Tragedia.

Rozmowy na tematy aktualne, problemowe, niewygodne

Moderator: Cyzio

Re: Tragedia.

Postprzez novi » 1 lipca 2010, 17:05

Batiar.
Forum ma swoje prawa. To ile kto ma lat i jak się go powinno traktować zależy od tego co ma do powiedzenia.
Ja ci powiem że nie bardzo widzę w którym to miejscu richy miałby obrazić twoje uczucia religijne.

Chyba że, jest tak jak już wczesniej miało to miejsce w przypadku davos'a i jager'a, richy obraził twe uczucia do księdza proboszcza.
No ale to nie są uczucia religijne tylko uczucia chłopa do chłopa.

Co zaś się tyczy wieku, proponuje byśmy wszyscy zapomnieli co na ten temat napisałeś (CYZIO może będzie łaskaw usunąć ten fragment) a swe doświadczenie i zdroworozsądkowe podejście do otaczającego świata potwierdzisz wyważonymi wypowiedziami. No i mądrymi oczywiście też :) Bo głupota tu w pełnym rozkwicie, dobrze że wakacje się zaczęły i część młodzieńców na kolonie wyjechała.
novi
ponad 1000 postów!
ponad 1000 postów!
 
Posty: 1696
Dołączył(a): 3 stycznia 2006, 22:41

Re: Tragedia.

Postprzez richy » 1 lipca 2010, 18:23

Panie Batiar!Bardzo mi przykro i z góry pana przepraszam jeżeli w jakiś sposób pana obraziłem.Wydaje mi sie jednak że albo ja czegos nie rozumiem albo pan inaczej rozumuje.Niech mi pan opowie swoją wersję (nie tylko mnie a może i innym sie to przyda)przyjęcia chrztu Polski,unię Polski z Litwą,rok 1410 podobno 15 lipca,bulla Inocentego czwartego,wyprawy Kolumba(gdzie kobiety przymocowywano do luf armatnich)pierwsza wojna i druga swiatowa,układ kleru z dzentelmenem Franco (miedzy innymi tajemnica spowiedzi),dzisiejsze czasy Boston ,Irlandia ,Belgia, Niemcy i wiele innych krajów nie wykluczajac Polski i mógłbym panu nawyliczac sam nie wiem ile .Niech pan mnie przekona i wszystkich, że kler w tych czasach zajął odpowiednie stanowisko jakie powinien zająć a jeszcze inkwizycja.Dzisiaj mamy Owczarka Niemieckiego no bo tam tez teraz na bakier z wiarą wiec musieli go wybrac a mowia że to pod natchnieniem Ducha Świętego.Jana Pawła II ,wydawało sie ze na drugi dzień juz będzie na ołtarzach jednak coś sie nie sklada bo załatwili podobno jego poprzednika i chodza pogłoski że tamten powinien być wyniesiony.Prosze pana ,mozna by tak w nieskonczonosć,mlodziez dzisiejsza w Polsce juz nie myśli staroscią ,kazdy juz chce życ wolno ,tylko jeszcze tam gdzie się doi krowy rekami ludzie sa zaczadzeni tymi nawykami i czas zeby z tym skonczyć.Od samej modlitwy można z głodu umrzeć.Ja rozumiem wiare w Boga ale w Boga .Jezeli wierzysz w Boga to rozmawiaj z Bogiem.Dziękuję za kieliszek ,mam trochę czas ograniczony i przygotowywuje sie też na wakacje. Miłego popoludnia i jeszcze jedno nie jestem za żadną partia . novi!Dzięki za wsparcie ,no niestety jeszcze jest taka zatwardziałość ludzka ,jeszcze przeminie wiele lat ale krok po kroku jak mowił Benhaker.
richy
 
Posty: 229
Dołączył(a): 2 grudnia 2009, 13:05

Re: Tragedia.

Postprzez Batiar » 1 lipca 2010, 22:36

Witaj Novi.
Dążę do wyciszenia emocji.
Piszesz, że "richy obraził twe uczucia do księdza proboszcza."
Stwierdzenie, że: "Nie mam nic do tego kto w kogo wierzy ,ale żeby dać się manipulować zgrają oszustów (którzy uważają się za wysłanników Boga, a w rzeczywistości dokonali zbrodni ludzkości o nie obliczalnych rozmiarach) da się tylko w naszym kraju.Chyba tylko tyfus ,cholera ,dżuma itd miały większe plony,przez to ich właśnie nazywam czarna zarazą."
Oraz: " Dzisiaj mamy Owczarka Niemieckiego..." mowa o Ojcu świętym.
Jest to wg mnie chore myślenie, nie na miejscu i nie na temat. To obraża przekonania i uczucia religijne innych.
Moje odczucia religijne chronione są prawnie, jakiekolwiek ich obrażanie nie powinno mieć miejsca.
Ksiądz Dobrodziej jest zwykłym człowiekiem, zawsze skwapliwie korzysta z okazji aby mój dom "nawiedzić".
Cieszę się, że CYZIO jest łaskaw nie usuwać żadnych fragmentów moich i Twoich wypowiedzi.
Byłeś łaskaw stwierdzić, że:
""Mój wiek to 70+"
Odnoszę wrażenie że to Pański czas się kończy.... "

Stąd moja tyrada odnośnie przewag wieku dojrzałego.
Co się tyczy młodzieży, to ważna jest więź między pokoleniowa, jest to warunek przetrwania Tradycji i Narodu.
Czasu za dużo nie mam, piszę wieczorami, sianokosy są przecież.
A co do religii: pozwoliła ona przetrwać nam jako Naród.
Wróg nosił inny szynel, mówił innym językiem, przede wszystkim wyznawał inną religię.
Wtedy było to proste..., przetrwaliśmy dzięki matkom i religii.

Tematem jest tragedia Smoleńska.
Na forum: Polska.mil.pl są wątki
http://polska.mil.pl/forum/viewtopic.ph ... 271f795c10
http://polska.mil.pl/forum/viewtopic.ph ... 93d8ba41b8
http://polska.mil.pl/forum/printview.ph ... 872a8cc55d
http://polska.mil.pl/forum/viewtopic.php?t=5296
Dla mnie jest to poważne, miarodajne forum.
Nieśmiało proponuję, aby zejść z ocennych wypowiedzi, "żeb młodym złego przykładu nie dawać.".
Pozdrowienia, życzę powodzenia.


Batiar.
Batiar
 
Posty: 30
Dołączył(a): 9 czerwca 2010, 23:15
Lokalizacja: Rezerwat

Re: Tragedia.

Postprzez Batiar » 1 lipca 2010, 22:45

Panie richy.
Odniosę się do okoliczności Tu i Teraz.
Ja też nie widzę obecnie możliwości, aby z Panem usiąść za jednym stołem.
Życzę Panu powodzenia.
Batiar
 
Posty: 30
Dołączył(a): 9 czerwca 2010, 23:15
Lokalizacja: Rezerwat

Re: Tragedia.

Postprzez richy » 3 lipca 2010, 13:20

Panie Batiar!http://henrykp53.pardon.pl/dyskusja/497389/jezuici_placa_za_sex/wszystkie , może to coś panu powie.Popatrz pan na inne kraje Europy , jak ludzie żyją , co pan Iran z Polski chce zrobić? Mówi pan o kulturze, ,, spieprzaj dziadu, szambo , gdzieś ty się nie mył,, to są słowa tych z których dzisiejsza młodzież ma brać przykład.A złodziej Rydzyk maybaha sobie kupił,widzi pan jak sie sprawy załatwia dzięki uczuciom religijnym .Zapewne wie pan że ci ktorych nazywa pan dobrodziejami tylko ci lepiej ubrani ,debatowali czy kobieta ma duszę(wyobraź sobie sytuacje swojej rodziny płci żeńskiej).Ja nie chce w Polsce Iranu.Mieszkam w wielokulturowym społeczeństwie i na codzień posługuje się innym językiem więc moje wypowiedzi nie sa ubrane tak w kwiatki jak innych ale mysle że dobrze mnie pan rozumie.W Polsce potrzebna jest dobra płaca za wykonywaną pracę i wszystko zaraz nabierze rumieńców a nie sciemnianie staroswieckie ludzi.Chętnie bym z panem porozmawiał na spokojnie ale dzieli nas kilkutysięczna odległość i wakacje chce wykorzystać w pełni na luzie , ale kto wie,mam bardzo dobre wino.Miłego dnia!
richy
 
Posty: 229
Dołączył(a): 2 grudnia 2009, 13:05

Re: Tragedia.

Postprzez Batiar » 3 lipca 2010, 20:01

Panie richy.
W naszym narodowym, Polskim interesie leży, aby dzisiejsza młodzież brała przykład z ludzi prawych i światłych.
Powinniśmy starać się, dążyć do bycia wzorcem dla naszej młodzieży.
Trwa walka o wykorzenienie młodzieży z tradycji, nauka pogardy do własnej historii Narodu.
To jest to, co Pan nazwał " ściemnianiem staroświeckim ludzi" .
Większa część społeczeństwa stara się temu przeciw działać.
Mieszka Pan w wielokulturowym społeczeństwie i na co dzień posługuje się innym językiem niż polski.
A tutaj, w Polsce propaguje Pan walkę z religią i tradycją, stosuje język pogardy i nienawiści.
Nie widzę w Panu tęsknoty i afirmacji kraju, które ja tak intensywnie swego czasu przeżywałem.
Ja schowałem się między swoich, takich jak ja, odpoczywam, jestem bezpieczny.
A Pan - nie zależnie jaka Pana krzywda spotkała - powinien zrewidować swoją formę wypowiedzi.
Polecam Panu http://www.ateista.pl/, tam Pańskie poglądy będą potraktowane jako umiarkowane.
Rozmowa ta jest dla mnie przykrą, dajmy sobie spokój.
Powodzenia życzę.
Batiar
 
Posty: 30
Dołączył(a): 9 czerwca 2010, 23:15
Lokalizacja: Rezerwat

Re: Tragedia.

Postprzez amanita » 4 lipca 2010, 15:47

Panie Batiar! Ateiści dziękują!
amanita
 
Posty: 30
Dołączył(a): 30 stycznia 2010, 11:08
Lokalizacja: Puszcza Goleniowska

Re: Tragedia.

Postprzez Batiar » 4 lipca 2010, 17:00

Witam Kolego. :D
To jest podstępna rada.
Ateiści przekonywać tego Pana, co prawda, nie muszą?,
ale wysiłek w szlifowanie formy wypowiedzi tego Pana włożą.
W kościele byłem, głos oddałem, z drzemki poobiedniej obudziłem się.
Muszę przygotować spotkanie konspiracyjne z sąsiadem na 19:00.
Problemem są nasze małżonki, o resztę niech się Ateiści martwią.
Serdecznie pozdrawiam Amanita ( muscaria ?). :D
Batiar
 
Posty: 30
Dołączył(a): 9 czerwca 2010, 23:15
Lokalizacja: Rezerwat

Re: Tragedia.

Postprzez richy » 4 lipca 2010, 17:51

Ma Pan wysokie mniemanie o sobie Panie Batiar.Do czego Pan chce przekonywać jak co drugi dzień słyszy się coś takiego ,http://wiadomosci.onet.pl/2193428,12,molestowanie_dzieci_przez_ksiezy__grozby_smierci,item.html .Za Pana dzisiejszą ofiarę będą wypłacane odszkodowania za poczynania tych co nawet Boga się nie boją.Miłego spodkania z sąsiadem!
richy
 
Posty: 229
Dołączył(a): 2 grudnia 2009, 13:05

Re: Tragedia.

Postprzez Batiar » 4 lipca 2010, 20:26

Panie richy.
Przyszłe wyroki Sądu będą wykonane.
Znany sposób: Jak nie mam racji, to krzyczę, TY masz garbate dziecko...
Zaczynam Pana kojarzyć, Panie richy...
Nie odpowiedział Pan na sugerowane pytanie: Jaka krzywda Pana spotkała...
Postawiliśmy się naszym połowicom: dosyć konspiracji.
Spotkania nad stawkiem będą oficjalne, rozmowa przy kielonkach nalewki,
bez pośpiesznego łykania trunku i wędzonki.
Co z tego, że wyrób przetrwa do pół roku, kiedy trzeba kroić go na milimetrowej grubości plasterki.
Są okazje, że taki wyrób jest pożądany, normalnie do 3 tyg. jest soczysty, ma zapach i smak.
Wnuki i dzieci za moimi wyrobami przepadają, najmłodsze kłusują na wieszakach pod powałą.
Kupiłem trochę sprzętu, zacznę wyrabiać własne, sprzed starowieka wędliny.
Wędzarnię mam dostatecznie sprawną, na moje potrzeby starczy, sąsiadom też odpowiada.
Początki mogą być trudne, ale z wiekiem wyrobię się. :D
Wybory przegrałem, ale to dobrze.
Jarosław Kaczyński będzie premierem, za 200 mld długu odpowiada Tusek.
Żadnych reform nie przeprowadzi, bo wybory. Da odwłoka, elektorat PIS jest skomasowany,
pozostała część elektoratu rozbije się wg społecznych preferencji.
Przyszłość należy do nas, Panie richy.
Panie richy, szanuję Pana jako jednostkę ludzką, wyznanie lub jego brak nie powinno być przyczyną podziału.
Szukajmy tego co nas łączy, jest to w interesie nas wszystkich, szanujmy się, każdy z nas jest Alfą.
Miałem bardzo zaniżoną samo ocenę, z wiekiem przestałem przywiązywać do tego wagę.
Powodzenia, Panie richy, z wiekiem zaczniemy może dorastać. :)
Batiar
 
Posty: 30
Dołączył(a): 9 czerwca 2010, 23:15
Lokalizacja: Rezerwat

Re: Tragedia.

Postprzez Batiar » 6 lipca 2010, 11:17

TVN24.pl: http://www.tvn24.pl/1,1663248,druk.html Przeczytaj koniecznie.

Komentarz "Gazeta Polska": http://www.niezalezna.pl/article/show/id/36252
Podaję tekst, ten komentarz może - w trybie przymusowym - "wygasnąć".

TECHNIK JAKA-40 POTWIERDZIŁ INFORMACJE "GP"

Remigiusz Muś, technik pokładowy Jaka 40, który wylądował 10 kwietnia w Smoleńsku, potwierdził w rozmowie z TVN24, że kontroler z wieży w Smoleńsku zalecił załodze prezydenckiego Tupolewa zejście do wysokości 50 m. Informację o zeznaniach pilota Jaka, który ujawnił treść komendy, podała "Gazeta Polska".

Muś twierdzi, że słyszał, jak wieża podała pilotom liczbę „50” jako wysokość bezpiecznego zejścia samolotu. Pamięta też, że rosyjski Ił, który próbował lądować tuż przed Tu-154, również dostał od kontrolera komendę „50 metrów i być gotowym do odejścia” - i to podczas pierwszego i drugiego podejścia do lądowania.

W przypadku polskiego Tu-154 - rosyjski kontroler wypowiedział komendę o 50 metrach, gdy drugi pilot Tu-154, Robert Grzywna, podał na wysokości 80–70 metrów komendę: "odchodzimy". To dowodzi, że wieża kontrolna w Smoleńsku kierowała prezydencką maszynę do zderzenia z ziemią. Kontrolerzy na lotnisku Smoleńsk-Siewiernyj wiedzieli, że polski samolot był na fałszywej ścieżce schodzenia – był kierowany wprost w dolinę, głęboką na 60 metrów. Widoczność w pionie w rejonie lotniska wynosiła wówczas zaledwie 30 metrów. Zejście polskiego Tu-154 do poziomu 50 metrów oznaczało nieuchronne zderzenie ze zboczem kończącej się doliny.

Co najciekawsze - komendy słyszanej przez Remigiusza Musia nie ma w stenogramach! W zapisie rozmów z kokpitu wieża mówi nie o 50, a 100 metrach. Oznaczałoby to, że stenogramy zostały sfałszowane. Pośrednio potwierdza to sam Muś w rozmowie z TVN24: Słyszałem, jak mówił wcześniej, że najniżej mogą zejść na 50 metrów i być gotowi odlecieć, jeśli nie zobaczą pasa. Nie na 100. Teraz: czy nasze słowa są bardziej wiarygodne, czy stenogram?

Muś porusza jeszcze jedną ważną rzecz. Może ona świadczyć o prawdziwości hipotezy celowego zakłócania sygnału nawigacyjnego na lotnisku Smoleńsk-Siewiernyj. GPS wyprowadzał nas w lewo, a radiolatarnie w prawo. No więc lecieliśmy wypadkową. Gdy zobaczyliśmy światła APM-ów, tak jak mówiłem, trzeba było „dogiąć” w prawo. Ostatnio usłyszałem sugestię, że nasze karty podejścia nie są najaktualniejsze, że istnieją nowsze. Jeśli nawet tak jest, to nie otrzymaliśmy ich i lądowaliśmy – tak jak Tupolew – według kart, które mieliśmy w Pułku. Opatrzone są one datą „2006 r.”.Przed kwietniowymi lotami pytaliśmy stronę rosyjską – przez nasze MSZ – czy są uaktualnienia. Otrzymaliśmy odpowiedź, że nic się nie zmieniło. Dlaczego zatem GPS wszystkich wyprowadzał na lewo? Przecież TU-154 też schodziło na lewą stronę. Ił dwukrotnie tak samo - powiedział technik Jaka.

Dodajmy, że 2 lipca – trzy dni po upublicznieniu przez "Gazetę Polską" zeznań por. Wosztyla (potwierdzonych właśnie przez Remigiusza Musia) – Naczelna Prokuratura Wojskowa poinformowała, że „stosownie do postanowień Wojskowego Prokuratora Okręgowego w Warszawie z dnia 30 czerwca 2010 roku oraz 1 lipca 2010 roku, do Prokuratury Okręgowej w Warszawie zostały przekazane materiały w sprawie publicznego rozpowszechniania, bez zezwolenia, wiadomości ze śledztwa w sprawie katastrofy samolotu Tu-154M 101, dotyczące treści zeznań świadka Wiktora Ryżenki opublikowanych w dniu 25 czerwca 2010 roku w dzienniku »Rzeczpospolita« oraz zeznań świadka por. pil. Artura Wosztyla [...]”.

Oznacza to, że dziennikarze stojący za upublicznieniem treści zeznań pilota Jaka-40 (pojawiły się one w „Gazecie Polskiej”, na portalu Niezależna.pl i w „Wiadomościach” TVP) mogą wkrótce mieć kłopoty. Problemów takich nie będą miały za to osoby, które oddały śledztwo w ręce Władimira Putina oraz politycy i urzędnicy państwowi współodpowiedzialni za oszukiwanie rodzin ofiar i opinii publicznej przy użyciu sfałszowanych (prawdopodobnie) stenogramów.

(wg, TVN24.pl)
Batiar
 
Posty: 30
Dołączył(a): 9 czerwca 2010, 23:15
Lokalizacja: Rezerwat

Re: Tragedia.

Postprzez davos » 6 lipca 2010, 14:02

Kolego Batiar, raczył kolega w poprzednim poście napisać, że za 200 mld długu odpowiada Tusk a ja chciałbym tak nieśmiało zwrócić uwagę na fakt, że od 20 lat kolejne rządy wydają więcej niż mamy w państwie przychodów. Natomiast jeśli kolega dostrzega tu wyłącznie winę Tuska to do rachunku tak siłą rozpędu proponuję doliczyć powodzie, gradobicia, prochnicę zębów i nieślubne dzieci.
Pisze kloega także "...... Wybory przegralem, ale to dobrze......." i jest to jedno z nielicznych stwiedzeń z ktorymi łatwo przychodzi mi się zgodzić, rzec by można, że coś nas łączy.
Nieśmiało sugeruję także mniejszą wiarę w to co wypisują różne gazety, bo pamiętam dość długi tekst w gazecie ktora nazywała się "Skandale", gdzie pisano o tym, że u ruskich z cukrzyków robią kompot żeby nie marnować cukru.
davos
 
Posty: 124
Dołączył(a): 22 września 2009, 21:33
Lokalizacja: z krzaków

Re: Tragedia.

Postprzez Batiar » 6 lipca 2010, 15:36

Panie Davos.
Różną prasę czytamy, ja na prawdę nie wiem, co to za gazeta "Skandale".
Informacja podane przez TVN24 w oparciu o oświadczenie Pana Remigiusza Muś, technika pokładowego Jaka 40, jest dla mnie wiarygodną.
Podano ją pod rygorem odpowiedzialności sądowej, pomimo zastraszania mediów przez prokuraturę.
Nikt tej informacji nie zdementował, inne media tą informację propagują.
Ja nie wiem jaka była przyczyna tej tragedii, swój osąd podałem parę postów wstecz:
"Sądzę, że nie jest wykluczone, iż obie strony mogą mieć interes w ukryciu pełnych przyczyn tej tragedii.
Stąd gra na wyciszenie, opóźnienia, preparowanie informacji jawnie bzdurnych, ośmieszających.
Problemem w dojściu do prawdy może być dywersyjne rozpowszechniania bzdur na temat tragedii."

Pański osąd: " davos » 2 czerwca 2010, 22:50
Mam wrażenie, że ogólne wariactwo zapanowało na tym forum. Z dobrze poinformowanego źrodla wiem, że głównym winowajcą katastrofy jest sam Kaczyński bo ostatnio gadał takie pierdoły, że się w końcu Pan Bóg wkurzył i strącił go do piekła. Normalnie już nie mógł wytrzymać i poraził samolot gromem z jasnego nieba."
oparty jest chyba o dobrze poinformowane źródło "Skandale".
Pozostały Pański potok słów traktuję jako świadomy cel zwekslowania tematu "Tragedia" na inne tory.
Śmiało i wprost proponuję Panu - wracaj Pan do wątku: "To dopiero tragedia", został on przez Pana i innych znijaczony "od pasa w dół".
Co do 200 mld długu, to ma Pan rację, rozliczenie powinno być stosownie do zasług ( mój skrót myślowy) - przepraszam Pana.
Cieszymy się obaj, że Jarosław Kaczyński zamiast zostać prezydentem, ma szanse zostać premierem.
I jest to jedno z nielicznych stwierdzeń z którym łatwo przychodzi mnie się z Panem się zgodzić, rzec by można, że coś nas łączy.
Poprośmy Pana Cyzio, żeby założył temat pt. " Hyde Park " gdzie sympatycznie sobie potrollujemy , bez obrażania Boga i Ojczyzny.
A w tym wątku piszmy może mniej ale sensownie i na temat, nie niszczmy go, dobrze?
Pozdrowienia.
Batiar
 
Posty: 30
Dołączył(a): 9 czerwca 2010, 23:15
Lokalizacja: Rezerwat

Re: Tragedia.

Postprzez szymon » 6 lipca 2010, 16:35

Batiar napisał(a):Poprośmy Pana Cyzio, żeby założył temat pt. " Hyde Park " gdzie sympatycznie sobie potrollujemy , bez obrażania Boga i Ojczyzny.
A w tym wątku piszmy może mniej ale sensownie i na temat, nie niszczmy go, dobrze?
Pozdrowienia.


Idąc dalej tym torem, to wątek ma tytuł "tragedia" a nie "teorie spiskowe".
szymon
ponad 1000 postów!
ponad 1000 postów!
 
Posty: 1004
Dołączył(a): 24 lutego 2006, 11:42
Lokalizacja: Z "zagranicy" ;)

Re: Tragedia.

Postprzez Batiar » 6 lipca 2010, 19:09

Witaj.
Masz rację, ale dla mnie notarialne zeznania pilotów Jaka-40 są miarodajne i ważne.
Nie zależnie od tego, która stacja ten fakt podała.
Traktuję to jako jednostkowy przykład błędów jednej ze stron.
O tyle ważny, że jest to strona rozdająca karty w tym śledztwie.
Błędy drugiej - Polskiej - strony będą bezwzględnie podane.
I dopuszczam możliwość, że podawane fakty( błędy ) będą wypadkową interesów i potencjału obu stron.
Tak więc czekam na dalszy rozwój spektaklu, którego reżyserem na pewno nie jest strona Polska.
Teorie spiskowe będą służyły li tylko do zacierania śladów, agentura wpływu już chyba otrzymała listę celów...
Czekam też na odpowiednik akcji "Lądowanie w Klewkach", ale są to tylko moje odczucia - przeczucia.
Napisałeś: "W tej katastrofie niewiele było dziełem przypadku. Za to wszystko wskazuje na to, że większość była dziełem skumulowanych pomyłek wielu ludzi.".
Zgadzam się z Tobą, ale uważam że równo prawnym jest twierdzenie że suma błędów dała blisko 100% prawdopodobieństwo wystąpienia kraksy samolotu.
Jak do tej pory niewiele jest wiadomo, dlatego tak ważne są fakty spoza scenariusza gry.
Dziękuję.
Batiar
 
Posty: 30
Dołączył(a): 9 czerwca 2010, 23:15
Lokalizacja: Rezerwat

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do O Czym Szumią Knieje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 68 gości