Zabili mi psa!!!

Rozmowy na tematy aktualne, problemowe, niewygodne

Moderator: Cyzio

Re: Zabili mi psa!!!

Postprzez Dajrota » 16 lutego 2011, 07:56

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/proba-za ... omosc.html

i znów komentarze, że "my to lubimy"... Na litość boską, wrzućcie jakieś zdjęcia z uczty wsiowych burków, bo obrońcy uciśnionych póki nie zobaczą, to nie uwierzą...
Avatar użytkownika
Dajrota
 
Posty: 227
Dołączył(a): 29 stycznia 2010, 12:05
Lokalizacja: Kraków/Rajbrot

Re: Zabili mi psa!!!

Postprzez Pifko » 16 lutego 2011, 08:33

Chciałbym wrzucić zdjęcia ale nie wiem gdzie. Może ma ktoś jakiś pomysł. Może w galerii jakąś kategorię z zagryzionymi itp. Tylko trzeba było by znaleźć nazwę "ujmującą za serce" i pod każdym artykułem wysyłać link do galerii. Niech sobie pooglądają co ich "pupile" wyprawiają
Darz Bór
Pifko
 
Posty: 97
Dołączył(a): 22 sierpnia 2007, 09:40

Re: Zabili mi psa!!!

Postprzez Pifko » 16 lutego 2011, 11:56

Właśnie została zagryziona kolejna sarna. Dzwonił do łowczego koła sołtys wsi w naszym terenie z zapytaniem, czy nie ma kogoś z bronią na terenie bo psy zagryzły sarnę na oczach jego i pracowników leśnych. Odziwo przeciwnie do wypowiedzi obrońców pupili, że mały piesek jest nieszkodliwy, była to grupa "współpracująca" w której były 3 małe pieski (naganiające) i jeden coś a'la wilczur (zagryzający).
Ciekawy jestem gdzie są ci wszyscy obrońcy i czemu nie przejmują się sarną, tym że jest zagryzana, a dodatkowo nie ma spokoju w łowisku, ponieważ jest przeganiana na okrągło.
Statutowo naszym obowiązkiem jest chronić zwierzynę łowną, tylko trzeba mieć do tego jakieś atrybuty, a jak zakażą odstrzałów to będziemy chyba je mogli tylko grzecznie prosić...
Darz Bór
Pifko
 
Posty: 97
Dołączył(a): 22 sierpnia 2007, 09:40

Re: Zabili mi psa!!!

Postprzez Dajrota » 16 lutego 2011, 13:37

Na lokalną stronę internetową (chyba każda gmina ma teraz stronę), do Ministra Szanownego, niech sobie poogląda i się zastanowi, bo ładne oczy Posłanki Muchy chyba mu przesłoniły realia natury i fakt, że pies to drapieżnik.

Oczywiście, że psy będą polować stadnie, wszystkie psowate (poza lisem) polują stadnie, Burek i Kruczek nie stanowią wyjątku!!! Niech to nikogo nie dziwi!!! Ja też mam psy, nawet trzy, do głowy mi nie przychodzi, żeby je puszczać we wieś, bo mi na nich zależy, to raz, a dwa, że wiem, co pies potrafi zrobić!
Przyślij do mnie na maila, wrzucę na swojego bloga, wyślę do ZO, do znajomych, Boże, niech coś wreszcie ruszy w tej sprawie, bo niedługo nas pozamykają, bo stanowimy zagrożenie dla zwierzątków, a psy zjedzą wszystko i wezmą się za dzieci... Wtedy dopiero będzie "gwałtu-rety" i jak zwykle za późno...
Avatar użytkownika
Dajrota
 
Posty: 227
Dołączył(a): 29 stycznia 2010, 12:05
Lokalizacja: Kraków/Rajbrot

Re: Zabili mi psa!!!

Postprzez Iwan21 » 16 lutego 2011, 19:01

Mam taki pomysł. Zdaję sobie sprawę, że to tylko mała iskierka w morzu, ale zawsze coś. Zaprojektuje coś w rodzaju plakatu, afiszu. Hasło to hm.. jak na razie myślałem o :"Czy wiesz, że Twój pies i kot w lesie są MORDERCAMI?". Potem trochę informacji o statystykach zabitej zwierzyny, apel o odpowiedzialność za swoje czworonogi. Bardzo potrzebowałbym zdjęć najlepiej piesków na gorącym uczynku, ewentualnie skutków ich działalności. Jeśli komuś pomysł i plakat się spodoba to oczywiście chętnie wyśle. Poprzypinam go na tablicach z ogłoszeniami w mojej miejscowości, powieszę w szkołach. Tyle mogę zrobić, zawsze to coś. Może nawet wysłać propozycję zorganizowania takiej akcji do nadleśnictwa? Jak sądzicie?
Iwan21
 
Posty: 6
Dołączył(a): 10 lutego 2011, 18:36

Re: Zabili mi psa!!!

Postprzez novi » 17 lutego 2011, 00:27

novi
ponad 1000 postów!
ponad 1000 postów!
 
Posty: 1696
Dołączył(a): 3 stycznia 2006, 22:41

Re: Zabili mi psa!!!

Postprzez novi » 17 lutego 2011, 00:38

novi
ponad 1000 postów!
ponad 1000 postów!
 
Posty: 1696
Dołączył(a): 3 stycznia 2006, 22:41

Poprzednia strona

Powrót do O Czym Szumią Knieje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 109 gości