Imię dla gończego !!!pilne!!!

Rasy psów, zawody, szkolenia

Moderator: Cyzio

Imię dla gończego !!!pilne!!!

Postprzez Barbarka » 1 listopada 2006, 16:17

:D Za kilka dni będę miała szczeniaka Gończego i nie wiem jak mu dać na imię żeby pasowało do psa polującego nie mam doświadczenia na tym polu proszę poóżcie mi !! :)
Barbarka
 
Posty: 9
Dołączył(a): 1 listopada 2006, 16:12
Lokalizacja: woj. małopolskie

Postprzez aeniolek » 2 listopada 2006, 13:32

mnie to się wydaje, że imie przede wszystkim powinno podobać się Tobie.w końcu to Ty będziesz wołać psiaka całe życie.poza tym mówi się,żeby najlepiej było krótkie, łatwo się wymawiało i miało w sobie literkę "r" którą podobno psy dobrze słyszą.ale co do tego ostatniego to chyba nie do końca jest prawda bo przecież jest wiele psów co w imieniu "r" nie mają i dobrze reagują na imiona:). może pomyśl o imionach, które Ci się podobają.albo wejdź sobie w google i spis psich imion.tam może znajdziesz takie, które Ci się spodoba!!a czy imie ma być na jakąś konkretną literkę??
ps.napisz coś o swoim przyszłym psiaku! :)
aeniolek
 
Posty: 90
Dołączył(a): 5 października 2005, 19:35
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Barbarka » 3 listopada 2006, 16:04

Piesek jest jush w domku jest cudowny dzisiaj ma 2 miesiące!! Daliśmy mu na imię Argo :) Jest przekochany, był dzisiaj u weterynarza i okazalo sie ze ma glizdy ale jush jest wyleczony nie bardzo chce wychodizc na pole zaraz zawraca do domu... Ma problemy z zachowaniem czystościmam nadziję że szybko sie nauczy gdzie ma się załatwic=] Je wszystko co mu damy dlatego jest troche okraglutki
Barbarka
 
Posty: 9
Dołączył(a): 1 listopada 2006, 16:12
Lokalizacja: woj. małopolskie

Postprzez aeniolek » 4 listopada 2006, 18:54

no to super!!bardzo ładne imie:).to, że na pole wychodzić nie chce to zrozumiałe..jest jeszcze malutki i zimno mu.moj Mazur jak był mały też nie chciał wychodzić, a teraz jak ma juz prawie rok szaleje na punkcie śniegu! :). nauka czystości troche trwa..trzeba to przeżyć, a pozniej juz jest ok!i jak chce jeść, niech je.mały jest musi dużo jeść, żeby urosnąć:).
aeniolek
 
Posty: 90
Dołączył(a): 5 października 2005, 19:35
Lokalizacja: Kraków

Młody gończy

Postprzez gonczy » 6 listopada 2006, 21:28

Barbarka, witaj i gratuluję Gończego w twoim domu. Widzę, że jesteście z woj.małopolskiego. Gdzie mieszkacie?? Może jakiś wspólny spacer?? Ja mam dwa gończaki. Gdybyś miała jakieś pytania, lub w czymś mogłabym Ci pomóc to pytaj!!! To moja strona www.gonczypolski.net zapraszam, jest tam też kontakt mailowy, gg i telefoniczny :)
Mam nadzieję, że się w krótce zobaczymy!!!
gonczy
 
Posty: 3
Dołączył(a): 6 listopada 2006, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Barbarka » 8 listopada 2006, 18:20

jestem z Oświęcimia :) mój gończak jest kochany właśnie wskakuje mi na kolana :) bardzo żywe stworzonko, które interesuje się wszystkim co jest na ziemi i uwielbia gryźć dzisiaj dzielnie zniósł szczepienie ale bardzo skuczy kiedy jest sam w domu :(mam nadzieję że w miarę szybko sie przyzwyczai... mieliśmy ostatnio z nim problem bo zjadł coś na polu i póżniej cały dzień męczyła go biegunka ale dostał lekarstwa i jesteśmy teraz wszyscy czujni. Postanowilismy go karmć i jedzonkiem gotowanym (które mu najbardziej smakuje) i sucha karmą tylko się zastanawiamy jaką polecono nam Purinę czy to jest dobra karma??
Barbarka
 
Posty: 9
Dołączył(a): 1 listopada 2006, 16:12
Lokalizacja: woj. małopolskie

Postprzez aeniolek » 8 listopada 2006, 23:59

gończe tak już mają,że to straszne śmieciojady!! ja usiłuję z tym walczyć ale kiedy Mazur jest wolno puszczony to jak coś dorwie to nie wróci zanim nie zje!! co do karmy to ja nie stosuje Puriny ale słyszałam,ze to dobre żarełko..zastanow sie tylko i zaobserwuj jak psiak znosi lączenie gotowanego z suchym. mojemu dobrze szło aż po pewnym czasie zaczął miec wzdęcia i takie tam. zaczełam stosować tylko gotowane i minęło.ponoć nie powinno stosować sie jednego i drugiego jednoczesnie bo psiak inaczej je trawi.ale wiesz..każdy musi na podstawie wlasnych obserwacji stwierdzić co bedzie najlepsze dla psiaka.
a co do skuczenia w domu. problem na pewno sam nie minie.wręcz może sie powiększyć.dlatego powinniście od razu przejść do czynów.warto zamykać sie nawet na chwilę w łazience, poczynając od kilku minut.wychodzić kiedy psiak nie skuczy (warto czekać) i od razu dawać nagrode.można sie też wylewnie z nim witać ale u mnie to poskutkowało skakaniem na mnie przy powitaniach.mi to osobiście nie przeszkadza.natomiast nie wolno się wylewnie żegnać.wystarczy powiedzieć,że pies zostaje i wyjść za drzwi.wrócić, nagroda i np. zabawa.i tak w kółko tylko wydłużać czas.powinno poskutkować :).może też psiak powinien mieć jakieś zabawki, albo np. coś do jedzenia - wędzone kurze łapki czy ucho,żeby się tym zajął na jakiś czas jak wyjdziesz.nawet nie zauważy,że Cie nie ma.a pozniej jeszcze dostanie nagrodę:).
aeniolek
 
Posty: 90
Dołączył(a): 5 października 2005, 19:35
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Barbarka » 13 listopada 2006, 18:11

Dzięki za rady będę próbować z tym jedzeniem na razie dobrze sobie radzi nie ma wzdęć ale często ma czkawkę nie wiesz może czym to może być spowodowane??
Barbarka
 
Posty: 9
Dołączył(a): 1 listopada 2006, 16:12
Lokalizacja: woj. małopolskie

Postprzez aeniolek » 13 listopada 2006, 20:41

to normalne u szczeniaków:). samo przejdzie!! maluszki często miewają czkawki i nie mam pojęcia czym to jest spowodowane. ale nie ma powodów do zmartwień!!
aeniolek
 
Posty: 90
Dołączył(a): 5 października 2005, 19:35
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Barbarka » 14 listopada 2006, 16:43

dzięki za te wszystkie rady :)... :D
Barbarka
 
Posty: 9
Dołączył(a): 1 listopada 2006, 16:12
Lokalizacja: woj. małopolskie

Postprzez aeniolek » 14 listopada 2006, 23:28

no problem :). rok temu sama byłam mamą malutkiego gończego i niewiele wiedzialam:). człowiek przebywając na co dzień z psem dużo się uczy!!
aeniolek
 
Posty: 90
Dołączył(a): 5 października 2005, 19:35
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Barbarka » 17 listopada 2006, 15:58

Nie wie ktoś może czy można teraz wykąpać 2.5 miesięcznego gończaka??
Barbarka
 
Posty: 9
Dołączył(a): 1 listopada 2006, 16:12
Lokalizacja: woj. małopolskie

Postprzez aeniolek » 17 listopada 2006, 18:15

hmm. a czemu chcesz go kąpać?? takiego malucha, w taką pogodę.. chociaż przecież w domu jest ciepło. ale ja swojego, i tak słyszałam ogólnie, kąpie bardzo rzadko tylko w ekstremalnych przypadkach tzn. kiedy się w czymś wytarza :).
aeniolek
 
Posty: 90
Dołączył(a): 5 października 2005, 19:35
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Barbarka » 20 listopada 2006, 16:59

ja go nie chce kapac ale wet zalecil mojemu tacie zeby go wkapal choc nie jest jkais smierdzacy czy brudny z wyjatkiem uszu :PP
Barbarka
 
Posty: 9
Dołączył(a): 1 listopada 2006, 16:12
Lokalizacja: woj. małopolskie

Postprzez aeniolek » 20 listopada 2006, 20:26

no to jeśli wet zalecił to ja już nic nie mówię:). tylko okna pozamykaj i wytrzyj go troche. a reszta niech wyschnie sama. no i trzeba pamietać o szamponie dla szczeniaków!
aeniolek
 
Posty: 90
Dołączył(a): 5 października 2005, 19:35
Lokalizacja: Kraków


Powrót do Psy Myśliwskie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 29 gości