Jak tam po Hubertusie?

Rozmowy na tematy aktualne, problemowe, niewygodne

Moderator: Cyzio

Jak tam po Hubertusie?

Postprzez maturas » 5 listopada 2004, 10:44

3 listopada jak co roku zorganizowaliśmy polowanie Hubertusowskie!
Pierwsza zbiorówka w tym roku więc jak zwykle śmiechu co nie miara!
Część oficjalna bardzo udana! Hubert był nam życzliwy!
Cztery pędzenia i 5 dzików + lis na rozkładzie...
A potem część nieoficjalna...
Też bardzo udana...
Grochówka, kiełbaska i ... aż czwartkowy poranek obudził mnie z bólem głowy!
Pozdrawiam!
Avatar użytkownika
maturas
 
Posty: 51
Dołączył(a): 14 lipca 2004, 09:04
Lokalizacja: Górny Slask

Postprzez wuju(HUNTER) » 5 listopada 2004, 14:02

Ja jeszcze przed ale tylko do jutra zaczynamy o 17uroczysta msza swieta a potem czesc nieoficjalna-napisze jak byloPDB
Avatar użytkownika
wuju(HUNTER)
 
Posty: 139
Dołączył(a): 21 kwietnia 2004, 14:59
Lokalizacja: świetokrzyskie

Postprzez kuki » 5 listopada 2004, 19:23

U mnie jeszcze przed Hubertem. Będzie uroczysta zbiórka, potem msza św. dalej krótkie polowanie, odsłonięcie tablicy pamiątkowej - obeliska, dwa słowa prezesa oraz gości zaproszonych, wręczenie medali, no i biesiadne spotkanie z rodzinami i zaproszonymi gośćmi, oczywiście ognisko no i stół zastawiony specjałami i wiktuałami. A wszystko to dziać się będzie na terenie naszej chaty myśliwskiej trzynastego w sobotę. Polowanie naturalnie odbędzie się poza chatą.
kuki
 
Posty: 476
Dołączył(a): 16 kwietnia 2004, 00:46
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Leon » 5 listopada 2004, 21:19

My zaczynamy jutro od rana.Najpierw masz św. puźniej polowanie.Po polowaniu mianowanie kandydatów na myśliwych i wręczenie medali , a puźniej ognisko i biesiada w naszej łowieckiej ostoi "Żubrówce"
Avatar użytkownika
Leon
 
Posty: 183
Dołączył(a): 31 maja 2004, 16:25

Postprzez Bozka » 6 listopada 2004, 17:44

Wiec najpierw jednoglosnie zostalam przyjeta z 5.11 na staz przy Kole Mysliwskim Cyranka w Jadowie. :)))))
Ciesze sie bardzo :) bo jestem jedyna kobieta od 50 lat w tym kole :)) Dzis rano bylam na pierwszym zbiorowym Hubertowskim polowaniu :)
W sumie bylo 9 pedzen.
Dave moj golden retriever spisal sie na medal - jestem pod wrazeniem.
Wynikiem polowania jest kilka lisow i szarakow. Wynik bardzo ladny a i pogoda dopisala.
Potem bylo ognisko gdzie kazdy dobrze sie bawil jedzac i popjajac napitki :)

Stażystka Bozka :)
Avatar użytkownika
Bozka
 
Posty: 20
Dołączył(a): 24 października 2004, 19:05
Lokalizacja: Mazowieckie

Postprzez Leon » 7 listopada 2004, 09:59

Jestem już po 1 polowaniu zbiorowym w tym sezonie.Na pokocie znalazło się 5 dzików :Złotomedalowy Odyniec 147 kg strzelony z dubeltówki :D:D:D,Locha,2 wycinki i warchlak.Może nie jest to 17 dzików ale i tak wyglądało kapitalnie.
Avatar użytkownika
Leon
 
Posty: 183
Dołączył(a): 31 maja 2004, 16:25

witam

Postprzez radek skiba » 7 listopada 2004, 16:43

U mnie w kole tylko jeden lis na pokocie :cry:
Avatar użytkownika
radek skiba
 
Posty: 238
Dołączył(a): 14 października 2004, 20:47
Lokalizacja: Pasieki

Postprzez Piotr Kukier » 7 listopada 2004, 18:15

Dzis w kole w którym stażuje było polowanie Hubertowskie! Co prawda nie moglem w nim uczestniczyć (studia :( ) ale mam informacje: polowano w 24 strzelby w 2 grupach; w jednej grupie padł tylko 1 zając i widziano 4 lisy. W drugiej grupie padły 2 szaraki i lis (widziano jeszcze 2 zajączki), a więc zarówno rozkład jak i stan zwierzyny marny :(

Jedynym dla mnie pocieszeniem jest fakt, ze Brat strzelił zająca, a Ojciec zająca i lisa!!! Razem strzelili 100% zwierzyny w swojej grupie i 75% tego co całe Koło. Obaj mieli 100% skutecznosci (3 sztrzały=3 sztuki)!!!

pozdrawiam, DB!
Piotr Kukier
 
Posty: 106
Dołączył(a): 28 czerwca 2004, 11:31
Lokalizacja: Lubartów/Kościerzyna

Postprzez Leon » 7 listopada 2004, 19:28

U nas w 3 pedzeniu pojawił sie wilk.Widziało go 6 myśliwych.U nas polowano na 38 strzelb w 2 grupach.I wszystkiego było dużo,miejmy nadzieje ze taki stan zwierza utrzyma sie do końca sezonu.
Avatar użytkownika
Leon
 
Posty: 183
Dołączył(a): 31 maja 2004, 16:25

Postprzez wuju(HUNTER) » 8 listopada 2004, 22:59

Hubert bardzo sympatyczny w sobote byl tylko Bal mysliwski a przed nim msza ktora zaczela sie o 17.W najblizsza niedziele 1wsze polowanie na zajace uroczyste,zostalo troche jedzenia z balu tak ze na pewno nie bedziemy glodni!PDB
Avatar użytkownika
wuju(HUNTER)
 
Posty: 139
Dołączył(a): 21 kwietnia 2004, 14:59
Lokalizacja: świetokrzyskie

Postprzez kuki » 15 listopada 2004, 13:18

Huberta mieliśmy piętnastego w sobotę. Program uroczystości zrealizowany całkowicie. To była przepiękna msza hubertowska (sześciu sygnalistów). Potem polowanko. Pokot 8 szaraczków (1 zajączek mój), kaczka, lis. Pogoda dopisała. Humory jescze bardziej. Polowaliśmy w dwóch grupach. Św. Hubert był łaskawy i szczodrze przyopatrzył kilka pędzeń mojej grupy w dziki. Było ich ponad dwadzieścia. Strzałów dużo - efektów żadnych. Emocji na kilka polowań. Potem uroczysty pokot. Król polowania no i pierwszy pudlarz. Ten drugi tytuł jednogłośnie przyznano łowczemu i prowadzącemu polowanie w 1 grupie - dziki miał wykładane.
Potem jescze odsłonięcie tablicy pamiątkowej poświęconej kolegom którzy odeszli do krainy wiecznych łowów.
Uroczystość trwała do późnych godzin nocnych a nawet jeszcze dłużej. Noc rozświetlały sztuczne ognie. Jednym słowem było super.
Muszę dodać, że krótka relacja z uroczystości i polowania poszła w telewizji w sobotę 13-go o godz. 18.00 w wiadomościach łódzkich.
kuki
 
Posty: 476
Dołączył(a): 16 kwietnia 2004, 00:46
Lokalizacja: Łódź

Postprzez kuki » 15 listopada 2004, 14:12

Oczywiście w sobotę było 13-go listopada.
kuki
 
Posty: 476
Dołączył(a): 16 kwietnia 2004, 00:46
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Bozka » 15 listopada 2004, 20:41

To piekne polowanie skoro az 8 szarakow :) No i pogoda faktycznie dopisala.

U nas w ta niedziele ani jednego szaraka, wogole jest bardzo kiepsko z nimi :( i bedzie coraz gorzej.

Bozka
Avatar użytkownika
Bozka
 
Posty: 20
Dołączył(a): 24 października 2004, 19:05
Lokalizacja: Mazowieckie


Powrót do O Czym Szumią Knieje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 432 gości