GDZIE SA KACZKI???

Rozmowy na tematy aktualne, problemowe, niewygodne

Moderator: Cyzio

GDZIE SA KACZKI???

Postprzez wuju(HUNTER) » 13 maja 2004, 18:25

PANOWIE nie ma kaczek nie pamietam tak marnego sezonu jakim byl 2003/2004 na kaczki w naszym lowisku(piekne duze stawy)co sie dzieje?Napiszcie jak to wyglada waszych obwodach?PozdroDB
Avatar użytkownika
wuju(HUNTER)
 
Posty: 139
Dołączył(a): 21 kwietnia 2004, 14:59
Lokalizacja: świetokrzyskie

Postprzez przelatek » 14 maja 2004, 10:23

jestem milosnikiem polowan na pioro.na naszych terenach mozna polowac na slonki i kaczki ,czasem trafia sie jakas ges przypadkowo.pamietam jak bylem maly i jezdzilem z tata na kaki to bylo ich co niemiara.strzelalo sie kilka paczek na polowaniu zbiorowym,choc efekty bylo rozne.potem przyszla melioracja i kaczek coraz mniej.wiadomo ze kaczka woli gniazdowac na malych oczkach i na bagnach ktorych brakuje.sa duze jeziora ale tam ruch lodzi jak na marszalkoskiej tez je zniecheca.czyli brak wlasciwych mijsc gniazdowania.druga sprawa to ze wiosna powstaje duzo oczek na ktorych zakladaja gniazda ktore potem wysychaja i strata legu.kolejny problem to drapieznictwo a glownie chodzi o norke i jenota ktory doskonale plywa i atakuje kaczki.piszesz ze sa duze stawy i duzo wody i powinny byc te kaczki.u nas tez jest sporo bagien na ktorych nic nie ma.proponuje sie przyjzec populacji mewy na stawach,ktore zakladaja gniazda w koloniach no i nie gardza kaczymi jajami i mlodymi kaczkami.no i trzeba wziac pod uwage wielkosc pozyskania kaczek kiedy odlatuja na poludnie i zachod.koledzy za granicami poluja duzo naszych p[takow i powracaja do nas w bardzo okrojonym stanie.no i mysle ze zanieczyszczenie srodowiska tez dodaje tu swoje trzy grosze.jednym slowem to skomplikowany proces na ktory nie mozna udzielic jednoznacznej odpowiedzi.
przelatek
 
Posty: 8
Dołączył(a): 30 kwietnia 2004, 08:20
Lokalizacja: Giżycko

Postprzez kuki » 14 maja 2004, 15:53

Oczywiście wuju nie można się z tymi argumentami nie zgodzić. Należy także pamiętać o lisku który także lubi sobie podjeść jajeczko kacze lub młodą kaczuszkę. Do tego jeszcze dodałbym skażone cieki wodne małe i większe. Sam byłem świadkiem, polując na koguty, jak mała rzeczka w ciągu dnia zmieniała kolor trzy razy. Początkowo miała barwę czerwonawo brązową, po kilku godzinach zółto zieloną a popołudniem była już brunatno czarna. O zapachu unoszącym się nie będę wspominał. Z tymi kolorami to nie jaja. Nie byłem wtedy sam. Kilka kilometrów dalej był zakład produkujący leki. Skażona woda przez tego truciciela raczej kaczek nie leczy a doprowadza do zredukowania ich stanu.
Zauważyłem zjawisko przewagi stanu ilościowego kaczorów nad kaczkami. Widać to było wyraźnie w okresie wiosennym. Może należałoby co jakiś czas powrócić do strzelania w kwietniu tylko kaczorów.
kuki
 
Posty: 476
Dołączył(a): 16 kwietnia 2004, 00:46
Lokalizacja: Łódź

Postprzez MARS » 14 maja 2004, 16:06

U mnie też sezon nie należał do najlepszych. Najpierw susza załatwiła nam wszystkie oczka, więc w sierpniu nie było co kaczek tam szukać. Natomiast w grudniu kiedy zwykle kaczek u nas jest na rzece multum, nie było mrozu, wobec czego nie przyleciały z dużych zbiorników. A na pytanie w tytule wątku mam tylko jedną odpowiedź: Pewnie w obwodzie sąsiadów hehehe
Pozdrawiam
MARS
 
Posty: 544
Dołączył(a): 4 maja 2004, 09:12
Lokalizacja: Łódź

kaczki co się dzieje.

Postprzez Cyzio » 14 maja 2004, 22:10

Panowie nic dodać ani ująć. :evil:
Dodam wypalanie trzcin, nadrzecznych łąk,i co wyższe drzewko :twisted:
siedzi dospodarz łowiska :evil: który też chce dobrze i dużo zeżreć.
A my je hodujemy bo ktoś lubi ptaszki. :evil:
Brak ,,,,,, Jak mam okazję to robię prawa lewa lufa :D
nr ,O, i po ,,,,,
POzdrawiam. :P
Cyzio
ponad 2000 postów!
ponad 2000 postów!
 
Posty: 2336
Dołączył(a): 19 kwietnia 2004, 22:42
Lokalizacja: Sudecka Kraina Łowiecka.

Postprzez wuju(HUNTER) » 15 maja 2004, 18:35

Tak panowie coraz gorzej i drobna zwierzyna nawet z kaczkami ktorych w moim lowisku lata wczesniej bylo multum!!!No ale niestety europa monokulturowosc gospodarstw zanieczyszczenia metalami ciezkimi itd.Martwie sie ze niestety pomimo szczerych staran nie uda nam sie tak gospodarowac zeby uchronic zwierzyne w lowisku przed ZAGŁADA jeszcze kilka lat i polowania na zajace stana sie HISTORIA o ktorej bedzie sie opowiadac podczas biesiad.Ale zawsze zostana biesiady :wink: pozdroDB
Avatar użytkownika
wuju(HUNTER)
 
Posty: 139
Dołączył(a): 21 kwietnia 2004, 14:59
Lokalizacja: świetokrzyskie

Postprzez kuki » 4 czerwca 2004, 14:14

W obecnych czasach stany kaczek się zwiększają ale na miejskich - śródparkowych stawach, ale tam można tylko oglądać he, he.
kuki
 
Posty: 476
Dołączył(a): 16 kwietnia 2004, 00:46
Lokalizacja: Łódź

kaczki.?

Postprzez Cyzio » 4 czerwca 2004, 21:12

Kaczki :? będą będą :P ale po 24 . 12. :lol: czyli po sezonie. :evil:
Pozdrawiam :wink:
Cyzio
ponad 2000 postów!
ponad 2000 postów!
 
Posty: 2336
Dołączył(a): 19 kwietnia 2004, 22:42
Lokalizacja: Sudecka Kraina Łowiecka.

Postprzez ichtys » 4 czerwca 2004, 22:11

a pamiętacie zjazd gospodarczy w warszafce i plac piłusudskiego?? :lol: :wink:

pozdrawiam
Avatar użytkownika
ichtys
 
Posty: 104
Dołączył(a): 16 kwietnia 2004, 19:43
Lokalizacja: Kraków

Kaczki.

Postprzez Cyzio » 16 lipca 2004, 21:59

Szanowne Koleżanki, Koledzy. :D
DO 15 08 04 pozostało no ile dni. :D A wtedy piesio ,strzelba i na KACZUSZKI KACZUSZKI. Patrzcie jak ten czas leci. :evil:
Pozdrawiam.
CYZIO.
Cyzio
ponad 2000 postów!
ponad 2000 postów!
 
Posty: 2336
Dołączył(a): 19 kwietnia 2004, 22:42
Lokalizacja: Sudecka Kraina Łowiecka.

Postprzez kuki » 21 lipca 2004, 18:26

Przed wyjazdem za kolanko, potem na kaczuchy i ... DB
kuki
 
Posty: 476
Dołączył(a): 16 kwietnia 2004, 00:46
Lokalizacja: Łódź

Postprzez wuju(HUNTER) » 26 lipca 2004, 21:06

Kaczuszki Kaczuszki....beda ale mnie najprawdopodobniej nie bedzie na 1wszym zbiorowym na kaczki ubolewam nad tym nawet nie z powodu samych kaczek lecz atmosfery :D :wink: polowania-powiem szczerze chodzi o biesiade i spotkanie dawno nie widzianych towarzyszy lowow-troszke kicha ale "albo rybka albo pipka jak powiedzial Hamlet"(cytat wypoeiedziany w kultowym serialu Stanislawa Barei pt.Alternatywy4 przez Romana Wilchelmiego vel Stanislawa Aniola)kto zna cytat to swietnie kto nie to niech sie wstydzi.Ale ja wybieram pipke czyli Chorwacje.PozdrDB
Avatar użytkownika
wuju(HUNTER)
 
Posty: 139
Dołączył(a): 21 kwietnia 2004, 14:59
Lokalizacja: świetokrzyskie


Powrót do O Czym Szumią Knieje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 117 gości