cocker spaniel

Rasy psów, zawody, szkolenia

Moderator: Cyzio

cocker spaniel

Postprzez dominikdz1420 » 23 listopada 2011, 18:27

witam potrzebuje namiarow na rase psow cocker spaniel po polujacych rodzicach np jako płochacze , nie musza to byc psy rodowodowe . Z gory dziekuje
dominikdz1420
 
Posty: 13
Dołączył(a): 17 maja 2010, 18:36

Re: cocker spaniel

Postprzez dominikdz1420 » 23 listopada 2011, 18:34

i jeszcze dodam ze jezeli ktos zna osoby ktore poluja z tymi psami to tez prosilbym o namiary .
dominikdz1420
 
Posty: 13
Dołączył(a): 17 maja 2010, 18:36

Re: cocker spaniel

Postprzez D@N » 24 listopada 2011, 12:18

308w czy 3006? Lepszy będzie springer spaniel angielski :)
cocker spaniel angielski ARMAND Axland - ma wygrane próby polowe oraz małe rasy w kielcach. W necie można zobaczyć wykaz psów/właścicieli biorących udział na wystawie, a tam są dane właściciela. Pod Gdańskiem, chyba w Żukowie jest hodowla i szkolenie cockerów.
Wreszcie istnieje coś takiego jak Klub spanieli. Można tam znaleźć hodowle i reproduktory.

Darz Bór
D@N
D@N
 
Posty: 122
Dołączył(a): 31 października 2006, 16:46
Lokalizacja: pomorskie

Re: cocker spaniel

Postprzez D@N » 24 listopada 2011, 12:25

[url]http://www.klubspaniela.pl/spaniele/cocker-spaniel-angielski/hodowle-3.html[/url]
D@N
 
Posty: 122
Dołączył(a): 31 października 2006, 16:46
Lokalizacja: pomorskie

Re: cocker spaniel

Postprzez dominikdz1420 » 27 listopada 2011, 22:19

mam jeszcze jedno pytanie czy spaniele z hodowli zajmującej sie wystawianiem psow na przeróżnych wystawach , i ktore nie są uzywane do polowańczy (jak zostaly do tego stworzone ) czy mogly one zartracic swoje umiejętnosci przeznaczone do płoszenia ?
dominikdz1420
 
Posty: 13
Dołączył(a): 17 maja 2010, 18:36

Re: cocker spaniel

Postprzez D@N » 28 listopada 2011, 12:56

"organy nieużywane zanikają".
Dostałem springer spaniela angielskiego jak miał 10m-cy. Rodzina, która go miała od małego nie mogła sobie z nim poradzić. To on rządził domem. Przodkowie mojego psa tylko wystawowi. Jak pies miał 19 miesięcy to wygraliśmy próby polowe, po tygodniu zajęliśmy drugie miejsce na konkursie płochaczy. W następnym roku ( to jest 2011) piąte miejsce na tropowcach, drugie miejsce na tropowcach, dwa wygrane konkursy płochaczy (klasa wielostronna i wszechstronna) oraz wygrane tropowce i CPC. Oprócz tego masa odszukanych i zaaportowanych (w tym zbarczonych) kaczek, gołębi i bażantów. Odszukane i oszczekane lisy (tych nie aportuje), sarny, dziki i jelenie. Pies początkowo bał się skóry z lisa i z dzika a także ptactwa.
Nie wiem co Cię przekonało do cockera, ale rozważ zakup springera. Pies znacznie większy i silniejszy. W domu miły i grzeczny, lubi dzieci. Cockery bardziej popularne. U mnie w mieście (ponad 20 tys.) jest tylko mój springer i robi wrażenie na mieszkańcach. Oglądają się za nim i podziwiają dzieci, młodzież, dorośli i starsi.

Darz Bór
D@N
D@N
 
Posty: 122
Dołączył(a): 31 października 2006, 16:46
Lokalizacja: pomorskie

Re: cocker spaniel

Postprzez Avendesora » 28 listopada 2011, 13:17

Tak się składa, że mam w domu zarówno springery, jak i cockera. Porównując te rasy jako psy domowe, nie ma dużej różnicy - może cocker nieco bardziej uparty :-) Ale w polu nie ma porównania - cocker ma pasję, chęć, ale z racji wielkości nie ma szans ze springerem w np. szuwarach... widać, że chce, ale nie może... Wytrzymałość też nie ta, co u springera - tych się nie zajedzie! Proste w układaniu, uwielbiają pracę z człowiekiem, bardzo nastawione na współpracę. Cocoker to trochę indywidualista.

Jeśli zaś chodzi o pytanie o linie wystawowe - moje springery swój czas dzielą między wystawy i pole i z powodzeniem odnajdują się w obu dziedzinach :))) Zresztą cocker, którego posiadam też. Ale do roboty, tylko ze springerem!!!!
Avendesora
 
Posty: 2
Dołączył(a): 28 listopada 2011, 13:09

Re: cocker spaniel

Postprzez D@N » 29 listopada 2011, 10:32

I jak, Dominik, dałeś się przekonać? Jeżeli jeszcze się wahasz, to pytaj. Pytaj hodowców, właścicieli i "szkoleniowców". Zobacz na lowiecki.pl, ja tam coś napisałem o springerze, mam kilka fotek w galerii, jest tak aktywnych kilku hodowców. Jak weźmiesz teraz szczeniaka to w przyszłym roku już będziemy mogli się spotkać na konkursach jesiennych :)

Darz Bór
D@N
D@N
 
Posty: 122
Dołączył(a): 31 października 2006, 16:46
Lokalizacja: pomorskie

Re: cocker spaniel

Postprzez dominikdz1420 » 20 grudnia 2011, 14:57

witam wszystkich , mam prosbe mozecie mi podac dobre hodowle springer spaniela ?, gdzie pieski zajmuja sie praca płochaczy. Będe wdzięczny :) Albo zjakich hodowli wy braliscie pieski i mozecie mi polecic ?
dominikdz1420
 
Posty: 13
Dołączył(a): 17 maja 2010, 18:36

Re: cocker spaniel

Postprzez D@N » 22 grudnia 2011, 19:29

Oprócz mnie to chyba tutaj nie spotkasz nikogo polującego ze springerem. Generalnie w Polsce bardzo rzadka rasa wśród myśliwych. Mój jest z hodowli Tiamant. Na stronie tej hodowli też są linki do innych hodowców. Na www.lowiecki było trochę o springerach. Znam dwa-trzy chodzące dobrze jako tropowce.

Darz Bór
D@N
D@N
 
Posty: 122
Dołączył(a): 31 października 2006, 16:46
Lokalizacja: pomorskie

Re: cocker spaniel

Postprzez Avendesora » 23 grudnia 2011, 20:47

Zapraszam na naszą stronę internetową: www.avendesora.republika.pl :)

Pozdrawiam

Justyna
Avendesora
 
Posty: 2
Dołączył(a): 28 listopada 2011, 13:09

Re: cocker spaniel

Postprzez D@N » 4 stycznia 2012, 11:33

Dominik co jesteś taki skryty? Nawijaj jak tam wybór hodowli, jakie plany? Może już śmigasz z nową psiną?

Darz Bór
D@N
D@N
 
Posty: 122
Dołączył(a): 31 października 2006, 16:46
Lokalizacja: pomorskie


Powrót do Psy Myśliwskie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości