...
taros998
 
Posty: 47
Dołączył(a): 16 listopada 2011, 22:54

Re: Jaki pies?

Postprzez borowik » 19 listopada 2011, 02:09

Jeśli kaczka i bażant to ja bym wziął wyżła. Bo bardzo lubie polować z wyżłem.

Terirer będzie aportował kaczki i bażanty z trzcin.
borowik
 
Posty: 729
Dołączył(a): 5 kwietnia 2005, 13:01

Re: Jaki pies?

Postprzez D@N » 19 listopada 2011, 11:50

Ja wybrałbym płochacza. Jak ostra jazda na dziku to wachtla. Ale skoro przewaga pióra to springer spisze się świetnie. Mój wygrał konkurs płochaczy zostawiając w tyle pięć wachtli. Konkurs tropowców wygrał zostawiając za sobą 3 wachtle, 2 labradory, cockera, ogara polskiego, jamnika i teriera. Nawet kiedyś wyciągnął lisa z nory. O tym możesz poczytać, a także obejrzeć kilka fotek u konkurencji na www.lowiecki.pl
Udanego wyboru i zadowolenia z psiaka.

Darz Bór
D@N
D@N
 
Posty: 122
Dołączył(a): 31 października 2006, 16:46
Lokalizacja: pomorskie

Re: Jaki pies?

Postprzez norbi » 19 listopada 2011, 16:54

8) Kolego to tak jak pisałem weź Wachtla -łatwiejszy w układaniu od wyżła no i będziesz miał ,,łatwiejszy,, start w psiaki ras myśliwskich -i jak Koledzy wyżej pisali terier i foksterier będą też aportowały bażanty i kaczki -nie wierzysz mi zapytaj Kolegi Marsa co do trzymania psa w kojcu to ani wyżłowi ani wachtlowi czy innym psiakom to nie będzie przeszkadzało -jedynie co może ,,trochę,, dokuczyć młodemu psiakowi jak teraz weźmiesz to muz ale jak będzie ciepła buda to będzie OK Pozdrawiam DB
Avatar użytkownika
norbi
 
Posty: 325
Dołączył(a): 6 listopada 2006, 20:13
Lokalizacja: Sanok Bieszczady

Re: Jaki pies?

Postprzez Dajrota » 19 listopada 2011, 23:00

Ja osobiście jestem fanką wachtli - swojego nigdy nie miałam, ale wiem, że na pewno będę mieć. Psy tej rasy należące do Kolegów są rewelacyjne na pióro, aport z lądu i wody bez problemu, a do tego na las fenomenalne. Jeśli chodzi o temperament, to te, z którymi miałam styczność były bardzo fajne do układania, karne, inteligentne, bez agresji, ale w polu istne diabły. Gdybym miała się cofnąć o parę lat i samej sobie poradzić psa myśliwskiego (a teren mamy zarówno polny, jak i trochę lasu) to brałabym właśnie wachtla.

Co do kojca, to znajomi trzymają właśnie w kojcu i pies świetnie takie warunki znosi. Dodatkowy plus to łagodny charakter w stosunku do ludzi, w tym także dzieci. Z kumplem zajmującym się zawodowo układaniem psów też kiedyś na temat tej rasy rozmawiałam i przedstawiał w samych superlatywach.

Jeśli chodzi o użytkowość tej rasy w polowaniach na lisy, to, cóż, do nory nie wejdzie, ale z kukurydzy czy zboża rudego wypłoszy.

Decyzja należy do Ciebie ;)

Pozdrawiam!
Avatar użytkownika
Dajrota
 
Posty: 227
Dołączył(a): 29 stycznia 2010, 12:05
Lokalizacja: Kraków/Rajbrot

Re: Jaki pies?

Postprzez taros998 » 21 listopada 2011, 00:35

O właśnie i temat obcowania z dziećmi, mam synka 4 lata więc to też istotne... D@N to świadczy że masz super psa ale jednak inne rasy wyprzedzałeś nie swoja... Rozpatrując ogólnie myślę że Wachtel najbardziej jako pierwszy pies będzie mi odpowiadał... jeszcze co do tego kiedy brać kolega norbi pisał ze do lutego, czytałem gdzieś nie mogę znaleźć gdzie ze w pierwszym sezonie pies powinien zaczynać od bażantów a dopiero na drugi sezon kaczkę i resztę...
taros998
 
Posty: 47
Dołączył(a): 16 listopada 2011, 22:54

Re: Jaki pies?

Postprzez D@N » 21 listopada 2011, 16:28

JA swojego ESS wziąłem w grudniu, jak miał 10 miesięcy. W tym samym miesiącu zrobiłem mu włóczkę skórą z dzika. W tym czasie również przedstawiłem mu kilka strzelonych lisów. Wiosną miał kontakt ze strzelonym rogaczem. W pierwszy dzień sezonu kaczego pojechaliśmy bez wcześniejszego kontaktu z piórem. Od pierwszej sztuki aportował bez problemu. Oczywiście do tego momentu już był przygotowany na sztucznym aporcie do prawidłowego oddawania na komendę po automatycznym siadzie. Z uwagi na udział w konkursie (20 miesięcy) kontakt z bażantem i królikiem z ręki i włóczki - lokata 2/5. Własną rasę pokonał tylko dwa razy na konkursie tropowców (lokata 2/13) i na PP (1/2). To z uwagi, że jest to mało popularny pies wśród myśliwych. Na konkursie małych ras tylko raz spotkaliśmy psa tej samej rasy, ale on startował w klasie wielostronnej, a my w klasie wszechstronnej. Ważne jest ile pracy i serca włożysz w ułożenie psa - to potem na polowaniu i konkursie zaowocuje.

Darz Bór
D@N
D@N
 
Posty: 122
Dołączył(a): 31 października 2006, 16:46
Lokalizacja: pomorskie

Re: Jaki pies?

Postprzez taros998 » 1 kwietnia 2012, 10:16

No i stało się Tiamant IMPRESSIVE PRINCE FOR AVENDESORA już w domu... :D
taros998
 
Posty: 47
Dołączył(a): 16 listopada 2011, 22:54

Re: Jaki pies?

Postprzez D@N » 1 kwietnia 2012, 11:36

Czyli przekonałem?
D@N
 
Posty: 122
Dołączył(a): 31 października 2006, 16:46
Lokalizacja: pomorskie

Re: Jaki pies?

Postprzez D@N » 1 kwietnia 2012, 11:49

Szkoda, że nie można edytować swoich wpisów.
Jego matka jest siostrą mojego psa. Twój urodził się 23.07.2011, czyli jak się przyłożysz, to na jesieni możesz pobawić się na konkursach.
Ciekawe jaki malec ma charakter, czy taki uparciuch i szaleniec jak mój?
Podstawą jakiejkolwiek pracy jest opanowanie apelu. W pierwszej kolejności gwizdek i przywoływanie do miski z jedzeniem.

Darz Bór
D@N
D@N
 
Posty: 122
Dołączył(a): 31 października 2006, 16:46
Lokalizacja: pomorskie

Następna strona

Powrót do Psy Myśliwskie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 45 gości