KTO POMOZE?

Rasy psów, zawody, szkolenia

Moderator: Cyzio

KTO POMOZE?

Postprzez Marta -AXA » 9 kwietnia 2006, 21:54

Kochani!

mam 2 letnia suke o imieniu AXA, ktorej ojcem jest Gonczy Polski a matka Wyzel Wegierski. Axa mam typowe cechy Gonczego jest cala czarna, piekna, madra i delikatna. Wielu ludzi zachwyca jej uroda, pytaja jaka to rasa...
Chce utrwalic w jej potomstwie cechy tej najpiekniejszej polskiej rasy. Jesli ktos moze mi pomoc i zgodzi sie na spotkanie naszych psow w stosownym czasie ( cieczka w polowie kwietnia) prosze o kontakt 0 602 712 818.
Szczeniaki trafia do naszych znajomych zakochanych w Axie!!!
Marta -AXA
 
Posty: 1
Dołączył(a): 9 kwietnia 2006, 21:44
Lokalizacja: W-wa

Postprzez musia » 10 kwietnia 2006, 16:22

Wiem , że AXA jest najmilsza i najpiękniejsza i ma wspaniałe cechy.
Ale to co chcesz utrwalić, to nie będą cechy czysto gończe polskie.

Co do szczeniąt. Mam trochę doświadczenia w miotach, bo przeszłam przez mioty mojej kundliczki (a dzieciuchem wtedy byłam) jak i mojej rodowodowej , hodowlanej bassecicy.

Bardzo miłe jest to oczekiwanie na maluchy, jednak później życie nie wygląda już tak różowo. Nawet jeśli trafia dzieciaki do znajomych , przygodnych chętnych , którym się matka podoba los może sprawić różnie.

A niech się urodzi 10-13 szczeniąt - czy znajdziesz tylu chętnych na "kundelki"?. A jeżeli po kilku miesiacach nie spełni szczenior oczekiwań - jaki los go spotka - dobrze jeżeli nowi właściciele, a jeżeli schronisko . ? Nie na tydzień, miesiac a np 6 lat?
Nie będziesz o tym myśleć? A jak taki los spotka nie jednego a 3-5 szczeniat , co wtedy.

Chcesz utrwalić cechy suńki. Jakie cechy? Czysto fizycznego podobieństwa do gp?.
A jeżeli po dziadku węgrze odziedziczy jego cechy?. Może i zalety, a jak wady.
Jeżeli nawet nie sprzedasz ale darujesz to jako co gp?
Nie będą to gończe polskie.
22 lata staramy się o rejestrację rasy w FCI. Chcemy wprowadzić 5 rasę w czystości. Udawadniamy światu , że ona jest , istnieje, odrębna , inna niż np kopow czy gończy siedmiogrodzki.
wydajemy rodowody, prowadzimy linie. Utrwalamy cechy fizyczne jak i bardziej psychiczne, predyspozycje na dzikarza czy tropowca...

czy te szczenięta będą takie. Kto będzie ich ojcem? gp, a jezeli kto inny.

Nie wiem czy cię odwiodę od tego pomysłu, ale jestem przeciwna.
I to nie dlatego , że mam rodowodowego gończego. Ale dlatego , że miałam wogóle szczenięta i o ich losie ciężko decydować i ciężko się martwić długie lata.
musia
 
Posty: 87
Dołączył(a): 17 kwietnia 2004, 11:43
Lokalizacja: Katowice


Powrót do Psy Myśliwskie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 37 gości