decydując się na gończego? co powinnam wiedzieć?

Rasy psów, zawody, szkolenia

Moderator: Cyzio

decydując się na gończego? co powinnam wiedzieć?

Postprzez hgalek » 9 czerwca 2006, 21:04

Witam serdecznie,
Jestem zupełnie nowa w temacie tej akurat rasy. Bardzo będę więc wdzięczna za wszelkie wskazówki. Mieszkam w bloku( obok jednak trójmiejski park no i nie tak daleko morze), psa chcę jedynie mieć, nie interesuje mnie myśliwskość rasy, czym pewnie uderzę wielbicieli, ale myślę że są gorsze grzechy właścicieli psów. Mimo to z chęcią przeczytam wszelkie porady co do tej kwestii. Interesuje mnie taże stopień dominowania i posłuszeństwa. każdy szczegół na który powinnam zwrócić uwagę przy wyborze rasy.Taki przydatny serwisik od Was, właścicieli, będzie najlepszy.
Pozdrawiam serdecznie
Hanka
hgalek
 
Posty: 1
Dołączył(a): 9 czerwca 2006, 20:17
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez aeniolek » 11 czerwca 2006, 22:00

hmm.ja np. mieszkam w bloku, w jednym pokoju.nie przeszkadza mi to jednak mieć gończaka.obok bloku jest wielka łška wiec psiak ma sie gdzie wybiegać.a moim zdaniem, tak ogólnie, to wlasciwie to gdzie mieszkasz nie ma znaczenia o ile zadbasz o odpowiedniš dawke spacerów i wybiegania sie dla psa.a pies nauczy się,że w domu sie głownie œpi i leży i problemu nie bedzie :).poza tym gończe sš bardzo dobrze podatne na naukę. szybko sie uczš i majš wysoki stopień posłuszeństwa.jeœli chodzi o chęć dominacji to bywa różnie ale zwykle przychodzi czas,że sie buntujš i chcš rzšdzić.ale myœlę sobie,że dużo ras tak ma i wszystko zależy od zachowania i konsekwencji własciciela.mój gończy jest jeszcze młody i bunt mu nie w glowie.ale od znajomych wiem,że jeœli sie zbuntuje to trzeba pokazać kto tu rzšdzi i jest spokój :).z tego co jeszcze sie dowiedziałam o tej rasie to to,że psy majš silny instynkt terytorialny i potrafiš zaciekle bronić swojego terytorium i wlaœcicieli.znam to nawet z doœwiadczenia, widziałam u znajomych.często zdarza się,że psy (nie wiem jak suki) sš agresywne wobec innych psów.poza tym jest to rasa jak każda inna.tak samo trzeba poœwiecać czas, na zabawe, na spacery.tak samo trzeba karmić.i tak dalej.z tego co wiem gończaków nie imajš się żadne szczegolne choroby (jak np. dysplazja).poza tym sš kochane i naprawde można się od nich uzależnić :).to tak na poczštek.jak coœ mi jeszcze przyjdzie do głowy to napiszę!!
aeniolek
 
Posty: 90
Dołączył(a): 5 października 2005, 19:35
Lokalizacja: Kraków


Powrót do Psy Myśliwskie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 32 gości
cron