Zabili mi psa!!!

Rozmowy na tematy aktualne, problemowe, niewygodne

Moderator: Cyzio

Postprzez davos » 5 marca 2010, 14:47

Drogi Jegerze, o ile z twoimi atawizmami dotyczącymi Donka zgodzić się nie mogę, to stostunek do pasa w lowisku mamy podobny. Też nie widzę problemu jeśli jakiś mieszczuch zapragnie łona i na łonie psa wypuści by się wylatał. Takie psy i tacy wlaściciele nie stanowią (moim zdaniem) problemu i strzelanie do takich psów uważam za nadużywanie swoich uprawnien a czasem wręcz za glupotę. Nawet jeśli pogoni za sarną przez parę minut, to też można ręką machnąć bo to taka psia natura. Natomiast, jeśli mieszczuch przywiezie z sobą kilka psów współpracujących z sobą to jest jego problem i jego głupota. Prawo do posiadania psa nie zwalnia z myślenia. O psach wiejskich polujących po spuszczeniu z lańcucha nawet nie piszę, bo o czym tu pisać? Tu polecam głębokie przemyślenia dr Latoszka, bo widać, że stoją za nim i zdrowy rozsądek i lata doświadczeń
davos
 
Posty: 124
Dołączył(a): 22 września 2009, 21:33
Lokalizacja: z krzaków

Postprzez Jager » 5 marca 2010, 17:01

Witam . A co z mięsiarzami ? Wszak wiedzy dr. Latoszka nie neguje jeno się handryczę , a co nie mogę ? Wszak poeta już to mówił ,jak z naręcza drwa jaśniejszy bucha niźli z jednej szczapy ogień , tak z wielu głów mądrzejsza niźli z jednej płynie rada . :P
Jager
 
Posty: 580
Dołączył(a): 13 kwietnia 2008, 15:21
Lokalizacja: Nadkwisie

Postprzez dr. Latoszek » 5 marca 2010, 17:58

Skoro ciuro twierdzisz ze nie przystoi, to nie przystoi.
dr. Latoszek
 
Posty: 913
Dołączył(a): 10 lutego 2008, 16:57

Postprzez Jager » 5 marca 2010, 18:00

:D :D :D
Jager
 
Posty: 580
Dołączył(a): 13 kwietnia 2008, 15:21
Lokalizacja: Nadkwisie

Re: Zabili mi psa!!!

Postprzez kopik » 12 listopada 2010, 09:43

odświeżam temat i polecam artykuł: http://fakty.interia.pl/polska/news/kon ... em,1556566

Darz Bór.
kopik
 
Posty: 106
Dołączył(a): 4 grudnia 2008, 21:33
Lokalizacja: tarnów

Re: Zabili mi psa!!!

Postprzez novi » 12 listopada 2010, 10:12

"Kiedy pies znajdzie się w obwodzie łowieckim, myśliwy - jeśli uzna, że taka jest potrzeba - będzie mógł go odłowić i odstawić do schroniska. Ale nie będzie można do niego strzelać - mówi Mucha."

Bardzo mądra ustawa! Mam nadzieję że urodziwa Pani poseł wykaże się nie tylko "wybitną wiedzą" ale i ogromnymi umiejętnościami w wyniku czego zaprezentuje jak odłowić takiego pieska lub kotka - publicznie, :)

Szanowna Pani poseł, niech pani sama odławia te pieski i kotki.
novi
ponad 1000 postów!
ponad 1000 postów!
 
Posty: 1696
Dołączył(a): 3 stycznia 2006, 22:41

Re: Zabili mi psa!!!

Postprzez =wolf= » 12 listopada 2010, 21:25

No nieźle...
Cytuję: "W projekcie zapisano, że zakazane jest zabijanie zwierząt za wyjątkiem m.in. uboju zwierząt gospodarczych, połowu ryb, czy poważnego zagrożenia sanitarnego ludzi lub innych zwierząt."

Z tego wynika, że myśliwym też nie będzie wolno polować. :)
Avatar użytkownika
=wolf=
 
Posty: 134
Dołączył(a): 23 stycznia 2010, 20:49
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re:

Postprzez Batiar » 13 listopada 2010, 05:23

STACHU266 napisał(a): Ilu jest rolników którzy"może i nieświadomie" spuszczają psy na noc żeby sobie pobiegały i w dzień były spokojniejsze. .
Fakt autentyczny.
Zapada zmierzch, Dobry Gospodarz spuszcza burka z łańcucha, "Niech się źwierzyna pożywi".
Wg mnie, jeżeli pies biega po lesie w obecności właściciela, właściciel powinien zapłacić mandat.
Jeżeli pies biega po lesie bez właściciela, to powinien nastąpić odstrzał psa.
Dawno, dawno temu, dwa razy do roku była przeprowadzana selekcja.
Psa do lasu można było zwabić na knizianie zająca, bo przychodził tylko ten, który wcześniej już skłusował zająca.
Gdyby tak teraz komisyjnie ... :wink:
Batiar
 
Posty: 30
Dołączył(a): 9 czerwca 2010, 23:15
Lokalizacja: Rezerwat

Re: Zabili mi psa!!!

Postprzez =wolf= » 29 listopada 2010, 20:11

No i jak tam, słyszał ktoś coś czy przeszła ta ustawa, a jak przeszła to w jakiej formie? Mieli coś zmieniać...

DB
Avatar użytkownika
=wolf=
 
Posty: 134
Dołączył(a): 23 stycznia 2010, 20:49
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Zabili mi psa!!!

Postprzez kopik » 2 grudnia 2010, 09:00

kopik
 
Posty: 106
Dołączył(a): 4 grudnia 2008, 21:33
Lokalizacja: tarnów

Re: Zabili mi psa!!!

Postprzez Jager » 13 lutego 2011, 19:23

Witam wszystkich ponownie!

Jak wszem wiadomo ruszają marsze "nie" , "milczenia", "stop przemocy". Zbierane są podpisy pod zmianą ustawy dot. traktowania zwierząt, psów, kotów itp. Proponują podnieść karę między innymi z dwóch lat pozbawienia wolności do lat trzech za np. zabicie psa, jak również zakaz trzymania psów na uwięzi. Biorąc pod uwagę rok wyborczy, myślę, że rząd komuszo-syjonistyczny gotów to uczynić . Co wy na to ?
Jager
 
Posty: 580
Dołączył(a): 13 kwietnia 2008, 15:21
Lokalizacja: Nadkwisie

Re: Zabili mi psa!!!

Postprzez novi » 13 lutego 2011, 19:36

No to będziemy takimi Indiami Europy.
I chrzań jager o komuszo-syjonistycznych rządach bo za komuny piesek czy kotek w lesie czy na polu w łeb dostawał i nie było po miłuj.
Dla zobrazowania proponuje obejrzeć "Przygody psa cywila" odcinek 4 "Pościg".
novi
ponad 1000 postów!
ponad 1000 postów!
 
Posty: 1696
Dołączył(a): 3 stycznia 2006, 22:41

Re: Zabili mi psa!!!

Postprzez Dajrota » 13 lutego 2011, 20:09

i dlatego ja proszę, żeby zbierać wszelkie dowody działalności puszczonych wolno psów w łowisku - zdjęcia zagryzionych saren, wyprutych zajęcy, filmiki, na których psy ścigają zająca czy kozła! I wrzucajmy je wszędzie gdzie się da, do gazet, na portale internetowe. Jak pokażemy, że pies to też zwierzę, do tego drapieżne, a nie maltretowany przez człowieka smyczą i obrożą wegetariański półbóg, to się może niektórym w pustych głowach przestawi!

No i obowiązek chipowania!!! :evil:
Avatar użytkownika
Dajrota
 
Posty: 227
Dołączył(a): 29 stycznia 2010, 12:05
Lokalizacja: Kraków/Rajbrot

Re: Zabili mi psa!!!

Postprzez Iwan21 » 14 lutego 2011, 20:57

Ja całej tej kłótni nie rozumiem. Dla mnie wszystko jest jasne. Jeśli decyduje się na posiadanie jakiegokolwiek zwierzęcia- od świnki morskiej aż po Rottweilera- to jednocześnie biorę na siebie pełną odpowiedzialność za to zwierzę. Jestem za niego odpowiedzialny kiedy idziemy na spacer, kiedy śpię, kiedy jadę na wakacje. Widzicie pewien paradoks? Skoro samozwańczy "ekolodzy" (ekolog to dla mnie mgr ekologii, a facet z brodą w lnianej tunice przywiązujący się do drzewa to hm... świr) chcą traktować zwierzątka niemal na równi z ludźmi, to pogryzienie sarny przez ich Pipusia traktujmy jak zagryzienie dzieciaka wracającego do domu ze szkoły. Dla ścisłości. Nie jestem zwolennikiem odstrzału psów i kotów. Pragnę tylko zaznaczyć, że do ostateczności takiej doprowadzili ich kochani właściciele, a nie myśliwi. I zapewniam wszystkich miłośników Burków, że żaden myśliwy nie czerpie przyjemności ze strzelania do domowych pupili, jednak to wasza bezmyślność i nieodpowiedzialność doprowadziła ich do takiej właśnie smutnej ostateczności. Podsumowując, nie będzie strzelania do kotów i psów, o ile kotów i psów nie będzie w łowiskach, bo to absolutnie nie ich miejsce. Tyle z mojej strony. Darz Bór!
Iwan21
 
Posty: 6
Dołączył(a): 10 lutego 2011, 18:36

Re: Zabili mi psa!!!

Postprzez novi » 14 lutego 2011, 21:50

OOOO jaki rozsądny człowiek!
novi
ponad 1000 postów!
ponad 1000 postów!
 
Posty: 1696
Dołączył(a): 3 stycznia 2006, 22:41

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do O Czym Szumią Knieje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 116 gości