Dewizowcy?

Rozmowy na tematy aktualne, problemowe, niewygodne

Moderator: Cyzio

Dewizowcy?

Postprzez wuju(HUNTER) » 5 września 2004, 11:02

Zastanawiam sie czy w wielu kolach lowieckich sa polowania dewizowe na kuropatwy?Jesli macie jakies info na ten temat napiszcie.PozdroDB
Avatar użytkownika
wuju(HUNTER)
 
Posty: 139
Dołączył(a): 21 kwietnia 2004, 14:59
Lokalizacja: świetokrzyskie

Postprzez kuki » 7 września 2004, 20:44

W moim kole ostatnie polowania dewizowe na kuropatwy odbyły się ponad 12 lat temu. Dewizowcy strzelali ich wtedy w granicach do 1000 szt. No i wystrzelali. Dziś spotyka się po kompletnej "suszy" już małe stada po kilka, kilkanaście sztuk. Myślę, że w przyszłym roku będzie więcej. Chcemy zasilać łowiska wpuszczając od przyszłego sezonu po kilkaset sztuk rocznie. Być może za kolejnych 10 lat znowu będziemy mogli strzelarzać kuropatwy.
kuki
 
Posty: 476
Dołączył(a): 16 kwietnia 2004, 00:46
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Leon » 19 września 2004, 10:26

Ogladałem ostatnio program o dewizowcach którzy przyjezdzają do Polski polować na jelenie i wilki,bardzo smuci mnie i chyba nie tylko to że odstrzeliwane zostają najmocniejsze jelenie i wilki.Pokazywali jak dewizowiec strzela do wilka i na jego nieszczęście pierwszym strzałem pudłuje a drógim trafia wilka w latarnie(łeb) czyli uszkadza jednocześnie trofeum po czym mówi ze trudno strzeli się nastepnego i ze co to jest 800 euro za wilka.Co koledzy sadzą o dewizowych polowaniach???
PZDR
Avatar użytkownika
Leon
 
Posty: 183
Dołączył(a): 31 maja 2004, 16:25

Dewizowcy.

Postprzez Cyzio » 19 września 2004, 15:55

Witam,
W moim kole od lat ,,dewizowcy,, strzelają kozły.Przez co kozły w 2 kl
ostatni raz strzeliłem 4 lata temu. :twisted: Szkody w polu ,lesie.
Pozdrawiam.
Cyzio
ponad 2000 postów!
ponad 2000 postów!
 
Posty: 2336
Dołączył(a): 19 kwietnia 2004, 22:42
Lokalizacja: Sudecka Kraina Łowiecka.

Postprzez jarcyś » 20 września 2004, 22:07

Pisałem o tym już wcześniej,nie po to dbamy o zwierzynę aby strzelali do niej Obcy.Bez pieniedzy w Kołach jest ciężko ale czy nasza rola ,to tylko obsługa łowiska dla zagranicznych gości? W moim Kole nie ma polowań dewizowych i jakoś żyjemy.Musimy dbać o to co mamy dla siebie i potomnych.Bo naprawdę niewielu z nas stać na to by polować za granicą.Trzymajmy się.
Avatar użytkownika
jarcyś
 
Posty: 42
Dołączył(a): 8 maja 2004, 21:12
Lokalizacja: Kąpino k. Wejherowa

Postprzez wuju(HUNTER) » 28 września 2004, 13:57

Witam wlasnie jestem po polowaniu dewizowym w naszym kole!U nas polujemy z dewizowcami tylko na kuropatwy!W tym roku byly piekne legi strzelalo sie glownie mlode sztuki.Niestety nasze kolo "zyje" dzieki tym polowania i podejrzewam ze wiekszosc kol w naszym kraju ma tak samo.Jest to smutne ze przyjezdzaja obcokrajowcy i strzelaja do tego co my pieczolowicie pielegnujemy....ale coz bieda i tyle!!!Przykro patrzec tym bardziej ze wiele sztuk kalecza bo strzelaja niecelnie i z daleka...ale mamy wybor albo dewizocy albo ---- do domu panowie....mam nadzieje ze znajdziemy jakies alternatywne metody aby poprawic stan naszych kol czego sobie i wam zycze!PozdroDB
Avatar użytkownika
wuju(HUNTER)
 
Posty: 139
Dołączył(a): 21 kwietnia 2004, 14:59
Lokalizacja: świetokrzyskie

Postprzez jemot » 6 października 2004, 07:35

Tak jest. Dzisiejsze realia w wielu kołach są takie, że albo Dewizowcy albo
bardzo wysokie składki, szczególnie tam gdzie są duże szkody. Może szybko okazać się, że dewizowcy nie będą przyjeżdzali,( to już widać) bo wiele Państw jest bardziej atrakcyjnych.Zwierzyny tyle samo a ceny niższe. Ostatnio zmiana Ustawy o podatku VAT w tym zakresie tylko sytuację pogorszy. Zyczę wszystkim udanych polowań dewizowych!
jemot
 
Posty: 41
Dołączył(a): 4 października 2004, 19:24


Powrót do O Czym Szumią Knieje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 446 gości
cron