Myśliwi opisani w programie TVN: 'UWAGA'

Rozmowy na tematy aktualne, problemowe, niewygodne

Moderator: Cyzio

Myśliwi opisani w programie TVN: 'UWAGA'

Postprzez wewiora22 » 25 stycznia 2011, 20:26

Witam kolegów i koleżanki!
Oglądałam przed chwilą reportaż programu "UWAGA'' pt. ''Kim są myśliwi?" w którym odtworzone zostało nagranie z polowania na dziki gdzie psy myśliwskie przez kilka minut gryzą postrzelonego dzika.
http://uwaga.onet.pl/43131,wideo,230314 ... ortaz.html
powiedzcie mi co sądzicie na ten temat???
Avatar użytkownika
wewiora22
 
Posty: 10
Dołączył(a): 22 stycznia 2011, 23:44
Lokalizacja: Łęczyca/ Szczytno

Re: Myśliwi opisani w programie TVN: 'UWAGA'

Postprzez novi » 25 stycznia 2011, 21:45

Takie ich zbójeckie prawo ze gryzą. Nie mają na łapach palca przeciwstawnego więc złapać inaczej jak zębami nie mogą:)
novi
ponad 1000 postów!
ponad 1000 postów!
 
Posty: 1696
Dołączył(a): 3 stycznia 2006, 22:41

Re: Myśliwi opisani w programie TVN: 'UWAGA'

Postprzez =wolf= » 25 stycznia 2011, 21:57

ehhhh, ja już się powoli zaczynam przyzwyczajać, ostatnio w "celowniku" było porównanie seryjnych morderców do żądnych krwi myśliwych, wracając do programu "uwaga" to już nie pierwszy ich wyskok na myśliwych

DB
Avatar użytkownika
=wolf=
 
Posty: 134
Dołączył(a): 23 stycznia 2010, 20:49
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Myśliwi opisani w programie TVN: 'UWAGA'

Postprzez artek » 26 stycznia 2011, 12:02

Dla mnie to zupełny kretynizm :evil: takich nagonek na myśliwych w mediach jest coraz więcej!Czemu nie emitują reportaży ile pracy myśliwi wkładają w dokarmianie zwierzyny w tak trudnym dla niej okresie jak zima nie mówiąc o wielu innych aspektach,gdzie są teraz pseudozieloni!Potrafią tylko bezsensownie szczekać o rzeczach o których nie mają pojęcia :!:
Avatar użytkownika
artek
 
Posty: 81
Dołączył(a): 23 marca 2008, 10:24
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Myśliwi opisani w programie TVN: 'UWAGA'

Postprzez szymon » 26 stycznia 2011, 12:39

A mnie to trochę dziwi, że nikt nic w tej sprawie nie robi. Na początku też uważałem, że to jakieś marginalne wyskoki niedouczonych Łobodzińskich i Matuszewskich i że najlepiej te wygłupy ignorować. Ale to zaczyna wyglądać poważnie. Nie ma znaczenia, że to banda histeryków. Z doświadczenia wiem, że jak będzie ich dużo i zaczną wystarczająco głośno krzyczeć, to w końcu osiągną cel choćby najgłupszy.
W takich wypowiedziach jest mnóstwo kłamstw, nieporozumień czy zwykłych błędów interpretacyjnych wynikających z braku wiedzy. Ale te błędy i te kłamstwa stają się powoli prawdą objawioną dla coraz większej rzeszy ludzi bo innej wersji nie słyszeli. Nikt tego nie tłumaczy. Bo nikogo nie obchodzi, żeby te bzdury merytorycznie dementować na forum naprawdę publicznym, co nie byłoby trudne bo w rozumowaniu tych ludzi aż roi się od dziur. Co z tego,że ktoś coś napisze w łowcu? Tym co czytają łowca nie trzeba takich rzeczy tłumaczyć! Niestety na chwilę obecną wygląda to tak, że "w telewizji mówili" wiec "ja wiem i koniec". I nie ma dyskusji. Sam się z tym spotkałem wiele razy, nawet wśród swoich znajomych i trudno się dziwić. Nie wszyscy muszą się dogłębnie interesować tematem. Każdy jest ignorantem w jakiejś dziedzinie. A dzięki telewizji i internetowi wielu ludzi ma już na ten temat swoje zdanie poparte wypowiedziami wielu "wybitnych" osobistości. Im więcej ludzi za tym pójdzie tym większe pieniądze można na takich poglądach zarobić (przykład: książka "Polowaneczko"). W niektórych krajach nacisk opinii społecznej jest tak silny, że łowiectwo zwyczajnie zbiera baty i ustępuje. Ci ludzie również mają prawo głosu w wyborach. Parlamentarzyści tych głosów potrzebują, żeby się do parlamentu dostać. Już teraz prezydent musiał się do was odwrócić plecami bo inaczej mógłby nie zostać prezydentem. Ten przykład pokazał dobitnie, że w wyborach legitymacja PZŁ jest kulą u nogi. A reakcja myśliwych jest zadziwiająca. Czyli żadna. Jak gdyby wydawało im się, że siedzą w nietykalnej twierdzy, której nawet nie trzeba bronić. Tytanik też miał być niezatapialny ;)
szymon
ponad 1000 postów!
ponad 1000 postów!
 
Posty: 1004
Dołączył(a): 24 lutego 2006, 11:42
Lokalizacja: Z "zagranicy" ;)

Re: Myśliwi opisani w programie TVN: 'UWAGA'

Postprzez novi » 26 stycznia 2011, 13:09

I co z tego ze psy szczekają? Takie psia rola, ma szczekać!
novi
ponad 1000 postów!
ponad 1000 postów!
 
Posty: 1696
Dołączył(a): 3 stycznia 2006, 22:41

Re: Myśliwi opisani w programie TVN: 'UWAGA'

Postprzez szymon » 26 stycznia 2011, 13:20

Jak ich się zrobi więcej to i karawana ustanie bo się wielbłądy spłoszą ;)
szymon
ponad 1000 postów!
ponad 1000 postów!
 
Posty: 1004
Dołączył(a): 24 lutego 2006, 11:42
Lokalizacja: Z "zagranicy" ;)

Re: Myśliwi opisani w programie TVN: 'UWAGA'

Postprzez novi » 26 stycznia 2011, 13:27

Nie ustanie. To taki bezpieczny temat.
Wroga trzeba pielęgnować - a to taki bezpieczny wróg. Nie atakuje, nie odgryza się...
Tematów dostarcza.
Widziałeś żeby myśliwi zrobili awanturę o cokolwiek?
nawet jak znajdą zagryziona przez psy sarnę to co najwyżej opublikują zdjęcia w ...Łowcu Polskim.
novi
ponad 1000 postów!
ponad 1000 postów!
 
Posty: 1696
Dołączył(a): 3 stycznia 2006, 22:41

Re: Myśliwi opisani w programie TVN: 'UWAGA'

Postprzez szymon » 26 stycznia 2011, 13:28

Najgorsze, że ci panowie z zarządu przepytywani jak dzieci w szkolenie nie bardzo wiedzą co powiedzieć. Są po prostu żywcem pożerani przez pana redaktora. Naprawdę nie ma tam kogoś kompetentnego, kto by potrafił takim cwaniaczkom odpowiedzieć w ich języku? Aż się prosiło, żeby tego dziennikarza sprowadzić na ziemię. On sam dostarczał takich argumentów, że aż mi się przykro robiło patrząc na bezradne tłumaczenia panów z koła łowieckiego.
szymon
ponad 1000 postów!
ponad 1000 postów!
 
Posty: 1004
Dołączył(a): 24 lutego 2006, 11:42
Lokalizacja: Z "zagranicy" ;)

Re: Myśliwi opisani w programie TVN: 'UWAGA'

Postprzez novi » 26 stycznia 2011, 13:39

Nawet gdyby ktoś pana redaktora sponiewierał to myślisz ze Pan redaktor by to zamieścił?
novi
ponad 1000 postów!
ponad 1000 postów!
 
Posty: 1696
Dołączył(a): 3 stycznia 2006, 22:41

Re: Myśliwi opisani w programie TVN: 'UWAGA'

Postprzez szymon » 26 stycznia 2011, 13:40

novi napisał(a):Nie ustanie. To taki bezpieczny temat.
Wroga trzeba pielęgnować - a to taki bezpieczny wróg. Nie atakuje, nie odgryza się...
Tematów dostarcza.
Widziałeś żeby myśliwi zrobili awanturę o cokolwiek?
nawet jak znajdą zagryziona przez psy sarnę to co najwyżej opublikują zdjęcia w ...Łowcu Polskim.


Wydaje mi się, że trochę lekceważysz przeciwnika. Nie wiem czy to dlatego, że otaczają cie ludzie o poglądach zbliżonych to twoich i rzadko wychylasz się poza środowisko? Według mnie to się może stać kartą przetargową w wyborach, jeśli już się nie stało, bo tych ludzi - tych co szczekają - jest sporo i coraz częściej sięgają po opiniotwórcze środki. Coraz częściej pojawiają się a to książki, a to filmy, reportaże artykuły... A to, że nie nagłaśnia się spraw typu "zagryzione sarny" widzę raczej jako błąd taktyczny. Wiem, że na krótką metę to się może wydawać korzystne. Ale w dłuższym rozrachunku potęguje niechęć do wszystkiego co związane z PZŁ a brak reakcji jest odbierany jak przyznanie się do winy.
Dla mnie to wygląda tak jakbyś jednego z tych stażystów z kniei chciał przekonać, że się myli nie odpisując na jego głupkowate wywody. Nie tylko tego nie przekonasz ale jeszcze innych zachęcisz.
szymon
ponad 1000 postów!
ponad 1000 postów!
 
Posty: 1004
Dołączył(a): 24 lutego 2006, 11:42
Lokalizacja: Z "zagranicy" ;)

Re: Myśliwi opisani w programie TVN: 'UWAGA'

Postprzez wewiora22 » 26 stycznia 2011, 13:49

ja też uważam że ich wypowiedzi powinny być konkretne w końcu widać było ze myśliwymi nie są od dziś. W tym konkretnym przypadku chyba lepiej że te psy przytrzymały tego dzika niż postrzelony miałby się gdzieś męczyć!
Tak jak kolega wcześniej napisał napiszą jakiś reportaż o myśliwych ludzie to przeczytają i jeżeli ktoś nie miał nigdy do czynienia z łowiectwem od razu stawia myśliwych w krytycznym świetle! nie wiedząc jak tak naprawdę pomagamy zwierzynie szczególnie w okresie zimowym, chociaż i nie tylko:)

darz bór
Avatar użytkownika
wewiora22
 
Posty: 10
Dołączył(a): 22 stycznia 2011, 23:44
Lokalizacja: Łęczyca/ Szczytno

Re: Myśliwi opisani w programie TVN: 'UWAGA'

Postprzez novi » 26 stycznia 2011, 13:51

Z tą knieja to nie najlepszy przykład. Głupkowaty stażysta daje świadectwo środowisku w jakim ten staż odbywał czyli pośrednio, niestety też mnie.

Co zaś się tyczy towarzystwa typu animals... :) Bardzo proszę niech robią co chcą i ile chcą - takie ich prawo.
novi
ponad 1000 postów!
ponad 1000 postów!
 
Posty: 1696
Dołączył(a): 3 stycznia 2006, 22:41

Re: Myśliwi opisani w programie TVN: 'UWAGA'

Postprzez novi » 26 stycznia 2011, 13:55

Co rozumiesz przez
wewiora22 napisał(a):ich wypowiedzi powinny być konkretne
novi
ponad 1000 postów!
ponad 1000 postów!
 
Posty: 1696
Dołączył(a): 3 stycznia 2006, 22:41

Re: Myśliwi opisani w programie TVN: 'UWAGA'

Postprzez szymon » 26 stycznia 2011, 14:06

novi napisał(a):Głupkowaty stażysta daje świadectwo środowisku w jakim ten staż odbywał czyli pośrednio, niestety też mnie.


Niby tak.

novi napisał(a):Co zaś się tyczy towarzystwa typu animals... :) Bardzo proszę niech robią co chcą i ile chcą - takie ich prawo.


Zgadzam się. Tyle, że kropla drąży skałę. A ich się wręcz do tego zaprasza. Ich prawem jest krytykować tam gdzie jest co krytykować ale uważam, że zdecydowanie nie należy pozostawiać bez komentarza nieuzasadnionych zarzutów. To co dla nas może się wydawać śmieszne i niewarte uwagi dla wielu, naprawdę wielu ludzi, będzie niepodważalną prawdą tylko dlatego, że zostało powiedziane w telewizji przez znanego dziennikarza/dziennikarkę z ładnym uśmiechem.
Wprawdzie dziennikarz szuka łatwej sensacji (i niepotrzebnie ją znajduje na podwórku PZŁ) i okazji, żeby sobie po kimś pojechać bez konsekwencji. Ale ludzie tacy jak ci z ANIMALS i wielu innych organizacji ochrony przyrody itp. robią z tego cel swojego życia. Za punkt honoru stawiają sobie między innymi walkę z łowiectwem. Przecież to są ludzie, którzy w wielu sprawach mogliby i powinni być po tej samej stronie barykady. Ale nikt im tego nie chce wytłumaczyć.
szymon
ponad 1000 postów!
ponad 1000 postów!
 
Posty: 1004
Dołączył(a): 24 lutego 2006, 11:42
Lokalizacja: Z "zagranicy" ;)

Następna strona

Powrót do O Czym Szumią Knieje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 114 gości