"DEWIZOWCY"

Rozmowy na tematy aktualne, problemowe, niewygodne

Moderator: Cyzio

"DEWIZOWCY"

Postprzez maturas » 10 grudnia 2004, 09:04

Na początku grudnia jak co roku organizowaliśmy polowanie dewizowe dla myśliwych z Niemiec.
Grupa niezbyt duża bo 7 myśliwych, z czego 4 polowało już u nas wcześniej.
Polowanie 3 dniowe. Tylko zbiorowo. Praktycznie w każdym pędzeniu dziki i/lub jelenie.
Na pokocie 17 dzików (w tym dwa odyńce 104 i 110 kg), łania, ciele i lis (o ilości pudeł wolę nie wspominać).

Pozytywnie mnie zaskoczyło to, że informację, iż my nie strzelamy do prowadzących loch goście przyjęli ze zrozumieniem.
Potrafili to uszanować i w efekcie końcowym nie padła ani jedna locha.

Życzę wszystkim, którzy goszczą myśliwych zagranicznych takiej grupy a nie strzelaczy zainteresowanych tylko i wyłącznie pozyskaniem zwierzyny.

Odpiszcie proszę jak wygląda to w Waszych Kołach.

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
maturas
 
Posty: 51
Dołączył(a): 14 lipca 2004, 09:04
Lokalizacja: Górny Slask

Postprzez bodek » 13 grudnia 2004, 22:59

Dewizówka-temat który spedza sen z powiek w wielu kołach. Dziś gdy ceny za tusze poszły w górę znacznie, należałoby ograniczać te polowania do minimum. Pamiętajmy, przy okazji dyskusji o tych polowaniach, że do Polski przyjeżdżają przeważnie myśliwi mniej zamożni, którzy mogą sobie postrzelać za naprawdę małe (na ich warunki) pieniądze. Duże pieniądze zostają w innych krajach. Tak wiec pamiętajmy, planując dewizówki, że wyprzedajemy za bezcen nasz ojczysty skarb. :oops:
Avatar użytkownika
bodek
 
Posty: 76
Dołączył(a): 18 kwietnia 2004, 21:54
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Postprzez jarcyś » 15 grudnia 2004, 22:29

Kiedyś już pisałem na ten temat.My dbamy,hołubimy-inni polują.Zgadzam się w pełni z moim poprzednikiem.Moje Koło nie organizuje polowań dewizowych,może jesteśmy ubożsi -ale tak jest lepiej. Połamania.
Avatar użytkownika
jarcyś
 
Posty: 42
Dołączył(a): 8 maja 2004, 21:12
Lokalizacja: Kąpino k. Wejherowa


Powrót do O Czym Szumią Knieje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 439 gości