zarząd

Rozmowy na tematy aktualne, problemowe, niewygodne

Moderator: Cyzio

zarząd

Postprzez BEDNAR » 6 października 2005, 10:42

kto decyduje o zaproszeniu dewizowców zarząd czy walne zgromadzenie, kto decyduje o wyłączeniu terenu pod polowania dla dewizowców
BEDNAR
 
Posty: 7
Dołączył(a): 6 października 2005, 09:20
Lokalizacja: pułtusk woj. mazowieckie

Postprzez wuju(HUNTER) » 6 października 2005, 13:08

Zarzad jest tylko po to aby wykonywac i wdrazac w zycie uchwaly i postanowienia walnego zgromadzenia.Moze byc taka sytuacja ze walne upowazni zarzad do podejmowania jakis decyzji ale takie prawo ma tylko walne!A jezeli jest uchwala ze zarzad jest odpowiedzialny za organizowaniae polowania dewizowego to zarzad wszystko ustala!Ale na 1 miejscu jest walne!PDB
Avatar użytkownika
wuju(HUNTER)
 
Posty: 139
Dołączył(a): 21 kwietnia 2004, 14:59
Lokalizacja: świetokrzyskie

dewizówka

Postprzez seles » 6 października 2005, 13:42

Myślę, że jednak zarząd decyduje o polowaniach dewizowych. Gdyż to on odpowiada za gospodarkę łowiecką w Kole. Polowania dewizowe są związane z pewnymi kosztami, które w budżecie musi zatwierdzić walne zebranie.
seles
 
Posty: 153
Dołączył(a): 14 lutego 2005, 07:16
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez Cyzio » 6 października 2005, 20:16

Witam.
Szanowny Kolega wuju HUNTER ma rację. :lol: Jak Walne Zgromadzenie podejmie decyzje że ,,dewizowcy,, strzelają to Zarząd ma Decyzję Walnego Zgromadzenia WYKONAC. O ile takowi ,,myśliwi,, przyjadą.
Za zwiększenie limitu odstrzału dla ,,dewizowców,, bez zgody Walnego Zgromadzenia można Zarząd pogonic w ,,,,,,,,,,,,,,, :lol:
Pozdrawiam.
Cyzio
ponad 2000 postów!
ponad 2000 postów!
 
Posty: 2336
Dołączył(a): 19 kwietnia 2004, 22:42
Lokalizacja: Sudecka Kraina Łowiecka.

Postprzez Cyzio » 6 października 2005, 20:21

Witam.
Zbyt się zagalopowałem. :oops:
-KTO w Kole jest Władzą Ustawodawczą??
- A Kto Wykonawczą?? :lol:
Proszę nie mylic tych pojęc. A są osoby przy tzw ,,władzy ,, w Kołach gdzie nagminnie naginają jw. napisałem.
Pozdrawiam.
Cyzio
ponad 2000 postów!
ponad 2000 postów!
 
Posty: 2336
Dołączył(a): 19 kwietnia 2004, 22:42
Lokalizacja: Sudecka Kraina Łowiecka.

dewizowcy

Postprzez seles » 7 października 2005, 12:20

A ja swoje. Nawet nie wiedzialem, że jestem taki uparty. Jeśli zarząd jest odważny i ma duże poparcie to sam zadecyduje o przeznaczeniu części zwierzyny na polowania dewizowe, a walne tylko przyklepie to w budżecie na sezon nowy lub w wykonaniu budżetu za sezon stary.
Zablokowanie łowiska na czas "dewizowców" to już całkiem decyzja zarządu. Mało tego może on zabronić wykonywania polowania na części łowiska z innych względów np: w rejonie karmisk, przed polowaniem zbiorowym itp. Wszystko to mieści w zakresie prowadzenia gospodarki łowieckiej. Za decyzje te zarząd będzie oczywiście rozliczony na najbliższym walnym.
seles
 
Posty: 153
Dołączył(a): 14 lutego 2005, 07:16
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez kuki » 7 października 2005, 16:35

Zarząd nie ma prawa zorganizowania polowania dewizowego jeżeli nie otrzyma przyzwolenia WZ w formie uchwały. Uchwała może określać wielkość środków finansowych przeznaczonych na ten cel, bądź rodzaj oraz ilość zwierzyny, nawet czas zorganizowania polowania itp.
Uchwała może określać szczegóły takiego polowania lub też ograniczyć się do stwierdzenia faktu jego przeprowadzenia. Wtedy WZ Zarządowi pozostawia dowolność formy i sposobu organizowania polowania.
Seles, Zarząd Koła nie może uprawiać „samowolki”. Nawet jeżeli coś takiego uczyni to musi się mocno z tego tłumaczyć na najbliższym WZ. Pierwsza uchwała a dalej jej wykonanie a nigdy odwrotnie. Ja nie chciałbym mieć takiego Zarządu w kole. To przecież te kilka osób wydaje nasze, powtórzę raz jeszcze, nasze złotówki i nie ma miejsca tutaj na dowolną działalność Zarządu. Wuju masz rację. To jest tak jak stwierdziłeś. Zarząd wybrany przez WZ stoi na straży naszych środków finansowych a także realizuje uchwały i postanowienia WZ.
kuki
 
Posty: 476
Dołączył(a): 16 kwietnia 2004, 00:46
Lokalizacja: Łódź

zarząd

Postprzez seles » 10 października 2005, 07:07

Może być i uchwała jeśli zarząd jest słaby ale nie musi. Zarząd sporządzając plan na sezon następny określa koszty organizacji polowań dewizowych i jeśli walne przyklepie to je realizuje. Przecież zarząd to wybrane przez nas osoby do których mamy zaufanie więc niech działają odważnie, a nie z każdą decyzją odwołują się do walnego.
Dla mnie odważnie działający zarząd, który w porę zareaguje na zagrożenia dla koła (choćby organizując polowanie dewizowe bez specjalnej uchwały) jest więcej wart niż zwykły administrator. A my wszyscy rozliczymy te decyzje na corocznym walnym zebraniu i udzielimy lub nie absolutorim.
U nas sprzedajemy część odstrzałów innym myśliwym bez specjalnej uchwały walnego ale z uwzględnieniem tego dchodu w planie finansowym i krzywda się nikomu nie dzieje.
seles
 
Posty: 153
Dołączył(a): 14 lutego 2005, 07:16
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez kuki » 10 października 2005, 20:22

Seles i musi być tak jak stwierdziłeś w pierwszej części swej wypowiedzi. Podjęte uchwały są konsekwencją dobrze sporządzonego preliminarza budżetowego. Zarząd sporządził plan budżet na rok następny a w nim umieścił polowanie dewizowe, jeżeli WZ przyjęło plan to i przyjęło uchwałę.
Oczywiście zgadzam się, że Zarząd musi działać odważnie i to często na granicy prawa ale nie może go przekraczać pod żadnym pozorem.
W przypadku gdy WZ nie przyjęło uchwały dotyczącej np. polowania dewizowego (choć propozycja takowa była) a Zarząd w połowie roku doszedł do wniosku o bezwzględnej konieczności jego przeprowadzenia i posiada argumenty za to przecież można zwołać NWZ i po sprawie.
Seles wiesz doskonale, że uchwały przyjęte w latach poprzednich nadal obowiązują. Być może w przeszłości była podjęta uchwała dot. sprzedaży części odstrzałów innym myśliwym i dlatego u Ciebie jest wszystko cacy.
kuki
 
Posty: 476
Dołączył(a): 16 kwietnia 2004, 00:46
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Jurny Łoś » 12 października 2005, 10:22

Popieram HUNTERA - ważne tylko a by Zarządu pilnować, bo tak jak u mnie przez dwie kadencje narobili takiego bigosu że teraz nie wiadomo jak to wszystko się skończy....
Jurny Łoś
 
Posty: 8
Dołączył(a): 5 października 2005, 09:46
Lokalizacja: z lasu...


Powrót do O Czym Szumią Knieje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 410 gości