gonczy chce dominowac

Rasy psów, zawody, szkolenia

Moderator: Cyzio

gonczy chce dominowac

Postprzez igutka » 25 sierpnia 2006, 16:13

Mam gonczego.Ona ma prawie trzy i pol miesiaca i chce rzadzic w domu. Staramy sie postepowac tak jak radza w szkole dla szczeniakow, czyli karmic z reki, nie przepuszczac jej pierwszej w drzwiach, szczekanie i podszczypywanie ignorowac itd. Jednak to wszystko nieiwiele pomaga. Nasza sunia ubzdurala sobie, ze musi przejac role szefa i na sile usiluje to osiagnac. a jak nie dostanie tego co che to ostentacyjnie sika i odchodzi. Czy ktos wie jak w takiej sytuacji postepowac?
igutka
 
Posty: 2
Dołączył(a): 14 sierpnia 2006, 11:40
Lokalizacja: Frankfurt

Postprzez Beata » 26 sierpnia 2006, 08:10

wyobraź sobie co zrobiła by w takiej sytuacji suka matka i zrób to samo , czasami ludzkie metody nie skutkują, suka rozbrykanego szczeniaka nie karmi tylko karci

miałam niejednokrotnie mozliwość obserwacji co robi nasza suka z maluchem który myśli że jest mądrzejsze jajo od kury

skutecznie mu to z głowy wybijała
Beata
 
Posty: 53
Dołączył(a): 13 maja 2004, 17:29
Lokalizacja: Krosno

Postprzez paulina i bartek » 26 sierpnia 2006, 08:11

Witaj,
My mamy sunie pięciomiesięczną, ale jest spokojna i nawet ułożona. Wie kto jest panem i kto jest w domu najważniejszy! Myślę że dużo tu pomogła komenda : " leżeć " której długo nie chciała sobie przyswoić i broniła się przed nią, szczekała i warczała !! Dla psa to oznaka poddania się, uległości i uznania swojej słabości...dodatkowo symramy ją w tej pozycji po brzuchu !!! Wie, że ma robić to co my jej powiemy!! Czytałam też, że można siadać na jej miejsce lub udawać, że się je z jej miski!! Widzi wtedy, że wszystko jest Twoje ale pozwalasz jej z tego korzystać!!
Może wyślaesz jakieś zdjęcia ??
pozdrawiamy
Avatar użytkownika
paulina i bartek
 
Posty: 20
Dołączył(a): 18 czerwca 2006, 09:40
Lokalizacja: Ustroń

Postprzez igutka » 26 sierpnia 2006, 09:55

Nasza sunia wlasciwie nie broni sie przed nauka komanda"lezec". Wprawdzie nie wykonuje go jeszcze , ale chetnie sie uczy i podczas zabawy nie ma oporow przed polozeniem sie, czeka wtedy na pochwale, ktora za kazdym razem dostaje. Generalnie to nie ma z nia wiekszych problemow. Jednak od czasu do czasu (czyt. kilka razy w ciagu dnia) "cos" chce i wtedy sie zaczyna istny cyrk. Szczekanie, gryzienie nas, zabieganie nam drogi. W takiej sytuacji nie slucha niczego. Czasami komenda "siad" odwraca jej uwage na chwileczke. Te komende wykonuje mala z prawdziwa rozkosza i jest przy tym niezwykle elegancka i dostojna. W sytuacji kiedy juz nic nie pomaga, odprowadzamy ja na jej miejsce(idzie dobrowolnie i chetnie), zapinamy ja na smycz(nie stawia rzadnych oporow) i juz jest spokoj. Mala kladzie sie i wycisza. Wlasciwie po trzech-pieciu minutach odpinam ja, glaszcze i jest wszystko dobrze. Mam wrazenie, ze ona tez potrzebuje jakos z tej trudnej sytuacji wybrnac "z twarza" i dlatego tak chetnie sie temu poddaje. Ostatecznie to nie ona skapitulowala tylko zostala do tego "zmuszona".
Jezeli chodzi o jedzenie to nie ma juz zadnych problemow. Karmimy ja z reki i chyba jej sie to bardzo podoba. Nie wymusza na nas zeby jej dac juz jesc, je spokojnie, niezbyt sie spieszac, wykazuje duza cierpliwosc. Powiedziana nam ze karmienie z reki pokazuje kto jest szefem, ale my mamy wrazenie, ze tak naprawde to okaz sympatii i akceptacji z naszej strony. Nasza poprzednia psina chciala byc karmiona z reki wtedy gdy bylo jej zle albo byla chora. To bardziej wyglada mi na potrzebe pomocy niz na poddanie sie.
igutka
 
Posty: 2
Dołączył(a): 14 sierpnia 2006, 11:40
Lokalizacja: Frankfurt

Postprzez Beata » 26 sierpnia 2006, 10:17

no to jest wszystko w porządku, rozbrykanie i zaczepianie to sposób na wyżycie się ,ona jest młoda i potrzebuje większej dawki rozrywki tak myślę, to nie są objawy dominacji

szczekanie i podszczypywanie szczeniaka to zaproszenie do zabawy

ona pokazuje Wam- no choć pobaw się ze mną nudzę się

gończaki mają niekończące się zapasy energii :wink: hihi

bawcie się dobrze
Beata
 
Posty: 53
Dołączył(a): 13 maja 2004, 17:29
Lokalizacja: Krosno


Powrót do Psy Myśliwskie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 36 gości
cron