Piesek w domu... i co dalej?

Rasy psów, zawody, szkolenia

Moderator: Cyzio

Piesek w domu... i co dalej?

Postprzez khaya » 24 czerwca 2004, 21:42

Witam!

W sierpniu stane się szczesliwa posiadaczka Gończego. W związku z tym mam kiolka pytań do Was - doświadczonych właścicieli:
- co zrobić, żeby piesek jak najszybciej przywykł do nowego otoczenia i nie "płakał" za matka?
- jak często i czym karmić go na początku?
- co zrobić, kiedy zrobi siku na podłogę (czy kara, to dobry sposób na naukę?)
- kiedy zacząć naukę?
- czy psie smakołyki, to dobry środek nauczania?

Byłabym bardzo wdzieczna za odpowiedzi.
Pozdrawiam
khaya
 
Posty: 3
Dołączył(a): 21 maja 2004, 16:09
Lokalizacja: Lubin

szczeniak w domu

Postprzez Beata » 25 czerwca 2004, 08:37

Wiele szczeniąt przewinęło się przez nasz dom.Nie zauważyłam nigdy specjalnych oznak tęsknoty za mamą, ważne żeby pieska odebrać w wieku kiedy jest juz troche samodzielny,tj 7 tyg. lub wiecej. Wtedy jest tak ciekawy świata, że o rodzeństwie zapomina prawie natychmiast.Ważne jest tez aby w nowym domu mógł się oswoić z nowym otoczeniem w miare spokojnie bez odwiedzin całej masy cioć kuzynów itp.Im mniej nowych bodźców na poczatek,tym szybciej sie zaaklimatyzuje i bedzie ok.Czym karmić i ile razy powie dobry hodowca,smakołyki to najlepszy wariant szkoleniowy, pod warunkiem że będą dawane tylko! w nagrodę za poprawne zachowanie i nie w nadmiarze.A co do siku no cóż ,trzeba ścierać,bardzo sie przy tym gniewac nie bić,bo to nic prócz strachu nie daje.Najlepszą metodą jest ciągły kontakt z pieskiem i stałe pory wyprowadzania.Psy na ogół bardzo lubia ład w kontaktach, im bardziej jesteśmy konsekwentni tym one nas lepiej rozumieją.No ale kończę bo tak mogłabym non stop. Pozdrawiam Beata
Beata
 
Posty: 53
Dołączył(a): 13 maja 2004, 17:29
Lokalizacja: Krosno

Postprzez ichtys » 25 czerwca 2004, 10:15

Witam, gratuluję i bardzo się cieszę, że pojawi się następny gończy w "rodzinie" :)
ad 1. Gdy odwiedzisz hodowce/hodowczynię możesz zostawić becik, który będzie służył Twojemu maluchowi jako pierwsze leże (np. stary ręcznik). Przesiąknie on wonią matki, co z reguły psiakowi ułatwia przeżycie pierwszych dni w nowym miejscu!
ad. 2. Rodzaj karmy pozostawiam Tobie! ;) Ile?? A to różnie wygląda. Podobno do trzeciego miesiąca tyle, ile do brzuszka wejdzie... ale po jednym dniu zobaczysz czy to aby bezpieczne do gończego :lol:
ad. 3. Naburmuszyć się! Brzydko na paskuda-śmierdziela spojrzeć!! I w te pędy psiaka na ręce i na dwór! Tylko szybko!! I tak do skutku :D W końcu załapie :twisted:
ad. 4. Szkolenie gdy skończy trzeci miesiąc! I już można zacząć chodzić na psie przedszkole. Sierpień to dobry miesiąc, bo pewnie we wrześniu będzie miał trzy miesiące... Dobrze myślę??
ad. 5. Najlepszy! Choć w moim przypadku niedoścignione są końskie kabanosy (drobno skrojone i lekko podsuszone) :roll:

pozdrawiam
Łukasz

ps. Zapraszam na www.gonczypolski.end.pl i grupę dyskusyjną! Sporo ludzi już ją czyta i chętnie odpowiada na wszystkie pytania :)
Avatar użytkownika
ichtys
 
Posty: 104
Dołączył(a): 16 kwietnia 2004, 19:43
Lokalizacja: Kraków

Postprzez khaya » 25 czerwca 2004, 16:05

Wielkie dzieki za rady :) Jestem pewna, ze skorzystam i piesek bedzie sie czul u nas dobrze. Jak by co - wiem gdzie sie zwrocic o pomoc ;)

Pozdroofki
khaya
 
Posty: 3
Dołączył(a): 21 maja 2004, 16:09
Lokalizacja: Lubin


Powrót do Psy Myśliwskie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 33 gości